reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Wywiad” w kanale Polsat Seriale

dodano: 2022-06-30 15:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus

Polsat Seriale „Wywiad” W środę, 6 lipca br. o godz. 20:00 w kanale Polsat Seriale wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. sezonu 1. amerykańskiego serialu „Wywiad” („Intelligence”), których producentami są ABC Television Studios i CBS Television Studios. Występują Marg Helgenberger, Meghan Ory, Zuleikha Robinson, Grace Huang, Faye Kingslee, John Billingsley, Michael Rady, Will Yun Lee, Peter Coyote, Lance Reddick, Tomas Arana, PJ Byrne i Josh Holloway. Autorami scenariusza są Michael Seitzman i John Dixon (na podstawie własnej powieści „Phoenix Island”), a reżyserami David Semel, Adam Davidson, Aaron Lipstadt, Rob Bailey i inni.

Polsat Seriale „Wywiad”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Wywiad” to thriller science-fiction w trzynastu odcinkach. Gwiazdą tego amerykańskiego serialu jest Josh Holloway („Lost: Zagubieni”). Grany przez niego Gabriel to wysoce zaawansowany technologicznie agent amerykańskiego wywiadu - wyposażony w superkomputerowy mikrochip w mózgu, wspiera elitarną rządową agencję cyberbezpieczeństwa w specjalnych misjach. To, co dzieje się w jego głowie, zwala z nóg.

Gabriel Voughn, dzięki mikrochipowi wszczepionemu do mózgu, posiada dostęp do nieograniczonej wiedzy i zaawansowanych technologii. Jest pierwszym człowiekiem podłączonym bezpośrednio do globalnej sieci informacyjnej - internetu, Wi-Fi, telefonii komórkowej i satelitarnej. Może włamać się do każdego centrum danych i uzyskać dostęp do wszelkich ważnych źródeł informacji. Swoje nadzwyczajne umiejętności wykorzystuje podczas misji, prowadzonych przez amerykańską rządową agencję do spraw bezpieczeństwa cybernetycznego (U.S. CyberCom). Został stworzony, aby chronić Stany Zjednoczone Ameryki przed wrogami. Gabriel ma procesor w głowie, ale też jest przystojny, inteligentny, wysportowany i bywa czarujący.

Gabriel posiada bezcenne zdolności, dlatego podczas pracy w terenie - w najbardziej zapalnych punktach świata - chroni go utalentowana agentka Secret Service, Riley Neal (w tej roli Meghan Ory - gwiazda serialu „Chesapeake Shores”). Gdy się pierwszy raz spotykają, nie przypadają sobie do gustu. A gdy wkrótce potem ona, aby ratować mu życie, zabija najbliższą mu osobę, może być tylko lepiej. Drugą kobietą, od której zależy teraz jego byt, jest dyrektor Lillian Strand (Marg Helgenberger - gwiazda serialu „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”). Gdy inne agencje wywiadowcze próbują uczłowieczyć sztuczną inteligencję, kierowana przez nią U.S. CyberCom dała człowiekowi możliwości, które do tej pory miały tylko maszyny.

Gabriel to jedyny w swoim rodzaju, nowoczesny agent wywiadu - super komputer z bijącym sercem. Projekt wymyślił wybitny naukowiec - doktor Shenandoah Cassidy (John Billingsley). Gdy ten perfekcjonista w każdym calu przeszedł na emeryturę, skonstruował lepszą wersję procesora i sprowadził na siebie śmiertelne zagrożenie ze strony chińskiego wywiadu. W agencji U.S. CyberCom pracuje jego syn, Nelson Cassidy (PJ Byrne), który bywa zazdrosny o to, że Gabriel odgrywa tak ważną rolę w życiu ojca. Ten ekspert komputerowy nie raz będzie miał okazję, by błysnąć intelektem. Z pozoru najmniej widoczny w drużynie jest agent Chris Jameson (Michael Rady), ale bywa zabójczo skuteczny, czego dowiedzie zwłaszcza podczas misji w Boliwii.
     
Gabriel to pierwszy agent wywiadu, który ma być stuprocentowo skuteczny. Agencja U.S. CyberCom stworzyła go w ramach współczesnego „Projektu Manhattan” - „Projektu Zegar”. Gabriel to były żołnierz elitarnej jednostki Delta Force, który pięciokrotnie służył w Iraku i Afganistanie. Zdecydował się na udział w tym szalenie ryzykownym eksperymencie naukowym i poświęcił życie służbie wywiadu, by odszukać żonę, która wysłana przez Central Intelligence Agency (CIA) miała zapobiec atakowi terrorystycznemu w indyjskim Mumbaju i zaginęła. Gabriel to bohater wojenny, ale niezdyscyplinowany. To supertajna broń, która jednak wbrew intencjom swoich twórców potrafi się zbuntować. Gabriel to człowiek, nie maszyna.

