reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Sky UK wyłącza 3 kanały markowe z SD

dodano: 2022-03-31 18:15
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Sky Cinema UK Kurczy się liczba kanałów SD w brytyjskiej platformie satelitarnej Sky UK. Od 30 marca br. 3 kanały własnej marki są dostępne dla abonentów DTH tylko w wysokiej rozdzielczości. 16 lat temu operator Sky UK uruchomił swoją ofertę HD i stopniowo będzie wycofywać się z SD, wyłączając na próbę niektóre stacje.

Sky Cinema


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od 30 marca br. Sky Cinema Comedy, Sky Cinema Drama i Sky Cinema Thriller są niedostępne w standardowej rozdzielczości (SD) na platformie satelitarnej. Wersje HD zostały ustawione jako domyślne w elektronicznym przewodniku po programach Sky.

Zakończenie emisji SD przez powyższe kanały są testem w celu sprawdzenia reakcji abonentów na wyłączenie usług. Sky Cinema HD jest teraz oferowany dla abonentów w standardzie. Mimo to za kanały HD w innych gatunkach nadal są pobierane dodatkowe opłaty, co jest postrzegane jako hamulec w powszechnym wyłączaniu przestarzałych usług SD. Dla porównania, internetowa usługa telewizyjna Sky Glass oferuje wszystkie kanały domyślnie w HD.

W ciągu ostatnich trzech lat Sky wprowadziło nowe kanały SD i HD, przykładowo Sky Max, Sky Comedy i Sky Nature.

Niektóre stacje innych nadawców na platformie Sky UK już jakiś czas temu zostały wyłączone ze zwykłej jakości. Są to np. kanały informacyjne NHK World i GB News oraz kanał sportowy FreeSports. Tymczasem brytyjski nadawca ITV zmniejszył liczbę regionów, w których nadaje w SD.

Sky UK nadal obsługuje wiele kanałów SD i brak jakichkolwiek planów przekonwertowania ich do lepszej wersji HD. Zwłaszcza są to takie kanały, jak Challenge czy Sky Replay.

Należy zwrócić uwagę, że wraz z wyłączeniem trzech kanałów Sky Cinema SD, transmisję zakończyły też SyFy+1 i Pick+1. Ten drugi był kanałem darmowym ( FTA ) na częstotliwości 12,070 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK) satelity Astra 2E (28,2°E).

Parametry techniczne kanałów Sky Cinema HD:
Astra 2F (28,2°E)
tp. 30 (12,285 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK)
Kodowanie: VideoGuard

Parametry techniczne wyłączonych wersji SD: Sky Cinema Comedy, Sky Cinema Drama i Sky Cinema Thriller:
Astra 2E (28,2°E)
tp. 12 (11,934 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S / QPSK)
Kodowanie: VideoGuard

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...