reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wielkanoc w TVP - najważniejsze nabożeństwa i msze święte

dodano: 2022-04-14 12:08 | aktualizacja: 2022-04-16 14:58
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP

Jajo wielkanocne wielkanoc TVP 2022-360px Telewizja Polska na czas Świat Wielkanocnych przygotowała dla widzów wyjątkową ofertę programową. TVP będzie transmitowała najważniejsze nabożeństwa i msze święte. Widzowie obejrzą m.in. uroczysty koncert wielkanocny „Cud Życia” ze specjalnym udziałem Jose Carrerasa, na żywo z Chełma muzyczne widowisko wielkopostne „#Pasja. Ecce Homo – oto Człowiek” oraz koncert Jean Michel Jarre`a w odbudowanej katedrze Notre Dame. W ofercie świątecznej nie zabraknie premierowych programów i seriali.

fot. TVP
Jarre TVP2 koncert na wielkanoc 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Wielki Piątek, 15 kwietnia o godz. 17:30 w Jedynce transmisja Liturgii Męki Pańskiej z Jasnej Góry, a o godz. 20:55 TVP1 zaprosi na Drogę Krzyżową z udziałem Papieża Franciszka, która po dwóch latach ponownie odbędzie się w ruinach rzymskiego Koloseum.

Tego dnia w Dwójce o godz. 20:10 w TVP2, a o godz. 22:40 w TVP1 spektakularne plenerowe muzyczne widowisko wielkopostne na żywo „#Pasja. Ecce Homo – oto Człowiek”. Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Chełmie, zostanie zilustrowane bieżącymi wydarzeniami i muzyką rockową.

W Wielką Sobotę, 16 kwietnia w Jedynce o godz. 17:30 początek transmisji Liturgii Wigilii Paschalnej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, a o godz. 20:00, jak co roku z okazji specjalne orędzie na Wielkanoc wygłosi abp Stanisław Budzik. Tuż po nim o godz. 20:25 w TVP1 i godz. 22:15 w TVP2 „Golgota” widowisko muzyczne oparte na motywach Drogi Krzyżowej łączącej Mękę Pańską z martyrologią narodu polskiego podczas II wojny światowej.

W Niedzielę Wielkanocną, 17 kwietnia, Jedynka zaprosi o godz. 9:55 na Mszę Świętą Zmartwychwstania Pańskiego i błogosławieństwo Urbi et Orbi, którego udzieli wiernym na całym świecie Papież Franciszek. Tego dnia na antenie Jedynki i Dwójki nie zabraknie charytatywnych odcinków programów, m.in.: „Jaka to melodia?”, „Familiada”, „Koło fortuny”, a także premierowego odcinka serialu „Stulecia Winnych”. Natomiast o godz. 17.25 w TVP1 specjalne wydanie programu „Rolnik szuka żony”.

W Niedzielę Wielkanocną widzów Jedynki czeka wyjątkowa niespodzianka.
O godz. 21:05 antena zaprasza na uroczysty koncert „Cud Życia” ze specjalnym udziałem światowej klasy tenora Jose Carrerasa.

W Poniedziałek Wielkanocny, 18 kwietnia w TVP1 o godz. 12:00 z Watykanu transmisja modlitwy Regina Coeli.
O godz. 17:15 TVP1 zaprasza na spotkanie z legendą polskiej sceny w specjalnym programie „Rewia Gwiazd: Jan Pietrzak”. W tym wyjątkowym programie wypełnionym twórczością artysty – piosenkami, anegdotami i zaskakującymi materiałami archiwalnymi ze zbiorów Telewizji Polskiej wystąpią: Krystyna Prońko, Andrzej Rybiński, Danuta Błażejczyk, Laura Samojłowicz, Marek Kaliszuk i wielu innych. Szykuje się niezapomniany wieczór, pełen muzyki, wspomnień i dobrego humoru, występów specjalnych gości oraz niespodzianek, który poprowadzą Katarzyna Cichopek i Aleksander Sikora.

W TVP2 o godz. 20:10 spektakularny koncert „Welcome To The Other Side” Jean-Michel Jarre`a, który po raz kolejny zaprezentuje perfekcyjne połączenie występu na żywo z niezwykłym wirtualnym show zrealizowanym w wirtualnie odtworzonej katedrze Notre–Dame w Paryżu. Więcej informacji jest tu.

Jedynka wieczorem wyemituje „Stulecie Winnych”, a tuż po nim kolejny odcinek programu „Sanatorium miłości”.

Więcej o programacj Telewizji Polskiej na Wielkanoc jest tu.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...