Serial „Wywiad” powstał z inspiracji powieścią „Phoenix Island”, autorstwa Johna Dixona. Jego pomysłodawcą, scenarzystą i współproducentem był Michael Seitzman. Inne jego produkcje serialowe, znane polskim widzom, to: „Code Black: Stan krytyczny”, rozgrywający się wśród lekarzy ostrego dyżuru, i „Quantico” - o kulisach pracy Federal Bureau of Investigation (FBI). Serial „Wywiad” został wyprodukowany przez dwie amerykańskie wytwórnie: ABC Television Studios i CBS Television Studios (więcej tutaj).

„Wywiad” - sezon 1., opisy postaci:

Josh Holloway jako Gabriel Vaughn, były żołnierz Delta Force, któremu wszczepiono superkomputerowy mikrochip w mózgu, umożliwiający mu dostęp do globalnej sieci informacyjnej. Jego żona, Amelia (Zuleikha Robinson - „Lost”) była agentką Central Intelligence Agency i zaginęła podczas ataku terrorystycznego w Indiach w 2008 roku. On zgodził się na udział w eksperymencie wojskowym, aby ją odszukać. Nie podejrzewał, jak bardzo zmieni się jego życie, gdy będzie mógł posługiwać się wszystkimi językami naszego globu czy tworzyć „cyber-render”, czyli wirtualny obraz miejsca wydarzeń. Czy posiadanie chipa w głowie pomoże mu odkryć prawdę o losie ukochanej kobiety? I czy agent wywiadu z dostępem do wszelkich informacji jest rzeczywiście wszechwiedzący i przewidywalny? Josh Holloway jest aktorem i producentem filmowym. Najlepiej znany z ról: Jamesa Forda „Sawyera” w serialu „Lost: Zagubieni” (2004-2010) i agenta Willa Bowmana w filmie science-fiction „Colony” (2016-2018). Dla jego kariery ważne też był występy w filmach: „Mission: Impossible - Ghost Protocol” (2011) i „Sabotaż” (2014). Ostatnio zagrał w westernowym filmie Paramountu -  „Yellowstone”, i pokazał, że potrafi być prawdziwym czarnym charakterem. Josh Holloway urodził się w 1969 roku w Kalifornii. Karierę rozpoczynał jako model, m.in. prezentował produkty takich marek, jak: Dolce & Gabbana, Calvin Klein i Donna Karan. Za rok jego debiutu aktorskiego można uznać 1993, kiedy to pojawił się w teledysku Aerosmith do piosenki „Cryin” jako złodziej, który próbuje ukraść torebkę Alicii Silverstone z restauracji tylko po to, by dać się złapać i pobić. Potem pojawiał się w rolach epizodycznych czy drugoplanowych w serialach lat 90. ubiegłego wieku. Przełom nastąpił, gdy został obsadzony w roli Jamesa Forda „Sawyera” w serialu „Lost: Zagubieni”. Stał się sławny i w 2005 roku czasopismo „People” ogłosiło, że Josh Holloway jest jedną z „50 najpiękniejszych osób na świecie”. W tym samym roku został on wybrany przez „US Weekly” drugą „Najbardziej seksowną gwiazdą w Hollywood”. Te tytuły zaowocowały kolejnymi rolami filmowymi i kontraktami reklamowymi. W 2004 roku ożenił się ze swoją wieloletnią przyjaciółką, Yessicą Kumalą, i mają dwójkę dzieci.

Meghan Ory jako agentka specjalna Riley Neal. Wcześniej służyła w Secret Service. Z narażeniem życia uratowała córkę prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, ale awansował jej chłopak, były chłopak. Teraz ona ma za zadanie chronić Gabriela przed zewnętrznymi zagrożeniami i nie zawaha się użyć broni, nie zważając na to, kim dla niego jest przeciwnik. Została wybrana do tej misji, bo jest młodocianą zabójczynią - zabiła, bo broniła matki przed partnerem, który ją maltretował. Riley nigdy nie pozwoli sobie na uczucia wobec mężczyzny, którego bezpieczeństwa strzeże, bo służba jest dla niej najważniejsza. Ale ona i Gabriel muszą sobie zacząć ufać. Czy połączy ich przyjaźń? Meghan Ory (urodziła się w 1982 roku w Ontario) jest kanadyjską aktorką telewizyjną i filmową. Jej rodzina pochodzi ze Szkocji. W Polsce najbardziej znana jest jako Czerwony Kapturek / Ruby Lucas w serialu fantasy „Dawno, dawno temu” (2011-2018), obecnie gra Abby O'Brien w serialu obyczajowym „Chesapeake Shores” (2021). Role drugoplanowe stworzyła też w takich telewizyjnych seriach, jak: „South Beach” i „Merlin's Apprentice”, u boku Sama Neilla i Mirandy Richardson. Wystąpiła również w kilku filmach komediowych: „John Tucker musi umrzeć” oraz „Bez mojej zgody”, w którym partnerowała Cameron Diaz, czy też „Głupia i głupsza”, gdzie zagrała razem z Pamelą Anderson i Denise Richards. W 2008 roku, w trakcie pracy na planie mini serialu fantasy „Merlin's Apprentice”, wyszła za mąż za kanadyjskiego aktora, Johna Reardona.

