reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wystartował Euronews Romania

dodano: 2022-05-25 14:59
autor: Jan Borejko | źródło: Euronews Romania

Euronews Romania logo 360px Europejska stacja informacyjna Euronews ogłosiła uruchomienie Euronews Romania. Kanał wystartował 25 maja - jest ogólnokrajowym kanałem informacyjnym, który dostarcza rumuńskiej publiczności wiadomości krajowe, europejskie i międzynarodowe. Przypomnijmy, że uruchomienie tej stacji następuje miesiąc po tym, jak Euronews z powodzeniem uruchomił podobny kanał w Bułgarii.

Euronews Romania
Euronews Romania studio 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Euronews Romania powstaje jako partnerstwo między europejską siecią a Universitatea Politehnica din București, Stosowną umowę podpisano w styczniu 2021 r. Od tego czasu wszystko zorganizowano, w tym zatrudniono personel, w tym dziennikarzy i w ten sposób powstał rumuński kanał informacyjny, który jest „w pełni zgodny z wartościami niezależności i bezstronności i pluralizm”.

Kanał będzie nadawał 24/7, z programami na żywo od 6 rano do północy. Kanał można nadawać w sieci na Euronews Romania.

Euronews Romania zatrudnia 200 dziennikarzy i techników, którzy będą dostarczać biuletyny informacyjne, magazyny Euronews i produkcje lokalne. 
 
Zrzut ekranowy Euronews Romania


Andra Miron Diaconescu, redaktor naczelna Euronews Romania, powiedziała:

- Nie możemy się doczekać, kiedy udostępnimy tę nową ofertę telewizyjną rumuńskojęzycznym widzom. Wierni podstawowej misji Euronews, my wszyscy tutaj, w Euronews Romania, koncentrujemy się na umożliwieniu ludziom formułowania własnej opinii poprzez bezstronne, oparte na faktach i zaciekle niezależne dziennikarstwo oraz prezentowanie „Wszystkich poglądów”. Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią rozszerzonej rodziny Euronews i cieszymy się na współpracę z zespołami redakcyjnymi w całej Europie, aby zapewnić naszym odbiorcom najlepszą możliwą ofertę wiadomości.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...