Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polscy siatkarze rywalizację w VNL 2022 rozpoczęli od turnieju w Ottawie.
Start mogą uznać za udany, bo w czterech spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa – 3:0 z Argentyną, 3:0 z Bułgarią, 3:1 z Francją, przegrywając jedynie z Włochami (1:3). W turnieju zadebiutowało w reprezentacji Polski siedmiu siatkarzy i selekcjoner Nikola Grbić. Za najbardziej wartościową należy uznać wygraną z mistrzami olimpijskimi Francuzami, którzy przyjechali do Kanady w mocnym składzie.
W drugim tygodniu Ligi Narodów (21–26 czerwca) zostaną rozegrane 2 turnieje, w każdym z nich zagra po 8 reprezentacji.
Quezon City (Filipiny): Argentyna, Chiny, Francja, Holandia, Japonia, Niemcy, Słowenia, Włochy.
Sofia (Bułgaria): Australia, Brazylia, Bułgaria, Iran, Kanada,
Polska, Serbia, USA.
Polacy zagrają w stolicy Bułgarii Sofii, gdzie zmierzą się kolejno z Brazylią (22 czerwca), Kanadą (23 czerwca), Australią (25 czerwca) i Stanami Zjednoczonymi (26 czerwca).
Na mecze z Brazylijczykami (22.06), Kanadyjczykami (23.06), Australią (25.06) oraz USA (26.06) oddelegowanych zostało m.in. kilku zawodników drużyny Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle a także gwiazdor reprezentacji Polski
Bartosz Kurek.
Skład reprezentacji polskich siatkarzy na 2. turniej Ligi Narodów:
Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Jakub Popiwczak (libero), Paweł Zatorski (libero).
Przypomnijmy, że Liga Narodów 2022 odbywa się w zmienionym formacie w porównaniu z poprzednimi edycjami. Każda z drużyn w fazie zasadniczej rozegra po 12 meczów. 8 najlepszych ekip zakwalifikuje się do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 20–24 lipca w Bolonii.
Plan transmisji meczów VNL 2022:
21 czerwca (wtorek)
9:00
Słowenia – Holandia, Polsat Sport,
Polsat Box Go
13:00
Argentyna – Japonia, Polsat Sport,
Polsat Box Go
16:00
Australia – Kanada, Polsat Sport,
Polsat Box Go
18:00
Iran – Bułgaria, Polsat Sport,
Polsat Box Go
22 czerwca (środa)
9:00
Chiny – Francja, Polsat Sport,
Polsat Box Go
13:00
Niemcy – Włochy, Polsat Sport,
Polsat Box Go
16:00
Brazylia –
Polska, Polsat Sport,
Polsat Box Go,
TVP1, TVP Sport
Komentarz w TVP: Piotr Dębowski, Radosław Panas
19:00
Serbia – USA, Polsat Sport,
Polsat Box Go
23 czerwca (czwartek)
5:00
Francja – Holandia, Polsat Sport,
Polsat Box Go
9:00
Chiny – Niemcy, Polsat Sport,
Polsat Box Go
12:30
Polska –
Kanada, Polsat Sport,
Polsat Box Go,
TVP1, TVP Sport
Komentarz w TVP: Piotr Dębowski, Radosław Panas
13:00
Argentyna – Słowenia, Polsat Sport News,
Polsat Box Go
15:30
Serbia – Brazylia, Polsat Sport,
Polsat Box Go
19:00
USA – Iran, Polsat Sport News,
Polsat Box Go
24 czerwca (piątek)
5:00
Niemcy – Holandia, Polsat Sport,
Polsat Box Go
9:00
Argentyna – Chiny, Polsat Sport,
Polsat Box Go
12:30
Serbia – Kanada, Polsat Sport,
Polsat Box Go
13:00
Japonia – Włochy, Polsat Sport News,
Polsat Box Go
15:30
Iran – Brazylia, Polsat Sport,
Polsat Box Go
19:00
Australia – Bułgaria, Polsat Sport Extra,
Polsat Box Go
25 czerwca (sobota)
5:00
Argentyna – Holandia, Polsat Sport,
Polsat Box Go
9:00
Japonia – Francja, Polsat Sport,
Polsat Box Go
12:30
Kanada – Iran, Polsat Sport,
Polsat Box Go
13:00
Włochy – Słowenia, Polsat Sport Extra,
Polsat Box Go
15:30
Polska –
Australia, Polsat Sport,
Polsat Box Go,
TVP1, TVP Sport
Komentarz w TVP: Piotr Dębowski, Radosław Panas
19:00
USA – Bułgaria, Polsat Sport Extra,
Polsat Box Go
26 czerwca (niedziela)
5:00
Niemcy – Francja, Polsat Sport,
Polsat Box Go
9:00
Japonia – Słowenia, Polsat Sport,
Polsat Box Go
12:30
Serbia – Australia, Polsat Sport,
Polsat Box Go
13:00
Włochy – Chiny, Polsat Sport Extra,
Polsat Box Go
15:30
USA –
Polska, Polsat Sport,
Polsat Box Go,
TVP1, TVP Sport
Komentarz: Jacek Laskowski
19:00
Bułgaria – Brazylia, Polsat Sport,
Polsat Box Go
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.