John Billingsley jako Shenendoah Cassidy, neurobiolog odpowiedzialny za skonstruowanie mikroczipa, wszczepionego do mózgu Gabriela. Nelson Cassid jest jego synem. Kilka miesięcy po przeprowadzeniu tego nowatorskiego zabiegu chirurgicznego doktor Cassidy odszedł na emeryturę, ale nie zaprzestał pracy nad „Projektem Zegar” i w zaciszu swojego domu stworzył jeszcze bardziej zaawansowany procesor, co nie mogło ujść uwadze Chińczyków. Serial ten otwiera scena jego porwania przez agentów chińskiego wywiadu. Amerykanie zrobią wszystko, aby go odzyskać. Ale to nie koniec problemów niesubordynowanego, ale genialnego naukowca. John Billingsley urodził się w stanie Pensylwania. Ten amerykański aktor najlepiej jest znany jako Doktor Phlox w serialu science-fiction „Star Trek: Enterprise”. Ale wystąpił też w wielu innych amerykańskich produkcjach telewizyjnych: doktor John Fallow w serialu „Prezydencki poker”, profesor Miles Ballard w „The Others” oraz „Roswell”, „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”, „Czysta krew”, „Mentalista”, „Chirurdzy”. W 2003 roku zagrał drugoplanową rolę w thrillerze „Out Of Time” z Denzelem Washingtonem, jako koroner i najlepszy przyjaciel szefa policji. John Billingsley jest też znany fanom serialu kryminalnego „Dowody zbrodni” i telewizyjnej produkcji „Skazany na śmierć”, w której zagrał tajemniczego Terrence’a Steadmana, brata wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Dopiero jednak w 2014 roku doceniono w pełni jego talent aktorski i jako doktor Shenandoah Cassidy wystąpił w serialu „Wywiad”. Potem były jeszcze takie seryjne produkcje telewizyjne, jak: „Hawaii Five-0”, gdzie wcielił się w postać prawnika Eugene’a Goodmana, i „Twin Peaks” - jako Doktor Ben. John Billingsley ożenił się z aktorką Bonitą Friedericy. Zakochali się w sobie, gdy on występował w teatrze - w sztuce „Wielkie nadzieje”. Potem, w 2003 roku zagrali razem w jednym z odcinków „Star Trek: Enterprise”.

P. J. Byrne jako Nelson Cassidy, ekspert komputerowy. Jest synem Shenendoaha Cassidy’ego. Razem pracowali przy „Projekcie Zegar”. Nelson wiedział, że ojciec - w sekrecie przed Departamentem Bezpieczeństwa - po przejściu na emeryturę kontynuuje swoje badania naukowe i skonstruował lepszy procesor od tego, który kilka miesięcy wcześniej wszczepiono Gabrielowi. Pozostał lojalny wobec ojca, przez co obaj narazili się na śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony Chin. Czy panowie Cassidy, syn i ojciec, zdołają odzyskać zaufanie CyberCom i będą mogli nadal pracować na potrzeby amerykańskiego wywiadu? Paul Jeffrey Byrne (urodził się w 1974 roku w Nowym Jorku) to amerykański aktor, najbardziej znany z roli Nicky’ego Koskoffa „Rugrata” w kinowym projekcie Martina Scorsese „Wilk z Wall Street” (2013). Karierę rozpoczynał od małych ról w takich filmach, jak: „Bruce Almighty”, „Dick i Jane: Niezły ubaw”, „Czarownica”. Miał również gościnne występy w serialach telewizyjnych, takich jak m.in.: „Ostry dyżur”, „Prezydencki poker”, „Agenci NCIS”, „Gotowe na wszystko”, „Kości”, i Mentalista”, aż w 2012 roku na kilka sezonów dołączył do obsady produkcji „Zasady gry” (2006-2015). W 2016 roku wcielił się w postać Scotta Levitta w serialu retro „Vinyl”, a w 2017 roku zagrał dyrektora Warrena Nippala w produkcji HBO „Wielkie kłamstewka”. W 2018 roku wystąpił u boku Dwayne’a Johnsona „The Rocka” w produkcji kina akcji „Rampage”. P. J. Byrne pochodzi z rodziny irlandzko-włoskiej. Mieszka w Los Angeles. Jego żona, Jaime, była dyrektorem zarządzającym w Beverly Hills w zakresie opieki zdrowotnej.

