reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pierwszy multipleks z SR 27500 z Türksata 5A w wiązce West

dodano: 2022-05-18 21:29
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Turksat 5A Airbus Na nowym satelicie telekomunikacyjnym Türksat 5A z pozycji orbitalnej 31°E od roku są prowadzone testy przed ostatecznym oddaniem do komercyjnej działalności. 18 maja br. uruchomiono pierwszy duży multipleks z SR 27500 i bardzo silnym sygnałem w Polsce - prawdopodobnie przy użyciu jednej z dwóch dostępnych na tym satelicie wiązek zachodnich.

Turksat
turksat 5a satelita turecki 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na aktywowanej częstotliwości 10,972 GHz, pol. V z SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S/QPSK wyszukują się TURKSAT TANITIM SD, TURKSAT SAAT i Rotana Classic HD.

Wszystkie serwisy w MPEG-2 bez szyfrowania (FTA). Są to dane aktualne na 19.05.2022 r., godz 19:00. Zaznaczamy, że w każdej chwili mogą nastąpić nowe zmiany.

TURKSAT TANITIM SD i TURKSAT SAAT to kanały serwisowe tureckiego operatora satelitarnego Türksat. Pierwszy przybliża działalność operatora Türksat, promuje jego innowacje i usługi. Drugi kanał pokazuje statyczną planszę z aktualną godziną (o przeznaczeniu serwisu informuje napis "SAAT" w nazwie - z jęz. tureckiego to "godzina").

Rotana Classic HD to arabski kanał filmowy znanego koncernu medialnego Rotana w krajach arabskich. Na testowym transponderze jest nadawany w MPEG-2, ale co ciekawe, odbiornik wskazuje na transmisję HD. Stosowanie takiej rozdzielczości przy kompresji MPEG-2 jest wręcz niespotykane wśród transmisji prowadzonych na orbicie. W momencie publikacji artykułu jest dostępny tylko dźwięk (bez obrazu).

Türksat aktywował jeszcze inne multipleksy na częstotliwościach 11,056V i 11,096V (SR: 30000, FEC: 2/3; DVB-S / QPSK). Są transmitowane w innej wiązce o gorszym pokryciu w Polsce.

Więcej o satelicie Türksat 5A.
 
Przekaz kanału TURKSAT TANITIM SD


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...