reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Monolith Films: „Detektyw Bruno” o serialu w kinach

dodano: 2022-05-27 06:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Monolith Films/satkurier.pl

Monolith Films „Detektyw Bruno” Od piątku, 27 maja br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Detektyw Bruno”. Producentem filmu jest Shipsboy, koproducentami są Aeroplan, Wojciech Stuchlik Film Production, Mazowiecki Instytut Kultury oraz Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Monolith Films. Występują Karolina Gruszka, Edyta Jungowska, Dorota Kolak, Patrycja Durska-Mruk, Małgorzata Jóźwik, Magdalena Nieć-Lepak, Marta Jarczewska, Marta Wiśniewska, Martyna Peszko, Martyna Woźniak, Mia Goti, Piotr Głowacki, Iwo Rajski, Ireneusz Czop, Robert Wabich, Wojciech Skibiński, Rafał Mroczek i Marcin Mroczek.

Monolith Films „Detektyw Bruno”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Detektyw Bruno” to przygodowa i romantyczna komedia familijna o chłopcu, który wkręca swojego ulubionego filmowego gwiazdora we wspólne poszukiwanie skarbu. Dla każdego z nich okaże się nim coś zupełnie innego. Dla małego Oskara (w tej roli Iwo Rajski) to ukryty przez rodziców tajemniczy prezent, a dla sławnego Bruna (Piotr Głowacki) odkrycie, że miłość jest bliżej niż myślisz. - „Detektyw Bruno” to mądra i radosna rozrywka dla widzów od lat 2 do 102. Cudowny film, który nauczy twoje dziecko, jak ważna jest przyjaźń - zapewniają twórcy filmu.

Czasem dziecko jest najlepszym nauczycielem dorosłego. Przekonuje się o tym filmowy gwiazdor Bruno Księski, grający tytułową rolę w hitowym serialu „Detektyw Bruno”. Niestety, woda sodowa już dawno uderzyła mu do głowy. Nawet partnerka filmowa, Hanna (Karolina Gruszka) straciła do niego cierpliwość.

Przez pewien incydent na planie kariera Księskiego wisi na włosku. Paparazzi i konkurencja depczą mu po piętach. Aktor jest zdruzgotany. Wówczas w jego życiu pojawia się chłopiec, który najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Chłopcem tym jest Oskar, który od niedawna mieszka w rodzinnym domu dziecka. Choć ma liczne rodzeństwo i kochających opiekunów (Edyta Jungowska i Ireneusz Czop) - tęskni za swoimi rodzicami. Kiedy przypadkowo wpada mu w ręce wcześniej przygotowana przez nich niespodzianka - zabawa w odkrywanie urodzinowego skarbu, Oskar natychmiast chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa. Trzeba wynająć najlepszego detektywa na świecie. Kto nim jest? Oczywiście detektyw Bruno. Oskar nie przyjmuje do wiadomości, że Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Widząc, jak bardzo chłopiec zapatrzony jest w swojego idola, menadżerka aktora (Dorota Kolak) postanawia wykorzystać tę okazję do podreperowania reputacji swojego podwładnego.

Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody. Ten pierwszy pełen entuzjazmu, ten drugi zaś niechętny i zblazowany. Im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym więcej mają frajdy i radości. Tego właśnie było im trzeba do szczęścia. Zabawa w poszukiwanie skarbów prowadzi do niespodziewanego, ale bezcennego odkrycia: nie ma większego skarbu niż prawdziwy przyjaciel.

Za reżyserię filmu „Detektyw Bruno” odpowiadają Magdalena Nieć i Mariusz Palej, autorami scenariusza są Ewa Rozenbajgier i Marcin Ciastoń, a zdjęć Wojciech Węgrzyn. W obsadzie znaleźli się Karolina Gruszka, Edyta Jungowska, Dorota Kolak, Patrycja Durska-Mruk, Małgorzata Jóźwik, Magdalena Nieć-Lepak, Marta Jarczewska, Marta Wiśniewska, Martyna Peszko, Martyna Woźniak, Mia Goti, Piotr Głowacki, Iwo Rajski, Ireneusz Czop, Robert Wabich, Wojciech Skibiński, Rafał Mroczek i Marcin Mroczek.

„Detektyw Bruno” - o filmie - produkcja: Polska, rok produkcji: 2021, gatunek: familijny, komedia, przygodowy, reżyseria: Magdalena Nieć, Mariusz Palej, scenariusz: Ewa Rozenbajgier i Marcin Ciastoń, zdjęcia: Wojciech Węgrzyn, obsada: Karolina Gruszka, Edyta Jungowska, Dorota Kolak, Patrycja Durska-Mruk, Małgorzata Jóźwik, Magdalena Nieć-Lepak, Marta Jarczewska, Marta Wiśniewska, Martyna Peszko, Martyna Woźniak, Mia Goti, Piotr Głowacki, Iwo Rajski, Ireneusz Czop, Robert Wabich, Wojciech Skibiński, Rafał Mroczek i Marcin Mroczek.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Karolina Gruszka, Iwo Rajski i Piotr Głowacki na plakacie promującym kinową emisję filmu „Detektyw Bruno”, foto: Monolith Films
Karolina Gruszka, Iwo Rajski i Piotr Głowacki na plakacie promującym kinową emisję filmu „Detektyw Bruno”, foto: Monolith Films


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...