Michael Rady jako agent Chris Jameson. To bystry detektyw, który ma za zadanie strzec bezpieczeństwa całej drużyny U.S. CyberCom. Zazwyczaj z biura wspiera Gabriela i Riley w ich misjach. Ale wyraźnie tęskni za akcjami w terenie i gdy tylko może, dołącza do tej dwójki. Na arenie paintballowej pomaga w poszukiwaniu porwanego doktora Cassidy’ego lub w innym odcinku - kieruje ewakuacją szpitala, gdy dochodzi do ataku terrorystycznego. To on odkrywa, że kobieta, pracująca jako analityk dla Central Intelligence Agency, chce sprzedać Chińczykom poufne dane. Ale najbardziej agent Jameson lubi udział w międzynarodowych misjach: w Syrii ogarniętej wojną udaje lekarza, by pomóc uwolnić amerykańskich dziennikarzy, a w Boliwii przeddzień wyborów ratuje życie kandydatowi na urząd prezydenta. Chris doskonale strzela. Michael Rady (urodził się w 1981 roku w mieście Filadelfia) to amerykański aktor. Debiutował w 2005 roku w kultowym filmie dla młodzieży - „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów”. Sukces był tak wielki, że trzy lata później powstała druga część tej komedii i ponownie Michael Rady wcielił się w postać Kostasa Dounasa. Spośród jego później ról filmowych dwie się wyróżniają i są to kreacje dramatyczne: w 2006 roku zagrał w filmie „Patrol”, u boku Kevina Costnera i Ashtona Kutchera, a w 2011 roku „J. Edgar” jako agent Jone, partnerował Leonardo DiCaprio. Najczęściej jednak Michael Rady występuje w produkcjach serialowych. W 2008 roku jako nauczyciel filozofii Doug Stevens dołączył do obsady serialu obyczajowego „Imprezowo”. Inne tytuły z udziałem tego aktora, to „Uśpiona komórka”, „Greek” oraz „Melrose Place”. W tej ostatniej, „mydlanej operze” wcielił się w postać Jonaha Millera, ambitnego filmowca. Natomiast w serialu kryminalnym „Mentalista” zagrał członka zespołu śledczego, Luthera Wainwrighta. W serialu medycznym „Emily Owens M.D.” jako równie mądry, co przystojny doktor Micah Barnes skradł nie tylko serce tytułowej bohaterki, granej przez Mamie Gummer. Po 2014 roku - po występie w serialu „Wywiad” - zagrał w takich serialach, jak: „Jane the Virgin”, „UnReal: Telewizja kłamie”, „Poza czasem”, „Atypowy”. Obecnie jako doktor Matt Cooper gra w serialu medycznym „Chicago Med”.

