reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podróże w czerwcu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2022-05-11 03:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature W czerwcu br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom taki program jak „Zwierzęca inteligencja”, w ramach pasma „Rozszczekany weekend” taką produkcję jak „Tuzin szczeniaków i my”, a w ramach pasma „W świecie niedźwiedzi” takie programy jak „Spotkania z niedźwiedziem grizzly”, „Niedźwiedzie grizzly z Jukonu” i „Zwierzęta z Gór Skalistych”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czerwiec 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Rozszczekany weekend”:
emisja: w sobotę i niedzielę, 4 i 5 czerwca br.
Pasmo emitowane będzie przez cały dzień, w sobotę i niedzielę, 4 i 5 czerwca br. - Do wszystkich miłośników psów. Ten weekend poświęcony jest naszym najwierniejszym przyjaciołom. Przyjrzymy się podróży, jaką odbywają szczenięta na całym świecie. Zobaczymy, jak są wychowywane, jakie wyzwania stoją przed właścicielami szczeniaków i dorosłych psów oraz jak czworonogi są szkolone, by stać się psami - przewodnikami - zapowiada nadawca. W ramach pasma stacja zaprasza na premierę programu „Tuzin szczeniaków i my”, w którym - jak zapewnia nadawca - znajdą się odpowiedzi na wszystkie ważne pytania.

„Rozszczekany weekend”:
„Tuzin szczeniaków i my” („12 Puppies and Us”)
emisja: od soboty, 4 czerwca br. o 10:00

Pandemia Covid-19 doprowadziła do gwałtownego wzrostu chęci posiadania psów. Ludzie szukali u zwierząt domowych pocieszenia i towarzystwa, ale wielu z nich po raz pierwszy w życiu miało w domu szczenięta. Nowy, czworonożny domownik nie jest tylko uroczą, puchatą kulką, to także ogromne wyzwanie. W tej serii widzowie śledzić będą radosne i trudne chwile kilkunastu szczeniąt i ich właścicieli w czasie kluczowych, pierwszych miesięcy wspólnego życia. Twórcy programu badają, jak zwierzęta rozwijają się, uczą i przystosowują do nowego świata, a także jaki wpływ mają na życie swoich ludzkich przyjaciół. Od nieoczekiwanych przerw na toaletę po pierwsze spacery i nieprzespane noce. Widzowie śledzić będą zarówno zachwyty jak i chaos, który może wywołać szczeniak. W razie potrzeby, kiedy psie problemy stają się zbyt uciążliwe, rodzina otrzymuje fachową pomoc od behawiorystki Louise Glazebrook.

„W świecie niedźwiedzi”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 czerwca br.) o 21:00
W czerwcu br. widzowie wyruszą w podróż dookoła świata, aby przyjrzeć się bliżej życiu niedźwiedzi i ludzi, którzy się nimi opiekują. Poznają codzienne życie ośrodka ratującego niedźwiedzie w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, zobaczą, jak wygląda reintrodukcja niedźwiedzi do Europy i będą śledzić losy różnych niedźwiedzi walczących o przetrwanie w Kanadzie i na Alasce.

„W świecie niedźwiedzi”:
„Spotkania z niedźwiedziem grizzly” („Facing Grizzlies”)
emisja: w poniedziałek, 6 czerwca br. o 21:00

Phil Timpany opowiada o tym, jak z łowcy niedźwiedzi zmienił się w ich miłośnika i obrońcę. Spędzając dużo czasu wśród niedźwiedzi grizzly, zdał sobie sprawę, że są one o wiele bardziej towarzyskie i inteligentne, niż się nam wydaje. Od tego czasu jego życiowym zadaniem stało się badanie i filmowanie tych zwierząt, a także pomaganie ludziom w ich lepszym zrozumieniu i współistnieniu z nimi. Jak zapowiada nadawca, ten film opowiada o pełnej pasji pracy filmowca, której owocem był film dokumentalny o niedźwiedzicy Sophie i jej młodych.

„W świecie niedźwiedzi”:
„Niedźwiedzie grizzly z Jukonu” („Yukon's Wild Grizzlies”)
emisja: we wtorek, 7 czerwca br. o 21:00

Wzdłuż koła podbiegunowego w kanadyjskim północnym Jukonie niedźwiedzie grizzly desperacko starają się przetrwać w bezlitosnym środowisku i przybrać na wadze, by przeżyć długą i surową zimę, hibernując w swoich gawrach. Ten film dokumentalny opowiada historię niedźwiedzicy, która po raz pierwszy urodziła młode, a teraz wraz z nimi żeruje w tundrze. Wczesną zimą żywi się łososiami, aby później poprowadzić swoją rodzinę w góry, do gawry, w której prześpią zimę. Przyszłość jest niepewna.

„W świecie niedźwiedzi”:
„Zwierzęta z Gór Skalistych” („Born in the Rockies”)
emisja: w środę i czwartek, 8 i 9 czerwca br. o 21:00

Góry Skaliste są drugim co do wielkości łańcuchem górskim na Ziemi. Mierzą prawie pięć tysięcy kilometrów długości i obejmują sto odrębnych pasm - od najbardziej wysuniętego na południe punktu na amerykańskim południowym zachodzie, do północnego krańca w kanadyjskiej Arktyce. Z tego powodu obejmują one zdumiewający wachlarz ekosystemów, od prerii po alpejską tundrę. W Górach Skalistych znajdują się źródła wielu rzek Ameryki Północnej, które nawadniają jałowe tereny i dostarczają wodę pitną do milionów domów. Stale rosnąca liczba ludności wywiera coraz większą presję na dziką przyrodę, czyniąc Góry Skaliste jedną z ostatnich ostoi najbardziej charakterystycznych gatunków Ameryki Północnej, takich jak owce kanadyjskie, żurawie kanadyjskie, niedźwiedzie grizzly czy bizony. Dwuczęściowy film śledzi losy kilku zwierzęcych rodzin z Gór Skalistych, które znajdują dom i wychowują swoje młode - od niemowlęctwa do samodzielności. Widzowie poznają historię tych wspaniałych gór oczami stworzeń, które się tu urodziły.

„Zwierzęca inteligencja” („Animal Intelligence Revealed”)
emisja: w niedzielę, 12 czerwca br. o 18:15

Nasze oceany pełne są wielkich głodomorów, a najnowsze odkrycia naukowe ujawniają niezwykłą inteligencję wielu morskich drapieżników. W Argentynie orki stosują skomplikowane strategie, aby polować na ryby i lwy morskie, ale dopiero teraz naukowcy zaczynają rozumieć, jak bardzo potrafią one wyspecjalizować się w różnych technikach łowieckich i szkolić w nich swoje potomstwo. Na Alasce niektóre humbaki współpracują ze sobą, aby wspólnie zaganiać ławice małych ryb, przy czym każdy członek stada odgrywa inną rolę. U wybrzeży Republik Południowej Afryki delfiny i głuptaki wspólnie wykorzystują okres połowu sardynek, tworząc niezwykły sojusz ptasich mózgów i ssaczej inteligencji. Oto niektóre z nowo odkrytych sekretów drapieżników oceanu - geniuszy z morskich głębin.
 
Kadr z programu „Zwierzęta z Gór Skalistych”, foto: Off The Fence
Kadr z programu „Zwierzęta z Gór Skalistych”, foto: Off The Fence


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...