reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Netflix: 18 nowych polskich seriali i filmów [wideo]

dodano: 2022-04-12 15:17 | aktualizacja: 2022-04-12 16:24
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Netflix/satkurier.pl

Detektyw Forst Borys Szyc Netflix Netflix zapowiedział 18 nowych polskich produkcji. „Detektyw Forst” z Borysem Szycem w roli głównej, „Dzisiaj śpisz ze mną”, „Informacja zwrotna” z Arkadiuszem Jakubikiem, „Pan Samochodzik i Templariusze”, „Hellhole”, „Broad Peak”, „The Hive”, „Freestyle”, „Gang Zielonej Rękawiczki”, „Dzień Matki”, „Brokat”, „Infamia” (tytuł roboczy), „Jeszcze przed Świętami”, „Pewnego razu na krajowej jedynce”, „Gry rodzinne”, „Noc w przedszkolu”, „Dziewczyna i kosmonauta”, „Lovzone” - oto nowe polskie tytuły, nad którym właśnie pracuje Netflix. Ponadto subskrybenci już wkrótce zobaczą: „Poskromienie złośnicy”, „365 dni: Ten dzień”, „Zachowaj spokój”, „Królową”, „Wielką wodę” oraz „Sexify 2”.

Netflix
Netflix nowe produkcje 2022


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z książkowych stron na ekran

Tatry staną się areną brutalnych morderstw w nowym serialu kryminalnym „Detektyw Forst” (na podstawie twórczości Remigiusza Mroza). W rolę cynicznego, ale skutecznego policjanta wcieli się Borys Szyc. Namiętność i lojalność splotą się w miłosnym dylemacie w filmowej adaptacji romansu Anny Szczypczyńskiej „Dzisiaj śpisz ze mną”. Do przemyśleń skłoni widzów także „Informacja zwrotna” z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej. To serialowa historia o wewnętrznych zmaganiach i odkupieniu, stworzona na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. W produkcji jest również pełna przygód ekranizacja pokochanej przez pokolenia powieści „Pan Samochodzik i Templariusze”.
 
Borys Szyc w roli detektywa Forsta, fot. Netflix
„Informacja zwrotna” z Arkadiuszem Jakubikiem, fot. Netflix

Mocne filmy

Na Netflix trafi „Hellhole”, który śmiało pogrywa z konwencją gatunkową horroru. Pewnego dnia do klasztoru przybywa młody milicjant. Udając duchownego, przenika do klasztornego życia i próbuje wyjaśnić niedawne, zagadkowe zniknięcie kilku dręczonych pensjonariuszy. Duże emocje wywołają także „Broad Peak” – dramatyczna opowieść o losach niezłomnych polskich himalaistów – oraz film katastroficzny „The Hive”. We „Freestyle” obiecujący uliczny raper i jego przyjaciel wpadają w tarapaty kiedy duża transakcja sprzedaży narkotyków kończy się dla nich totalną katastrofą (w głównej roli Maciej Musiałowski).
 
„Broad Peak” - opowieść o losach polskich himalaistów, fot. Netflix

Siła jest kobietą

Serialowa czarna komedia „Gang Zielonej Rękawiczki” to historia trzech nieuchwytnych, szlachetnych złodziejek, które ukrywają się w cichym domu opieki. W filmie „Dzień Matki” poznamy byłą agentkę do zadań specjalnych (w tej roli Agnieszka Grochowska), która będzie musiała wykorzystać wszystkie swoje śmiercionośne umiejętności, aby uratować syna. Serial „Brokat” zabierze widzów w sentymentalną podróż do Polski lat 70., ukazując niezależne kobiety, które żyją na własnych zasadach (w głównych rolach wystąpią Magdalena Popławska, Wiktoria Filus i Matylda Giegżno). W „Infamii” (tytuł roboczy) będziemy obserwować losy nastoletniej Romki, która balansując między współczesnym światem nastolatków, a tradycyjnymi romskimi zasadami, próbuje odnaleźć siebie.
 