Marg Helgenberger jako Lillian Strand, dyrektorka U.S. CyberCom. Lillian Strand jest agentką wywiadu, odpowiedzialną za program, który prowadzi Gabriela. To kobieta inteligentna i pewna siebie, o ile na horyzoncie nie pojawi się jej ojciec, Leland Strand (Peter Coyote) - wiecznie niezadowolony z jej kariery zawodowej. O tym, co on naprawdę robi prawdopodobnie nie dowiemy się nigdy, bo jest szarą eminencją w Waszyngtonie i pojawia się, gdy zagrożenie bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych Ameryki jest naprawdę duże. Lillian wszystko poświęciła pracy zawodowej, właściwie nie ma życia prywatnego. O tym, że ona jest też matką dowiadujemy się dopiero, gdy groźba ataku terrorystycznego w San Francisco skłoni ją by odwiedziła córkę, która mieszka w tym mieście, i po raz pierwszy szczerze z nią porozmawiała. O tym, że jest godna zaufania, ale też nieustępliwa, najczęściej przekonuje się jej szef - dyrektor Central Intelligence Agency. Broni każdego z członków drużyny CyberCom, jakby byli jej rodziną. Mary Marg Helgenberger (urodziła się w 1958 roku w stanie Nebraska) to amerykańska aktorka. Karierę zaczynała jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku od udziału w codziennej „operze mydlanej” - „Ryan's Hope”, i spędziła na tym planie kilka lat. Ale dla widzów na całym świecie najlepiej znana jest z roli Catherine Willows - byłej showgirl, która została znakomitym analitykiem - w dramacie policyjnym „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas” (2000-2013). Za tę kreację była dwukrotnie (2001, 2003) nominowana do „Emmy”, Nagrodę otrzymała w 1990 roku za „Rolę drugoplanową” w serialu „China Beach”, którego akcja rozgrywa się w szpitalu polowym podczas wojny w Wietnamie. W tym dramacie wojennym wcieliła się w postać KC Koloski. Jak czytamy w komunikacie, Marg Helgenberger wystąpiła w wielu seriach, tworząc różnorodne, zawsze interesujące kreacje. Fani „Ostrego dyżuru” zapewne pamiętają, że pojawiła się w tym serialu kilkakrotnie, jako Karen Hines - obiekt miłosnego zauroczenia George’a Clooney’a. Ale aktorka ma też w swoim dorobku role filmowe. Jako naukowiec, biolog molekularny, doktor Laura Baker wystąpiła w dwóch częściach serii science-fiction „Gatunek” - „Gatunek” (1995) i „Gatunek 2” (1998). Zagrała kapitan policji Alison Sinclair w filmie akcji „Bad Boys” (1995). Ale przede wszystkim z ról filmowych widzowie pamiętają jej emocjonujący występ w dramacie „Erin Brockovich” (2000), gdzie partnerowała Julii Roberts, jako śmiertelnie chora klienta jej kancelarii adwokackiej, Donna Jensen. W „W doborowym towarzystwi”e (2005) zagrała żonę Dennisa Quaida i matkę Scarlett Johansson, a „Mr. Brooks” (2007) to z kolei popis jej gry aktorskiej u boku Kevina Costnera. W 2006 roku miasto rodzinne Helgenberger w stanie Nebraska zmieniło nazwę ulicy, przy której mieszkała w dzieciństwie, na Helgenberger Avenue.

„Wywiad” - sezon 1., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Pilot”
reżyseria: David Semel
emisja: w środę, 6 lipca br. o 20:00

Lillian Strand, dyrektorka amerykańskiego dowództwa cybernetycznego, wzywa Riley Neal, ambitną agentkę Secret Service i zleca jej ochronę Gabriela. Wkrótce potem oboje - Gabriel i Riley ruszają do akcji. Muszą odnaleźć i uwolnić porwanego członka CyberCom, który wynalazł chip wszczepiony do mózgu Gabriela, zanim tajna technologia wpadnie w niepowołane ręce. Sprawa się dodatkowo komplikuje, gdy okazuje się, że uprowadzony naukowiec - doktor Shenendoah Cassidy, w domowym zaciszu opracował ulepszony procesor i jego syn, Nelson, który jako ekspert komputerowy również pracuje dla amerykańskiego wywiadu, wiedział o sekretnym hobby swojego ojca na emeryturze i nie powiadomił przełożonych z powodu zazdrości o Gabriela. Dochodzenie ujawnia, że porwanie zlecił Jin Cong (Will Yun Lee - „The Good Doctor”), zbuntowany agent chińskiego wywiadu. Wszyscy mają swoje sekrety, również Gabriel, który używa super komputera wojskowego w swojej głowie do wyjaśnienia prywatnej sprawy. Szuka zaginionej żony.

Odcinek 2.: „Red X”
reżyseria: Aaron Lipstadt
emisja: w środę, 6 lipca br. o 20:55

Agencja CyberCom prowadzi śledztwo w sprawie samobójczego zamachu terrorystycznego na amerykańską bazę wojskową i dowiaduje się o użyciu nowych, niewykrywalnych chemicznie materiałów bombowych. Po tym, jak zamachowiec - samobójca wysadził w powietrze bazę amerykańskiej marynarki wojennej w prowincji Khost w Afganistanie, amerykańskie dowództwo cybernetyczne otrzymuje zadanie zbadania możliwości powtórnego ataku z użyciem tego samego, ultra nowoczesnego materiału wybuchowego, którego nie potrafią wykryć żadne urządzenia. Tymczasem Gabriel kontynuuje prywatne śledztwo w sprawie zaginięcia swojej żony podczas misji w Indiach sześć lat temu. Amelia Voughn (Zuleicha Robinson - „Lost: Zagubieni”) była agentką Central Intelligence Agency i w 2008 roku otrzymała zadanie niedopuszczenia do ataku terrorystycznego w Mumbaju. Terroryści islamscy jednak zaatakowali, było wiele ofiar a ona zniknęła bez śladu. Wkrótce okazuje się, że te sprawy łączą się ze sobą i „mózg” niedawnego ataku w Afganistanie jest znacznie bliżej niż komukolwiek mogło się wydawać. Gabriel ustala, że ten terrorysta właśnie szykuje kolejny akt agresji przeciw Amerykanom w ich stolicy i jeszcze więcej osób może zginąć. W kulminacyjnym momencie misji Gabriel spotka się twarzą w twarz ze swoją zaginioną żoną. Ale czy to spotkanie wyjaśni wszystkie mroczne sekrety z przeszłości? I jaką jeszcze niespodziankę ona ma dla niego?

