reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Negatyw” z Anitą Jancią w kinach

dodano: 2022-06-17 01:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: Studio Besta/satkurier.pl

Faun Film Factory „Negatyw” Od piątku, 17 czerwca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Negatyw”. Producentem i dystrybutorem filmu jest Faun Film Factory, koproducentami są Studio Besta, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Pesa Bydgoszcz, a wsparcia finansowego udzielił Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wystąpili Anna Próchniak, Anita Jancia, Jowita Chwałek, Małgorzata Pieczyńska, Eleonora Wojtulewicz, Ewa Abart, Julian Wichrowski, Dawid Ściupidro, Michał Gadomski, Piotr Gadomski, Wojciech Chorąży, Jakub Wesołowski, Sławomir Stamm i Filip Kosior. Film powstał na podstawie książki „Wyspa“ Dmitrija Strelnikoffa.

Faun Film Factory „Negatyw”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bohaterem filmu jest Karol Weber. Urodził się w połowie lat 70. ubiegłego wieku. Jako kilkuletni chłopiec osiadł z rodzicami w małej miejscowości. Jego pasją była fotografia. Widzowie poznają go w najważniejszych momentach jego życia - w wieku 7 lat (w tej roli Julian Wichrowski), kiedy opuściła go matka (Anna Próchniak), w wieku 18 lat (Dawid Ściupidro), kiedy przeżywa swoją pierwszą miłość i współcześnie, w wieku 47 lat (Michał Gadomski), kiedy świętuje swoje 25-lecie pracy fotoreportera. Po wystawie dowiaduje się o śmierci ojca (Filip Kosior). Karol udaje się w podróż, by go pochować. Nocna eskapada pociągiem jest pełna niespodzianek na pograniczu jawy i snu. Karol spotyka postaci z przeszłości - matkę, ojca, Alinę (Anita Jancia i Jowita Chwałek), swoją pierwszą miłość, i Adama (Piotr Gadomski i Wojciech Chorąży), przyjaciela, którego zdradził. To, co pamięta okaże się inne od tego co rzeczywiście się wydarzyło.

Zdjęcia realizowane były w Bydgoszczy i w malowniczych plenerach województwa kujawsko-pomorskiego. W filmie występują Anna Próchniak, Anita Jancia, Jowita Chwałek, Małgorzata Pieczyńska, Eleonora Wojtulewicz, Ewa Abart, Julian Wichrowski, Dawid Ściupidro, Michał Gadomski, Piotr Gadomski, Wojciech Chorąży, Jakub Wesołowski, Sławomir Stamm i Filip Kosior. Film znalazł się w oficjalnej selekcji m.in.: „Tofifest International Film Festival” w Toruniu, „Portoviejo Film Festival” w Ekwadorze, „Ischia Global Film Festival” we Włoszech i „Lulea Film Festival” w Szwecji, gdzie został wybrany „Najlepszym filmem fabularnym kwietnia”.

„Negatyw” - o filmie - scenariusz i reżyseria: Robert Wichrowski, zdjęcia: Arkadiusz Tomiak, montaż: Tomasz Ostrowski, scenografia: Magdalena Wielska-Władyka, muzyka: Karolina Rec „Resina”, kierownictwo produkcji: Dariusz Skrzypek, produkcja: Faun Film Factory, koprodukcja, postprodukcja obrazu i dźwięku: Studio Besta, rok produkcji: 2021, czas: 75 minut.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Michał Gadomski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Negatyw”, foto: Studio Besta
Michał Gadomski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Negatyw”, foto: Studio Besta
Wojciech Chorąży i Anita Jancia w filmie „Negatyw”, foto: Pesa Bydgoszcz
Wojciech Chorąży i Anita Jancia w filmie „Negatyw”, foto: Pesa Bydgoszcz


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...