reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Po miłość / Pour l'amour” - film TVP w kinach

dodano: 2022-06-10 06:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: Galapagos Films/satkurier.pl

Galapagos Films TVP „Po miłość / Pour l'amour” Od piątku, 10 czerwca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Po miłość / Pour l'amour”. Producentem filmu jest Hop! Media, koproducentem TVP, dystrybutorem w Polsce Galapagos Films, a wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Reżyserem i autorem scenariusza jest Andrzej Mańkowski, a za zdjęcia odpowiadał Sławomir Witek. Wystąpili Jowita Budnik, Kinga Mączka, Patrycja Ziniewicz, Nailah Alege, Pola Mańkowska, Amelia Tomalczyk, Martyna Gogołkiewicz, Robert Włodarski, Witold Stroynowski, Daniel Stopa, Szymon Sędrowski, Jakub Nosiadek, Artur Dziurman, Lech Dyblik, Mamadou Ba i Andrzej Gałła.

Galapagos Films TVP „Po miłość / Pour l'amour”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marlena (w tej roli Jowita Budnik) zmaga się z poważnym kryzysem małżeńskim wywołanym przez alkoholizm jej męża, Zbigniewa (Artur Dziurman). Za pośrednictwem internetu poznaje Senegalczyka Bruna (Mamadou Ba), który przywraca jej poczucie własnej wartości i kobiecości. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma wobec niej nieco inne zamiary niż stworzenie związku.

Jak zapowiadają twórcy, „Po miłość / Pour l'amour” to kameralny dramat psychologiczny opowiadający o internetowym romansie i jego skutkach. Jest to zarazem emocjonujący koktajl złożony z alkoholu i miłości, wzmocniony odwiecznym wezwaniem „Nigdy się nie poddawaj!”. Film dotyka problemu przemożnego wpływu nowych technologii na życie ludzi. We wrześniu 2021 roku pokazywany był w „Konkursie filmów mikrobudżetowych” „Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych” w Gdyni. Światowa premiera odbędzie się w czerwcu br. podczas „Brooklyn Film Festival” w Nowym Jorku.

- Nie jest to opowieść lekka, łatwa i przyjemna. Raczej jedna z tych, które szarpią nerwy widza. Nadałem jej jednak potoczystą, dynamiczną formę, dzięki czemu film ogląda się komfortowo. Moim zamiarem było wzbudzenie u widza niezgody na świat, w którym żyjemy.  A jaki jest ten świat? Paradoksalny. Progresywny technologicznie, ale regresywny humanistycznie. Pełen nieoczywistych pułapek. Emanujący niesprawiedliwością społeczną czy niesprawiedliwością w ogóle. Co nam więc zostaje? Czego się uchwycić? O co walczyć? O miłość. To jej jednak najbardziej potrzebujemy. To nasza ostatnia deska ratunku. Ostatnia instancja, do której odwołujemy się, szukając sensu życia

- podkreśla Andrzej Mańkowski, reżyser i scenarzysta filmu „Po miłość / Pour l'amour”.


W rolach głównych występują: Jowita Budnik („Plac Zbawiciela”), Artur Dziurman („Bogowie”), Lech Dyblik („Dolina Bogów”), Patrycja Ziniewicz, Mamadou Ba („Runaways”) i Andrzej Gałła („80 milionów”). Za reżyserię i scenariusz odpowiada Andrzej Mańkowski („Dzieci dzwonią”), dla którego jest to debiut fabularny. Autorem zdjęć jest Sławomir Witek („Dotknąć obrazu”), scenografię i kostiumy przygotowała Ewa Woźniak („Odgrzeb”), charakteryzację - Magdalena Dusza („Ogniem i mieczem”). Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentką obrazu jest Beata Hrycyk-Mańkowska - Hop! Media, koproducent jest Telewizja Polska, a za dystrybucję w Polsce odpowiada Galapagos Films.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Jowita Budnik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Po miłość / Pour l'amour”, foto: Galapagos Films
Jowita Budnik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Po miłość / Pour l'amour”, foto: Galapagos Films
Patrycja Ziniewicz i Jowita Budnik w filmie „Po miłość / Pour l'amour”, foto: Sławomir Witek/Galapagos Films
Patrycja Ziniewicz i Jowita Budnik w filmie „Po miłość / Pour l'amour”, foto: Sławomir Witek/Galapagos Films
Patrycja Ziniewicz w filmie „Po miłość / Pour l'amour”, foto: Sławomir Witek/Galapagos Films
Patrycja Ziniewicz w filmie „Po miłość / Pour l'amour”, foto: Sławomir Witek/Galapagos Films


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...