Odcinek 3.: „Mei Chen Returns”
reżyseria: Stephen Williams
emisja: w środę, 13 lipca br. o 20:00

Gabriel po stracie żony przeżywa żałobę, ukrywając się przed wszystkimi gdzieś na krańcu świata. Riley udaje się go odnaleźć, ale bynajmniej to nie kończy problemu, bo jak mają dalej ze sobą współpracować, jeśli to ona ją zabiła. Agencja CyberCom tymczasem otrzymuje pilne zlecenie. Gabriel i Riley mają odnaleźć Kate Anderson, wysokiej rangi analityk Central Intelligence Agency, która uciekła z kraju z poufnymi informacjami. Muszą ją zneutralizować, zanim ona wpadnie w niepowołane ręce. Jej zdrada już doprowadziła do śmierci agenta MI6. Tymczasem Gabriel dowiaduje się, że Mei Chen jednak przeżyła operację wszczepienia ulepszonego implantu do mózgu, bo „bez zaproszenia” odwiedza go w jego głowie, kusząc wizją przejęcia władzy nad światem.

Odcinek 4.: „Secrets of the Secret Service”
reżyseria: Rob Bailey
emisja: w środę, 13 lipca br. o 20:55

Tym razem Gabriel i Riley udają się z misją do pogrążonej w wojnie Syrii, aby uratować parę niezależnych amerykańskich dziennikarzy, przetrzymywanych jako zakładnicy. Super agent i jego agentka ochrony dołączają do oficjalnej amerykańskiej delegacji, która ma drogą dyplomatyczną starać się o uwolnienie tych więźniów. Gdy Gabriel i Riley lecą samolotem wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, on odkrywa jej sekret - okazuje się, że w przeszłości Riley z narażeniem własnego życia ocaliła córkę prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, a jej ówczesny chłopak (Michael Trucco), również agent Secret Service, sobie przypisał całą zasługę i otrzymał awans. Czy mimo to ci dwoje - Riley i Griffin, będą potrafili ze sobą współpracować? Tymczasem amerykańska delegacja dociera na miejsce. Gabriel odnajduje parę uwięzionych dziennikarzy i przeżywa szok, gdy okazuje się, że pomimo brutalnych tortur oni nie zamierzają opuszczać Syrii, bo naprawdę są szpiegami z Central Intelligence Agency. Syryjskie siły zbrojne planują przeprowadzić ich egzekucję w telewizji krajowej, więc Gabriel i Riley mają zdecydowanie za mało czasu, by w zastępstwie za uwięzionych agentów dokończyć ich misję i jeszcze ich uratować. A ta misja okazuje się wyjątkowo trudna, bo nawet nie wiadomo, kto jest jej celem.

Odcinek 5.: „The Rescue”
reżyseria: Alrick Riley
emisja: w środę, 20 lipca br. o 20:00

Z kampusu uniwersytetu w Arizonie zostają uprowadzone dwie studentki - córka amerykańskiego senatora i jej najbliższa przyjaciółka. Senator mógłby liczyć na natychmiastowe wsparcie najważniejszych agencji wywiadowczych, ale nie zgłasza porwania dziewczyn z obawy przed zemstą meksykańskiego kartelu. Agencja CyberCom trafia jednak na trop przestępstwa i podejmuje własne dochodzenie w tej sprawie. Okazuje się, że szef meksykańskiego kartelu, Hector, tym porwaniem żąda od tego senatora, szefa specjalnej komisji do spraw stosunków międzynarodowych, odrzucenia projektu sprzedaży rządowi Meksyku amerykańskiego satelity szpiegowskiego, przeznaczonego do patrolowania granicy między tymi dwoma krajami. Hector nie zawaha się zabić dziewczyny, byle tylko nie dopuścić do zablokowania jego szlaków narkotykowych. Lillian jest głęboko sfrustrowana, gdy odkrywa związek między jej ojcem a tym kartelem. Tym razem Gabriel i Riley prowadzą misję w Meksyku.

