reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Testy transmisji multicast z Eutelsat Konnect

dodano: 2022-06-29 21:42
autor: Janusz Sulisz | źródło: TIM/Broadpeak

Eutelsat TIM logo 360px Telecom Italia, Eutelsat, Broadpeak testują transmisję strumieniową multicast przez satelitęW testach wykorzystano urządzenie TIMVision w trybie tzw. multiemisji adaptacyjnej szybkości transmisji bitów (ABR) oraz satelitę Eutelsat Konnect, który świadczy usługi internetowe w Europie, a także rozwiązanie nanoCDN firmy Broadpeak do dystrybucji treści.

Broadpeak/satkurier.pl
Broadpeak Eutelsat TIM logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Funkcjonalność multiemisji umożliwia transmisję strumieniową wydarzeń na żywo bez duplikowania strumieni, zapewniając wysokiej jakości transmisję na żywo.

Telecom Italia (TIM), Broadpeak i Eutelsat testowały dystrybucję sygnału multicast w sieci satelitarnej we Włoszech.

Testy, przeprowadzone za pośrednictwem TimVision Box w trybie multiemisji Adaptative Bit Rate (ABR), zostały zrealizowane we współpracy z operatorem Eutelsat, który jest właścicielem satelity Eutelsat Konnect przeznaczonego do świadczenia usług internetowych w Europie i Afryce, oraz Broadpeak do korzystania z nanoCDN rozwiązanie do dystrybucji treści.

TIM wyjaśnił, że funkcja multicast umożliwia transmisję wydarzeń na żywo bez duplikowania strumieni, zapewniając transmisję na żywo w najwyższej jakości, szczególnie w przypadku treści wideo nadawanych w rozdzielczościach HD i UHD. Oznacza to, że te same treści mogą być dystrybuowane bezkrytycznie i jednocześnie do podłączonych użytkowników bez zużywania dodatkowych zasobów sieciowych i transmisyjnych, przy jednoczesnym zapewnieniu jednoczesnej dostępności wystarczającej przepustowości dla wszystkich innych usług satelitarnych.

Denis Fauconnier, dyrektor ds. technologii, architektury i portfolio w Eutelsat, przekazał:

- Korzystanie z multiemisji na satelicie o wysokiej przepustowości, takim jak Eutelsat Konnect, pozwala czerpać korzyści z przewagi konkurencyjnej satelity geostacjonarnego, który ze swej natury doskonale nadaje się do nadawania. Ten udany program pilotażowy stanowi nowy krok we współpracy między Eutelsat i TIM. Nie możemy się doczekać dalszej współpracy z TIM, aby udostępnić to rozwiązanie ich klientom w całych Włoszech.


Źródło: broadpeak.tv  gerona.ca  gruppotim.it

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...