reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kryminały w czerwcu w Epic Drama

dodano: 2022-05-11 04:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama W czerwcu br. filmowo-serialowy kanał telewizyjny Epic Drama poleca swoim widzom takie seriale jak „Inspektor George Gently” (sezony 2., 3. i 4.) i „Detektyw Murdoch” (sezon 15.), a w ramach pasma „Popołudnia z kryminałem” takie produkcje jak „Detektyw Murdoch”, „Panna Marple”, „Sprawy Frankie Drake” i „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”.

Epic Drama „Odwilż” Anna Chipovskaya


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czerwiec 2022 roku w ofercie kanału Epic Drama:

„Popołudnia z kryminałem”:
emisja: od poniedziałku do piątku
Pasmo będzie emitowane w czerwcu, tak jak w maju br., przez cały dzień w dni powszednie. Kanał Epic Drama zaprasza na podróż przez wieki w towarzystwie ekspertów od zbrodni. Widzowie powrócą do śledztw Williama Murdocha i jego zaufanego zespołu („Detektyw Murdoch”), podziwiać będą umiejętności detektywistyczne panny Marple („Panna Marple”), cieszyć będą się świeżym spojrzeniem Frankie Drake i jej kobiecej prywatnej agencji detektywistycznej („Sprawy Frankie Drake”), a także przygląda będą się burzliwym latom 60. ubiegłego wieku w Wielkiej Brytanii wraz z policyjnymi detektywami - Endeavourem Morse'em i Fredem Thursdayem („Endeavour: Sprawy młodego Morsa”) (więcej tutaj).

„Inspektor George Gently” 2 („Inspector George Gently” 2)
emisja: w soboty (od 4 czerwca br.) o 19:30

W drugiej serii Gently i Bacchus muszą zmierzyć się m.in. ze sprawami dotyczącymi prostytucji, gwałtów, lokalnej korupcji, rasizmu i pedofilii. W Anglii z początku lat 60. ubiegłego wieku społeczeństwo znajduje się u progu zmian: homoseksualizm, aborcja, a nawet przepisywanie środków antykoncepcyjnych niezamężnym kobietom są nielegalne - ale zaczyna się już epoka klubów ze striptizem i muzyki Beatlesów. Gently musi pracować jako policjant w społeczeństwie, w którym stare wartości ścierają się z nowymi i toczy się nieustanna wojna pokoleń. Jak zapowiada nadawca, serial daje fascynujący wgląd w trudności, z jakimi musiała się mierzyć policja w latach 60. XX wieku, prowadząc dochodzenia i rozwiązując sprawy bez pomocy nowoczesnej technologii (więcej tutaj).

„Detektyw Murdoch” 15 („Murdoch Mysteries” 15)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 czerwca br.) o 20:30

Część druga piętnastego sezonu serialu „Detektyw Murdoch”. W piętnastej serii detektyw Murdoch wyrusza do Montrealu, aby odnaleźć swojego syna Harry'ego i ochronić go przed gangiem Czarnej Ręki. Syn Brackenreida ucieka z więzienia po morderstwie popełnionym w Kingston Pen. Crabtree znajduje się w niebezpieczeństwie, kiedy próbuje uratować Effie przed porywaczami, Violet Hart odkrywa interesujący sposób radzenia sobie z mężem, a Watts - wciąż uwikłany w potajemny romans - trafia na przypadek zagadkowego morderstwa. W serialu pojawią się również odcinki specjalne rozgrywające się w okresach świąt Bożego Narodzenia i halloween, powrócą postaci, takie jak Percival Giles i Terence Meyers, a widzowie będą także świadkami historycznych wydarzeń, takich jak założenie The National Association for the Advancement of Colored People (NAACP), czyli Krajowego Stowarzyszenia na rzecz Popierania Ludności Kolorowej (więcej tutaj).

„Inspektor George Gently” 3 („Inspector George Gently” 3)
emisja: w sobotę, 18 czerwca br. o 19:30

Gently i Bacchus zostają wysłani do uroczej nadmorskiej wioski w hrabstwie Northumberland, gdzie znaleziono ciało zamordowanej młodej kobiety. Policjanci przesłuchują rodzinę ofiary, która - jak się okazuje - skrywa niewyobrażalne tajemnice. Tymczasem w kraju rośnie napięcie, bo na stadionie Roker Park ma zagrać drużyna Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Znany lewicowy naukowiec, Fraser Barratt, zostaje zamordowany - jego ciało znaleziono w dokach po wiecu przeciwników broni atomowej. Gently i Bacchus prowadzą śledztwo na kampusie Durham University (więcej tutaj).

„Inspektor George Gently” 4 („Inspector George Gently” 4)
emisja: w sobotę, 25 czerwca br. o 19:30

Hrabstwo Northumberland, rok 1966, początek przemian społecznych i kulturowych. Inspektor George Gently i jego ambitny partner, sierżant John Bacchus, prowadzą śledztwo w sprawie śmierci znanego Gently'emu włóczęgi, dawnego informatora policyjnego. Wkrótce okazuje się, że sprawa mogła być tuszowana przez policję. W drugiej sprawie z tej serii detektywi trafią do zupełnie dla nich nowego świata nastolatków lat 60. ubiegłego wieku: świata muzyki pop i medialnych celebrytów (więcej tutaj).
 
Helene Joy w serialu „Detektyw Murdoch”, foto: ITV Global
Helene Joy w serialu „Detektyw Murdoch”, foto: ITV Global
Yannick Bisson, Helene Joy i Jonny Harris w serialu „Detektyw Murdoch”, foto: ITV Global
Yannick Bisson, Helene Joy i Jonny Harris w serialu „Detektyw Murdoch”, foto: ITV Global
Chantel Riley i Lauren Lee Smith w serialu „Sprawy Frankie Drake”, foto: Viasat World
Chantel Riley i Lauren Lee Smith w serialu „Sprawy Frankie Drake”, foto: Viasat World
Wendy Craig i Julia McKenzie w serialu „Panna Marple”, foto: Viasat World
Wendy Craig i Julia McKenzie w serialu „Panna Marple”, foto: Viasat World
Shaun Evans oraz autobus AEC Regent III w serialu „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, foto: Patrick Redmond/Mammoth Screen Ltd/ITV
Shaun Evans oraz autobus AEC Regent III w serialu „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, foto: Patrick Redmond/Mammoth Screen Ltd/ITV
Martin Shaw w serialu „Inspektor George Gently”, foto: Viasat World
Martin Shaw w serialu „Inspektor George Gently”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...