Odcinek 6.: „Patient Zero”
reżyseria: Adam Davidson
emisja: w środę, 20 lipca br. o 20:55

Gabriel i zespół CyberCom udają się do Teksasu, by powstrzymać śmiertelnego, szybko rozprzestrzeniającego się wirusa i zidentyfikować Pacjenta Zero. Dochodzenie ujawnia, że zakażenie następuje poprzez dotyk. Ale agentów wprawia niemal w osłupienie fakt, że ponad wszelką wątpliwość pierwsze ofiary zainfekował podczas muzycznego festiwalu mężczyzna, który już od tygodnia nie żyje. Ten człowiek został stracony za podwójne morderstwo pierwszego stopnia – w stanie Teksas zabicie dwóch policjantów jest karane śmiercią. Gabriel i Riley odnajdują jego kryjówkę, ale za późno - już zdążył popełnić kolejną zbrodnię. Zamordował z zimną krwią swoją żonę, by nie wydała go policji. Ale najgorsze jest to, że on nawet nie jest świadomy, kto uczynił z jego ciała broń biologiczną. Kto i dlaczego jest tak perfidny, by igrać ludzkim losem? Jeśli w ciągu dwóch tygodni agenci CyberCom nie zatrzymają Pacjenta Zero i jego tajemniczego zleceniodawcy, to wybuchnie pandemia.

Odcinek 7.: „Size Matters”
reżyseria: Alrick Riley
emisja: w środę, 27 lipca br. o 20:00

Gabriel i drużyna Cybercom badają sprawę wyjątkowo dziwnej serii zgonów. Najwybitniejsi naukowcy umierają niemal natychmiast po otrzymaniu tajemniczych przesyłek pocztowych. Na całym świecie eksperci do spraw nanotechnologii i sztucznej inteligencji czują się śmiertelnie zagrożeni, odkąd kilku ich znakomitych kolegów otrzymało z pozoru zwyczajne pudełka i po ich otwarciu umarło w wyniku wewnętrznego krwotoku, spowodowanego przez nanity - inwazję w ich organizmach mikroskopijnych robotów. W toku dochodzenia zostaje wytypowany główny podejrzany. Ale gdy wkrótce potem on również nagle umiera, wydaje się, że sprawa utknęła w martwym punkcie. Może być jeszcze gorzej, bo w niewyjaśnionych okolicznościach zainfekowany zostaje też doktor Shenandoah Cassidy. Jedyne, co może go ocalić, to jego śmierć. Dramatyczne wydarzenia tego dnia uświadamiają dobitnie, jak kruche jest ludzkie życie, więc Gabriel i Riley postanawiają się lepiej poznać i idą razem na późną nocną przekąskę.

Odcinek 8.: „Delta Force”
reżyseria: David Von Ancken
emisja: w środę, 27 lipca br. o 20:55

Gabriel i drużyna CyberCom tym razem wyruszają z misją do Boliwii. Dla niego to będzie wyjątkowo trudne zadanie, bo powrócą wspomnienia traumy, jakiej doświadczył służąc w Delta Force. Spotka też kogoś, kogo dawno nie widział i nie sądził, że jeszcze kiedykolwiek spotka żywym. Przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi w tym kraju Ameryki Południowej kolejni kandydaci do tego zaszczytnego urzędu są mordowani z zimną krwią. Metody działania sprawcy sugerują, że to agent Central Intelligence Agency. Ale agencja nie wydała takiego rozkazu i jej dyrektor jest w coraz większych opałach, bo wkrótce ofiarą może paść też kandydat, faworyzowany przez rząd amerykański. Agencja CyberCom ma chronić tego kandydata na prezydenta przed zamachem. Gabriel jest zszokowany, gdy dowiaduje się, że głównym podejrzanym w tej sprawie jest jego najlepszy przyjaciel. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że na spotkanie z przyszłym prezydentem Boliwii ma wkrótce przybyć wysoki rangą amerykański urzędnik. Tymczasem stery w drużynie CyberCom przejmuje agent Chris Jameson i udowadnia, że nie tylko potrafi on bezbłędnie strzelać, ale też jest bystry i operatywny.

