reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Podróże w czerwcu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2022-05-11 03:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature W czerwcu br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom taki program jak „Zwierzęca inteligencja”, w ramach pasma „Rozszczekany weekend” taką produkcję jak „Tuzin szczeniaków i my”, a w ramach pasma „W świecie niedźwiedzi” takie programy jak „Spotkania z niedźwiedziem grizzly”, „Niedźwiedzie grizzly z Jukonu” i „Zwierzęta z Gór Skalistych”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czerwiec 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Rozszczekany weekend”:
emisja: w sobotę i niedzielę, 4 i 5 czerwca br.
Pasmo emitowane będzie przez cały dzień, w sobotę i niedzielę, 4 i 5 czerwca br. - Do wszystkich miłośników psów. Ten weekend poświęcony jest naszym najwierniejszym przyjaciołom. Przyjrzymy się podróży, jaką odbywają szczenięta na całym świecie. Zobaczymy, jak są wychowywane, jakie wyzwania stoją przed właścicielami szczeniaków i dorosłych psów oraz jak czworonogi są szkolone, by stać się psami - przewodnikami - zapowiada nadawca. W ramach pasma stacja zaprasza na premierę programu „Tuzin szczeniaków i my”, w którym - jak zapewnia nadawca - znajdą się odpowiedzi na wszystkie ważne pytania.

„Rozszczekany weekend”:
„Tuzin szczeniaków i my” („12 Puppies and Us”)
emisja: od soboty, 4 czerwca br. o 10:00

Pandemia Covid-19 doprowadziła do gwałtownego wzrostu chęci posiadania psów. Ludzie szukali u zwierząt domowych pocieszenia i towarzystwa, ale wielu z nich po raz pierwszy w życiu miało w domu szczenięta. Nowy, czworonożny domownik nie jest tylko uroczą, puchatą kulką, to także ogromne wyzwanie. W tej serii widzowie śledzić będą radosne i trudne chwile kilkunastu szczeniąt i ich właścicieli w czasie kluczowych, pierwszych miesięcy wspólnego życia. Twórcy programu badają, jak zwierzęta rozwijają się, uczą i przystosowują do nowego świata, a także jaki wpływ mają na życie swoich ludzkich przyjaciół. Od nieoczekiwanych przerw na toaletę po pierwsze spacery i nieprzespane noce. Widzowie śledzić będą zarówno zachwyty jak i chaos, który może wywołać szczeniak. W razie potrzeby, kiedy psie problemy stają się zbyt uciążliwe, rodzina otrzymuje fachową pomoc od behawiorystki Louise Glazebrook.

„W świecie niedźwiedzi”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 czerwca br.) o 21:00
W czerwcu br. widzowie wyruszą w podróż dookoła świata, aby przyjrzeć się bliżej życiu niedźwiedzi i ludzi, którzy się nimi opiekują. Poznają codzienne życie ośrodka ratującego niedźwiedzie w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, zobaczą, jak wygląda reintrodukcja niedźwiedzi do Europy i będą śledzić losy różnych niedźwiedzi walczących o przetrwanie w Kanadzie i na Alasce.

„W świecie niedźwiedzi”:
„Spotkania z niedźwiedziem grizzly” („Facing Grizzlies”)
emisja: w poniedziałek, 6 czerwca br. o 21:00

Phil Timpany opowiada o tym, jak z łowcy niedźwiedzi zmienił się w ich miłośnika i obrońcę. Spędzając dużo czasu wśród niedźwiedzi grizzly, zdał sobie sprawę, że są one o wiele bardziej towarzyskie i inteligentne, niż się nam wydaje. Od tego czasu jego życiowym zadaniem stało się badanie i filmowanie tych zwierząt, a także pomaganie ludziom w ich lepszym zrozumieniu i współistnieniu z nimi. Jak zapowiada nadawca, ten film opowiada o pełnej pasji pracy filmowca, której owocem był film dokumentalny o niedźwiedzicy Sophie i jej młodych.

„W świecie niedźwiedzi”:
„Niedźwiedzie grizzly z Jukonu” („Yukon's Wild Grizzlies”)
emisja: we wtorek, 7 czerwca br. o 21:00

Wzdłuż koła podbiegunowego w kanadyjskim północnym Jukonie niedźwiedzie grizzly desperacko starają się przetrwać w bezlitosnym środowisku i przybrać na wadze, by przeżyć długą i surową zimę, hibernując w swoich gawrach. Ten film dokumentalny opowiada historię niedźwiedzicy, która po raz pierwszy urodziła młode, a teraz wraz z nimi żeruje w tundrze. Wczesną zimą żywi się łososiami, aby później poprowadzić swoją rodzinę w góry, do gawry, w której prześpią zimę. Przyszłość jest niepewna.

„W świecie niedźwiedzi”:
„Zwierzęta z Gór Skalistych” („Born in the Rockies”)
emisja: w środę i czwartek, 8 i 9 czerwca br. o 21:00

Góry Skaliste są drugim co do wielkości łańcuchem górskim na Ziemi. Mierzą prawie pięć tysięcy kilometrów długości i obejmują sto odrębnych pasm - od najbardziej wysuniętego na południe punktu na amerykańskim południowym zachodzie, do północnego krańca w kanadyjskiej Arktyce. Z tego powodu obejmują one zdumiewający wachlarz ekosystemów, od prerii po alpejską tundrę. W Górach Skalistych znajdują się źródła wielu rzek Ameryki Północnej, które nawadniają jałowe tereny i dostarczają wodę pitną do milionów domów. Stale rosnąca liczba ludności wywiera coraz większą presję na dziką przyrodę, czyniąc Góry Skaliste jedną z ostatnich ostoi najbardziej charakterystycznych gatunków Ameryki Północnej, takich jak owce kanadyjskie, żurawie kanadyjskie, niedźwiedzie grizzly czy bizony. Dwuczęściowy film śledzi losy kilku zwierzęcych rodzin z Gór Skalistych, które znajdują dom i wychowują swoje młode - od niemowlęctwa do samodzielności. Widzowie poznają historię tych wspaniałych gór oczami stworzeń, które się tu urodziły.

„Zwierzęca inteligencja” („Animal Intelligence Revealed”)
emisja: w niedzielę, 12 czerwca br. o 18:15

Nasze oceany pełne są wielkich głodomorów, a najnowsze odkrycia naukowe ujawniają niezwykłą inteligencję wielu morskich drapieżników. W Argentynie orki stosują skomplikowane strategie, aby polować na ryby i lwy morskie, ale dopiero teraz naukowcy zaczynają rozumieć, jak bardzo potrafią one wyspecjalizować się w różnych technikach łowieckich i szkolić w nich swoje potomstwo. Na Alasce niektóre humbaki współpracują ze sobą, aby wspólnie zaganiać ławice małych ryb, przy czym każdy członek stada odgrywa inną rolę. U wybrzeży Republik Południowej Afryki delfiny i głuptaki wspólnie wykorzystują okres połowu sardynek, tworząc niezwykły sojusz ptasich mózgów i ssaczej inteligencji. Oto niektóre z nowo odkrytych sekretów drapieżników oceanu - geniuszy z morskich głębin.
 
Kadr z programu „Zwierzęta z Gór Skalistych”, foto: Off The Fence
Kadr z programu „Zwierzęta z Gór Skalistych”, foto: Off The Fence


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...