reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„David Attenborough i cuda natury” w BBC Earth

dodano: 2022-06-02 08:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios/satkurier.pl

Attenborough copyright Alex Board BBC NH BBC Earth 360px.jpg W środy, od 15 czerwca br. o godz. 19:55 w kanale BBC Earth wyemitowane zostaną odcinki sezonów 1., 2., 3. i 4. brytyjskiego serialu dokumentalnego „David Attenborough i cuda natury” („David Attenborough's Natural Curiosities”). Sir David Attenborough przygląda się z fascynacją stworzeniom, które zdumiewają go od lat. Program ten (w ramówce pod tytułem „David Attenborough i osobliwości świata przyrody”) mogą obecnie oglądać widzowie stacji Polsat Doku.

BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sir David Attenborough całe życie dokumentuje świat przyrody, ale istnieją historie, które nie przestały go intrygować. Od osobliwych wzorów noszonych przez zebry, po ewolucyjny wybryk, jakim jest dziobak składający jaja, każdy odcinek programu bada historie kryjące się za ciekawostkami przyrodniczymi. Dzięki najnowszym odkryciom nauki, widzowie mogą poznać ich ewolucyjną genezę.

Sir David Attenborough ujawnia między innymi, jak narwal zainspirował artystów i stworzenie mitycznego jednorożca. Odpowiada też na pytanie, dlaczego jedne zwierzęta mają wyjątkowo długą szyję, a inne naprawdę pomarszczoną skórę. Sir David Attenborough przygląda się również dziwacznym hybrydom w królestwie zwierząt, w tym niedźwiedziowi pizzly, który jest skrzyżowaniem niedźwiedzi polarnego i grizzly, a powstał w wyniku globalnego ocieplenia. W jednej z serii sir David Attenborough tłumaczy również gatunkowe różnice w podejściu do macierzyństwa, na przykładzie pandy wielkiej i ptaka kiwi.

Jak czytamy w opisie, łącząc błyskotliwą narrację sir Davida Attenborough i jego pasję do natury, każda seria programu ujawnia tajemnice jednych z najciekawszych cudów natury (więcej tutaj).

Pierwszy z odcinków programu „David Attenborough i cuda natury” wyemitowany zostanie w kanale BBC Earth w środę, 15 czerwca o godzinie 19:55. W każdą kolejną środę pokazane zostaną kolejne odcinki (łącznie 27) czterech serii tego programu (więcej tutaj).

„David Attenborough i cuda natury” - sezony 1., 2., 3. i 4., emisja w środy (od 15 czerwca 2022 roku) o godz. 19:55 w kanale BBC Earth. Program ten mogą obecnie oglądać widzowie kanału Polsat Doku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...