komedia „Gang Zielonej Rękawiczki”, fot. Netflix
Serial „Brokat”, fot. Netflix
Agnieszka Grochowska w „Dniu Matki”, fot. Netflix

Śmiech, łzy i tajemnice

Komedia romantyczna „Jeszcze przed Świętami” to historia, w której trzydziestoletnia kurierka próbuje uratować Gwiazdkę. Istną komedią omyłek okaże się „Pewnego razu na krajowej jedynce”, kiedy to grupa nieznajomych przypadkowo wyruszy w trasę samochodem użytym do napadu na bank, w którym znajdują dwa miliony złotych. Natomiast serial komediowy „Gry rodzinne” rozegra się w dniu ślubu studentki medycyny z zamożnym chirurgiem plastycznym. Jak to czasem bywa w takich sytuacjach… rodziny młodej pary zdają sobie sprawę, że jedyne co ich łączy, to sekrety i kłamstwa. „Noc w przedszkolu” to czarna komedia, w której próba do szkolnych jasełek zmienia się w sąd nad niegrzecznym 5-latkiem.
 
„Pewnego razu na krajowej jedynce”, fot. Netflix
Czarna komedia „Noc w przedszkolu”, fot. Netflix
Komedia romantyczna „Jeszcze przed Świętami”, fot. Netflix

Trójkąty i kwadraty

Przed niemożliwym wyborem stanie piękna Marta w futurystycznym romansie „Dziewczyna i kosmonauta”, o której serce rywalizować będą dwaj piloci F-16, ale stawką w ich grze będzie również wymarzony lot w kosmos. Uczucia skomplikują relacje także w „Lovzone”, poruszającym serialu dla młodych widzów o nastolatce w spektrum autyzmu, która patrzy na świat przez obiektyw kamery - jedzie nad polskie morze ze swoim najlepszym przyjacielem, aby nakręcić film o miłości.
 
Futurystyczny romans „Dziewczyna i kosmonauta”, fot. Netflix

Anna Nagler oraz Łukasz Kłuskiewicz - kreatywni eksperci od lokalnego kontentu zapowiadają fanom Netflix wyjątkową rozrywkę.
 

– Polskie produkcje poruszają widownię na całym świecie: wzruszają, bawią, fascynują i zachęcają do rozmowy. Nadchodzące miesiące to czas filmowych i serialowych premier, które dotykają rozmaitych tematów i reprezentują odmienne gatunki, konwencje i style filmowe. Dzięki temu trafiają w różnorodne gusta zarówno młodszej, jak i starszej publiczności. Cieszymy się z tego, jak się rozwijamy i jednocześnie szykujemy się do realizacji kolejnych inspirujących projektów – mówi Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych CEE w Netflix.

– Cieszymy się, że możemy dać twórcom przestrzeń na zrealizowanie swoich filmowych opowieści, tak różnych pod kątem przesłania i sposobu kreowania świata. Dzięki otrzymanej wolności twórczej powstają projekty często nowatorskie i odważne. Fakt, że są chętnie oglądane w Polsce i niejednokrotnie uzyskują międzynarodowy rozgłos, jest dla nas dodatkowym powodem do dumy. Jesteśmy pewni, że i nowe tytuły spotkają się z równie ciepłym przyjęciem – mówi Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE w Netflix.

Jeszcze w kwietniu fani Netflix zobaczą wcześniej zapowiadane „Poskromienie złośnicy”, „365 dni: Ten dzień” i „Zachowaj spokój”, a w kolejnych miesiącach również „Królową” i „Wielką wodę” oraz „Sexify 2”.
 
„Sexify 2”, fot. Netflix

Dzięki temu, że Netflix dociera do widzów w ponad 190 krajach, efekty pracy filmowców z Polski można oglądać na całym świecie. - Netflix, dostrzegając potencjał lokalnych historii i profesjonalizm utalentowanych twórców, planuje kolejne inwestycje zarówno w polskie produkcje własne, jak i powiększenie biblioteki licencjonowanych tytułów - czytamy w komunikacie.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...