reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Gutek Film: „Infinite Storm” z Naomi Watts w kinach

dodano: 2022-05-27 07:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Gutek Film/satkurier.pl

Gutek Film „Infinite Storm” Od piątku, 27 maja br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polsko-amerykańsko-australijsko-brytyjski film „Infinite Storm”. Jego bohaterką jest pielęgniarka i podróżniczka Pam Bales. Producentami filmu są Maven Screen Media i Jam Tart Films, koproducentami Studio Produkcyjne Orka i dFlights, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Gutek Film. Reżyserką filmu jest Małgorzata Szumowska, autorem scenariusza jest Joshua Rollins, a za zdjęcia odpowiadał Michał Englert. Występują Naomi Watts, Billy Howle i Denis O'Hare.

Gutek Film „Infinite Storm”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Infinite Storm”, film Małgorzaty Szumowskiej, to zapierająca dech w piersiach i mrożąca krew w żyłach wyprawa w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata, gdzie porywy wiatru sięgają 300 km na godzinę, a pogoda zmienia się nieustannie. To również opowieść o innych żywiołach: stracie, ryzyku i odwadze, która pozwala wyjść cało z najgorszej życiowej nawałnicy. Główną rolę w inspirowanym prawdziwą historią Pam Bales thrillerze zagrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts („Niemożliwe”, „Birdman”i „Mulholland Drive”), w idealnych proporcjach łącząc kruchość z niezłomnością.

Jej bohaterka, Pam Bales, wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się największą siłą: ktoś umrze, jeśli nie udzieli mu pomocy. Ale jeśli zdecyduje się pomóc, sama też może zginąć. - „Infinite Storm” wciąga nas w sam środek monumentalnego pejzażu, szalejących żywiołów i ekstremalnych emocji. Przypomina, że piękno i groza bywają nierozłączne, a życiowe kryzysy są nieuniknione, tak jak gwałtowne załamania pogody. Poruszająca historia Pam Bales uczy, że warto stawiać im czoła i nigdy się nie poddawać - czytamy w opsie.

„Infinite Storm” ze zdjęciami Michała Englerta to kolejny wspólny projekt tego reżysersko-operatorskiego duetu, mającego na koncie m.in. „Śniegu już nigdy nie będzie” i „Ciało”. - Ich najnowszy film, eksplorujący sytuację kryzysu, ale i relacje człowieka z naturą, porównywany bywa do takich opowieści o odwadze i nadziei, jak „Zjawa” czy „Grawitacja” - czytamy w opisie.

„Infinite Storm” - o filmie - reżyseria: Małgorzata Szumowska, scenariusz: Joshua Rollins, zdjęcia: Michał Englert. występują: Naomi Watts, Billy Howle i Denis O'Hare, kraj produkcji: Polska, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone Ameryki i Australia, rok produkcji: 2022, język oryginalny: angielski, gatunek: thriller, czas trwania: 98 minut.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Naomi Watts i Billy Howle na plakacie promującym kinową emisję filmu „Infinite Storm”, foto: Gutek Film
Naomi Watts i Billy Howle na plakacie promującym kinową emisję filmu „Infinite Storm”, foto: Gutek Film


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...