reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RTR Planeta i Rossija 24 wyłączone z 13°E

dodano: 2022-06-26 19:23 | aktualizacja: 2022-06-26 20:56
autor: Dr. Hack | źródło: parabola.cz

Planeta Rtr rossiya 24 logo rosja turksat 360px.jpg Zgodnie z zapowiedziami 2 propagandowe stacje rosyjskiego, publicznego nadawcy VGTRK - Rossiya 24 i RTR Planeta nie są już dostępne z europejskich satelitów Eutelsat Hot Bird ( 13°E ). Rosyjskie stacje po inwazji Rosji na Ukrainę wielokrotnie przerywały tu transmisję i w końcu zniknęły. Żadna kablówka czy platforma DTH/IPTV w Unii Europejskiej nie ma prawa nadawać tych stacji.

Rossija 24 RTR Planeta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
RTR Planeta to międzynarodowy kanał VGTRK, który oferuje wybór programów własnej produkcji, które nadaje w krajowych stacjach w Rosji. Rossija 24 to rosyjski, typowo propagandowy kanał informacyjny.

Obie stacje znajdują się na liście sankcji Unii Europejskiej (UE) w 6. antyrosyjskim pakiecie dotyczącym inwazji Rosji na Ukrainę i szerzenia dezinformacji związanej z wojną na Ukrainie. Kanały zamknięto wkrótce po ogłoszeniu sankcji. Po kilku dniach wznowiono transmisję na terenie Europy na tych samych parametrach. Teraz stacje na swoich pozycjach nie są dostępne.

Koniec Rossija 24 i RTR Planeta na pozycji 13°E nie oznacza, że ​​kanały nie są już dostępne dla widzów w Europie - stacje kontynuują przez satelity rosyjskie (14°W), a także przez tureckiego satelitę Türksat na pozycji 42°E, ale nawet nie będziemy o tym informować, bo te kanały szerzą propagandę i fake newsy, przede wszystkim wykierowane przeciwko Ukrainie, ale także Polsce i innym krajom UE.

Na pozycji 13°E niektóre stacje pochodzące z Rosji były stopniowo wyłączane – RT (dawniej Russia Today, znane również jako RT News), Pervyj kanal Vsemirnaja Sieć czy Pobeda HD. Wszystkie te stacje nadawane są teraz z rosyjskich satelitów.

Dotychczasowe parametry techniczne - RTR Planeta, Rossija 24 (transmisja została wyłączona!):

Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), 11,034 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S/QPSK, FTA

 

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...