reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Trwam rozpoczyna emisję w HD

dodano: 2022-03-24 12:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: omediach.info/satkurier.pl

TV Trwam Od 28 marca br. na wybranych obszarach TV Trwam będzie dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej w rozdzielczości HD. Dotyczy to województw dolnośląskiego i lubuskiego. Następnie, TV Trwam HD będzie udostępniana w kolejnych regionach, tak by 27 czerwca br. być obecna w każdym polskim gospodarstwie domowym z telewizją naziemną.

TV Trwam
TV Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co ciekawe, Telewizja Trwam już teraz produkuje swój sygnał w rozdzielczości HD.
 

– Aktualnie Emitel nie dysponuje już sygnałem TV Trwam w jakości SD i na potrzeby DVB-T dokonuje down-konwersji z HD do SD – mówi o. Grzegorz Moj CSsR posługujący w Radiu Maryja dla omediach.info.

Nadawcą TV Trwam jest Fundacja Lux Veritatis. Jest to kanał o charakterze edukacyjno-poradniczym i religijnym. W jego ramówce można znaleźć transmisje mszy świętych, koncerty religijne, dokumenty oraz serwisy informacyjne i publicystykę.

TV Trwam jest dostępna w MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej, w formie niekodowanej (FTA) na satelicie Astra 19,2°E oraz w wybranych sieciach kablowych i IPTV - aktualnie w rozdzielczości SD. Wkrótce w MUX 1 będzie dostępna w rozdzielczości HD.

Pierwsi widzowie naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce zobaczą TV Trwam w HD już 28 marca br. Będzie to dotyczyło mieszkańców 6 obszarów:
  • Jelenia Góra / Śnieżne Kotły,
  • Kłodzko / Czarna Góra,
  • Wałbrzych / Chełmiec,
  • Wrocław / Ślęża,
  • Żagań / Wichów,
  • Zielona Góra / Jemiołów.

Należy się spodziewać, że nie tylko TV Trwam oraz TV Puls i Puls 2, które ostatnio potwierdziły przejście na HD w NTC, przejdą tego dnia na nadawanie w DVB-T2 w wysokiej rozdzielczości, lecz także inne kanały z MUX 1, MUX 2 i MUX 3.

Zobacz harmonogram przełączeń na DVB-T2/HEVC.
Sprawdź, jak uzyskać dofinansowanie do zakupu dekodera bądź telewizora.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...