reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Około 15 nowych kanałów od rosyjskich nadawców

dodano: 2022-05-29 08:40
autor: RO | źródło: telesputnik

Telewizja kanały pilot Podczas odbywającego się 25 maja br. TeleMultiMedia Forum 2022 w Moskwie, liderzy cyfrowej sfery mediów omawiali zmiany w konsumpcji mediów i oglądalności telewizji przy wpływie czynników geopolitycznych i ekonomicznych. W ramach sesji plenarnych eksperci dyskutowali, jak branża telekomunikacyjna będzie się odbudowywać na tle wycofania się z Rosji największych zagranicznych nadawców i zaprzestania dystrybucji popularnych treści wideo.

telewizja telewizor pilot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W kuluarach forum, dyrektor platformy dystrybucyjnej Medialogistika (firma MSK-IX), Grigorij Kuzin, powiedział, że krajowi nadawcy przygotowują około 15 nowych kanałów telewizyjnych na początek następnego sezonu telewizyjnego. To jest ich reakcja na wycofanie się zachodnich firm z rosyjskiego rynku.

Kilku rosyjskich nadawców planuje uruchomić około 15 nowych kanałów na wrzesień 2022 roku i w tej sprawie negocjuje z Medialogistika. Nadawcy krajowi dostrzegli nowe nisze i chcą je teraz wypełnić.

Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji w Ukrainie, nałożono sankcje międzynarodowe na Rosję. Zachodnie koncerny ogłosiły odmowę wprowadzenia nowych filmów do rosyjskich kin. Ta decyzja została ogłoszona przez Warner Bros., Sony i Paramount. Później dołączył jeszcze Universal Pictures.

Ponadto główne firmy zachodnie zawiesiły nadawanie swoich kanałów telewizyjnych w Federacji Rosyjskiej. W marcu The Walt Disney zaprzestał działalności komercyjnej w Rosji, zwłaszcza wycofując kanał Disney Channel. Konsekwencją tej decyzji jest strata firmy na kwotę 195 mln dolarów.

To samo uczynił Discovery, zawieszając swoje kanały telewizyjne Discovery Channel, Discovery Science, HGTV, Animal Planet, TLC, Eurosport i inne.

Następnie w kwietniu Paramount poszedł tym samym krokiem, wycofując Paramount Channel, Paramount Comedy, Nickelodeon, Nickelodeon HD, NickToons, Nick Jr. i pakiet kanałów MTV.

Na tle tych wyłączeń pojawiły się dwa nowe, rosyjskie kanały dla dzieci. Firma Red Media uruchomiła SuperGeroj (co prawda, zastępując inny o nazwie Malysz TV), a Trikolor wprowadził na rynek własny kanał TipTop.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...