reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sekrety i tajemnice w kwietniu w History2

dodano: 2022-03-30 09:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

H2 History2 rebranding W kwietniu br. dokumentalny kanał telewizyjny History2 poleca swoim widzom szczególnie takie pozycje programowe jak „Tajne akta USA” (sezon 4.) i „Zaginione złoto konfederatów”.

History2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwiecień 2022 roku w ofercie kanału History2:

„Tajne akta USA” 4 („America’s Book of Secrets with Lance Reddick” 4)
emisja: w poniedziałki o 23:00

Chyba większość informacji dotyczących historii Stanów Zjednoczonych Ameryki jest powszechnie dostępna. Są też jednak opowieści i miejsca, które skrywa mrok tajemnicy. Program zajmuje się właśnie nimi. Jak zapowiada nadawca, każdy z dwugodzinnych odcinków umożliwia widzom wgląd do najściślej strzeżonych budynków i tajnych organizacji. W poprzednich odcinkach serialu jego twórcy odwiedzili Pentagon, Strefę 51, Federal Bureau of Investigation (FBI) i Biały Dom. W wydaniu specjalnym „Amerykańska księga tajemnic” traktuje temat jeszcze wnikliwiej i szerzej, by utorować widzom drogę do prawdy, jaka kryje się za dzisiejszymi, szokującymi nagłówkami gazet (więcej tutaj).

„Zaginione złoto konfederatów” („The Curse Of Civil War Gold”)
emisja: piątki (od 22 kwietnia br.) o 22:00

Program Klątwa Wyspy Dębów sprawił, że do Rickiego i Marty’ego Laginów zgłaszają się poszukiwacze skarbów z całego świata, którzy podsuwają im tropy i proszą o porady. Kilka miesięcy temu Kevin Dykstra z Michigan opowiedział Marty’emu o zagadce na miarę Wyspy Dębów. Dykstra wraz ze swymi braćmi Jamesem i Markiem pasjonuje się historią narodowego skarbu, która sięga czasów wojny secesyjnej. W 1865 roku żołnierze Unii z Michigan wytropili Jeffersona Davisa, pokonanego prezydenta konfederatów, zanim ten zdążył opuścić kraj. Podobno skonfiskowali mu wówczas coś bardzo cennego i przeszmuglowali to pociągiem na północ. Później zakopali lokomotywę, by zamaskować ślady (te jednak Kevinowi udało się odnaleźć), i zaczęli się kłócić o tajemniczy skarb. Jego część jakoby umieszczono w wagonie spuszczonym na barkę, która zatonęła na jeziorze Michigan. Inna część może się znajdować w labiryncie tuneli pod Michigan, reszta zaś została rzekomo ukryta w stanie Utah, w jaskini człowieka, który popełnił samobójstwo. Kevin wierzy, że zdoła odnaleźć zakopany pociąg, zdobył też pozwolenia na podwodne poszukiwania w odpowiednim rejonie jeziora Michigan. Równocześnie bada tropy w Utah i Michigan, w bankach, w których mogą spoczywać pozostałości skarbu, oraz w różnych powiązanych ze sobą miejscach na amerykańskim południu. Czy to wszystko jest częścią wielkiego spisku i stanowi ogniwo łączące zabójstwo Abrahama Lincolna z pojawieniem się w Ameryce super bogaczy, którzy z czasem przejęli w niej władzę? Prawda jest złotem.
 
Lance Reddick w programie „Tajne akta USA”, foto: A+E Networks
Lance Reddick w programie „Tajne akta USA”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...