reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

RTR Planeta i Rossija 24 usunięte z Hot Birda

dodano: 2022-06-03 19:52
autor: RO | źródło: satkurier.pl/twitter.com

Planeta Rtr rossiya 24 logo rosja turksat 360px.jpg Wobec rosyjskiej napaści na Ukrainę, nazywanej przez Rosję "specjalną operacją wojskową", przewodniczący Rady Europejskiej, Charles Michel, ogłosił 30 maja br. na Twitterze wprowadzenie sankcji dla rosyjskich mediów państwowych. Na efekty tej decyzji długo już nie trzeba było czekać. 3 czerwca br. w godzinach popołudniowych przerwano transmisję RTR Planeta i Rossija 24 z satelity Eutelsat Hot Bird 13E (13°E).

parabola.cz
Planeta Rtr rossiya 24 logo rosja turksat 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach 6. pakietu sankcji zakazem objęto 3 duże, rosyjskie stacje telewizyjne nadające w krajach Unii Europejskiej.

Wcześniej szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, wypowiedziała się na temat zakazu nadawania trzech czołowych stacji rosyjskich, ale nie powiedziała, których stacji zakaz dotyczy. Podkreśliła, że nie będą mogły nadawać w jakiejkolwiek formie - przez satelitę, sieć kablową, OTT, Internet czy aplikacje mobilne. Teraz już oficjalnie wiadomo, że chodzi o RTR Planeta, Rossija 24 i TV Centr.

Dwie pierwsze stacje telewizyjne są obsługiwane przez publicznego nadawcę VGTRK. Od wielu lat były transmitowane z satelity Eutelsat Hot Bird 13E (13°E) na transponderze GlobeCast w wersji niezaszyfrowanej (FTA). Dystrybucja dobiegła końca na tp. 126 (11,034 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S / QPSK). Dla widzów pozostał tylko "czarny ekran".

TV Centr International, będący międzynarodową wersją kanału TV Centr z Moskwy, nadawał z satelity Astra 5B (31,5°E), ale opuścił go w ostatnich dniach maja 2022 roku, przenosząc się na ABS-2A (74,9°E). Transmisją z pozycji 31,5°E były objęte niektóre kraje UE z Europy Środkowej i Wschodniej, takie jak Polska, Słowacja, Rumunia, Węgry, Litwa, Łotwa i Estonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia kanałów


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...