reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Teletop Telewizja Gorzów z nową koncesją KRRiT

dodano: 2022-06-19 12:14 | aktualizacja: 2022-06-19 15:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Teletop Telewizja Gorzów W czwartek, 9 czerwca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić spółce Teletop z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim koncesji na kolejny okres udzielonej na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Teletop Telewizja Gorzów. Stacja dostępna będzie w sieciach kablowych Multimedia Polska (Grupa Vectra), Gorzowska Telewizja Przewodowa, Insant Roman Mieszkowicz i Centrum Telewizji Kablowej Jim-Sat.

Teletop Telewizja Gorzów


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółka Teletop z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim na podstawie koncesji, która wygasła z dniem 23 stycznia 2021 roku (obowiązywała od 24 stycznia 2011 roku), rozpowszechniała w sieciach telekomunikacyjnych program telewizyjny o charakterze uniwersalnym pod nazwą Teletop Telewizja Gorzów.

Wnioskodawca nie skorzystał z możliwości złożenia wniosku o udzielenie koncesji na kolejny okres w trybie artykułu 35a „Ustawy o radiofonii i telewizji” (mówiącego o tym, że nadawca może złożyć wniosek o udzielenie koncesji na kolejny okres nie później niż 12 miesięcy przed wygaśnięciem posiadanej koncesji) i wnioskiem z dnia 23 grudnia 2021 roku, uzupełnionym pismem z dnia 2 lutego 2022 roku, wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Teletop Telewizja Gorzów w sieciach telekomunikacyjnych operatorów: Multimedia Polska na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, Centrum Telewizji Kablowej Jim-Sat na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, Gorzowskiej Telewizji Przewodowej na obszarze gminy Gorzów Wielkopolski oraz operatora Insant Roman Mieszkowicz na obszarze gminy Gorzów Wielkopolski.

Decyzja z 9 czerwca br. została wydana na podstawie uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 28 kwietnia 2022 roku podjętej w związku z wnioskiem spółki Teletop z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Teletop Telewizja Gorzów w sieciach telekomunikacyjnych.

Wnioskodawca wystąpił o koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Teletop Telewizja Gorzów o charakterze wyspecjalizowanym - informacyjno-publicystycznym. Program Teletop Telewizja Gorzów będzie - zgodnie z założeniami wniosku - rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 19 godzin na dobę i adresowany do kobiet i mężczyzn w wieku 18-75 lat z wykształceniem zawodowym, średnim i wyższym, mieszkańców północnej części województwa lubuskiego, w szczególności Gorzowa Wielkopolskiego.

Koncesja obowiązuje od dnia 9 czerwca 2022 roku i wygasa z dniem 8 czerwca 2032 roku.

W projektowanym programie wnioskodawca zaplanował następujące rodzaje audycji i ich minimalny udział procentowy w tygodniowym czasie nadawania programu w godzinach 6:00-23:00 (nie mniej niż): audycje informacyjne - 40 proc. (w całości realizujące specjalizację i w całości poświęcone tematyce lokalnej), audycje publicystyczne - 35 proc. (w całości realizujące specjalizację i w całości poświęcone tematyce lokalnej), audycje o tematyce sportowej - 5 proc. (w całości realizujące specjalizację i w całości poświęcone tematyce lokalnej) oraz audycje edukacyjne - 5 proc. (w całości realizujące specjalizację i w całości poświęcone tematyce lokalnej). Udział audycji realizujących specjalizację programu wyniesie nie mniej niż 85 proc. w tygodniowym i miesięcznym czasie nadawania programu w godzinach 6:00-23:00.

W programie rozpowszechniane będą m.in. serwisy informacyjne, informacyjne magazyny sportowe, pogoda, informacje dotyczące życia społeczno-kulturalno-gospodarczego Gorzowa Wielkopolskiego oraz powiatów sąsiednich, a także programy publicystyczne. Wnioskodawca planuje także emisję lokalnych występów np. uczniów szkół muzycznych, rodzimych zespołów muzycznych a także retransmisje uroczystości patriotycznych lub wydarzeń sportowych.

Wyspecjalizowany informacyjno-publicystyczny charakter programu realizowany będzie poprzez audycje informacyjne i publicystyczne wsparte audycjami o tematyce sportowej i edukacyjnej. Tematyka lokalna dotycząca Gorzowa Wielkopolskiego, Barlinka, Myśliborza, Rzepina, Słubic i Sulęcina w tygodniowym czasie nadawania programu w godzinach 6:00-23:00 wyniesie nie mniej niż 85 proc. i realizowana będzie poprzez cztery rodzaje audycji: informacja - 40 proc., publicystyka - 35 proc., audycje sportowe - 5 proc., oraz audycje edukacyjne - 5 proc. Audycje powtórkowe zajmą około 80 proc. tygodniowego czasu nadawania programu.

Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 80 proc. a audycje europejskie 95 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę wcześniej wymieniony udział procentowy jest zgodny z wymaganiami „Ustawy o radiofonii i telewizji” w tym zakresie. Przewidywany procentowy udział w dobowym czasie nadawania programu audycji i innych przekazów niepochodzących od wnioskodawcy, to jest niewytworzonych przez wnioskodawcę ani na jego wyłączne zamówienie, ani we współdziałaniu z innymi nadawcami, wyniesie 5 proc.

Zgodnie z załączoną do wniosku listą wspólników spółki Teletop, wspólnikami są Alina Teresa Matuszak, Bartosz Paweł Zaborowicz i Andrzej Jerzy Bobak - obywatele polscy.

Wnioskodawca wykazał regulatorowi rynku, że dysponuje możliwościami finansowymi niezbędnymi do finansowania, tworzenia i rozpowszechniania programu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...