Odcinek 9.: „Athens”
reżyseria: Bill Eagles
emisja: w środę, 3 sierpnia br. o 20:00

CyberCom został zaatakowany i są zakłócenia w pracy procesora, wszczepionego do mózgu Gabriela. Super agent wywiadu cierpi na amnezję. Wkrótce potwierdzają się najgorsze obawy drużyny CyberCom, gdy okazuje się, że ich główny wróg - Jin Cong (Will Yun Lee - „The Good Doctor”) uciekł z więzienia w Chinach. Wychodzi na jaw, że unieszkodliwił on Gabriela, by skłonić kierownictwo tej agencji do wydania mu „Listy Ateńskiej”. To lista dzieci z tą samą mutacją genetyczną, którą posiada Gabriel, a niezbędną do obsługi chipu, wszczepionego do mózgu. Przed wielu laty, gdy startował „Projekt Zegar”, doktor Shenandoah Cassidy sporządził „Listę Ateńską” na bezpośrednie polecenie służbowe dyrektor Lillian Strand. Oboje mieli świadomość, że zebranie tych informacji to czyn haniebny, i naukowiec był przekonany, że jego szefowa wywiązała się z obietnicy i już dawno tę listę zniszczyła. Ale niestety, ta lista istnieje w archiwum Central Intelligence Agency. Aby ją zdobyć, Jin Cong przejmuje kontrolę nad mózgiem Gabriela i odtąd super agent wywiadu pracuje po jego stronie.

Odcinek 10.: „Cain and Gabriel”
reżyseria: Ken Biller
emisja: w środę, 3 sierpnia br. o 20:55

Gabriel i drużyna CyberCom tym razem podejmą się misji powstrzymania szaleńca, który zamierza wykorzystać neurotoksynę, by zniszczyć połowę San Francisco. Okazuje się, że ktoś zhakował bazę danych osób podlegających federalnemu programowi ochrony świadków i po kolei zmusza ich szantażem, by zbudowali dla niego bombę chemiczną z ładunkiem, który powoduje całkowity paraliż organizmu ludzkiego. Gabriel, Riley i Lillian lecą do San Francisco, aby go namierzyć. Kilka pytań wydaje się kluczowych w tym śledztwie. Dlaczego ten osobnik chce zaatakować bronią, która spowoduje masowy paraliż, a nie śmierć ofiar? I przede wszystkim, dlaczego ktoś naraża swoją akcję, zlecając jej kolejne etapy śmiertelnie zastraszonym, ale jednak przypadkowym ludziom? Czy agentom uda się dopaść tego terrorystę, zanim będzie za późno? Dla wielu będzie zaskoczeniem, że Lillian jest matką. W obliczu zagłady decyduje się ona odwiedzić dawno niewidzianą córkę i poprosić ją, by jak najszybciej opuściła to miasto.

Odcinek 11.: „The Grey Hat”
reżyseria: Tim Hunter
emisja: w środę, 10 sierpnia br. o 20:00

Gabriel, Riley i Nelson tym razem jednoczą siły, by powstrzymać hakera, który infiltruje sieć elektryczną w Los Angeles. Ten nieznany osobnik, ale wyjątkowo przebiegły odcina dopływ energii elektrycznej i cała metropolia pogrąża się w ciemnościach. Szybko jednak okazuje się, że to było jedynie preludium i stworzony przez niego wirus komputerowy jest w stanie przejąć kontrolę nad pobliską elektrownią nuklearną. Niedługo potem do władz amerykańskich trafia żądanie, by powstrzymały ekstradycję do Rosji pewnego Ukraińca, który trafił za kratki z powodu protestu w rocznicę katastrofy w Czarnobylu. Tymczasem Gabriel i jego drużyna po pewnych tropach docierają do nastoletniego Afroamerykanina i ten w wyniku perswazji przyznaje się, że jest hakerem, który napisał ten szaleńczy program komputerowy, ale to nie on użył go do szantażowania amerykańskiego rządu. Czy ten genialny nastolatek pomoże im zapobiec stopieniu rdzenia, by nie doszło do katastrofy nuklearnej? I może pozory mylą i to wcale nie jest atak szaleńca?

Odcinek 12.: „The Event Horizon”
reżyseria: Russell Lee Fine
emisja: w środę, 10 sierpnia br. o 20:55

Kiedy podczas sekretnego spotkania w hotelu były szef wywiadu CENTCOM, zastępca dyrektora Federal Bureau of Investigation i jego ochroniarz zostają zamordowani, agencja CyberCom zostaje wezwana do zbadania tej sprawy. Korzystając ze swoich nadzwyczajnych umiejętności, Gabriel cyber-renderuje ostatnie minuty na miejscu zbrodni i z przerażeniem odkrywa, że w tym obrazie widzi siebie jako sprawcę. Gabriel zostaje zatrzymany w areszcie a Lilian zarządza gruntowne przebadanie jego mózgu, aby sprawdzić, czy nie został zhakowany i zdalnie poprowadzony do wykonania potrójnego morderstwa. Pomimo że Gabriel wyznaje Riley, iż nie pamięta, co robił minionej nocy, ona nadal w niego wierzy i go chroni. Gabriel ucieka i oboje z Riley ścigają się z czasem, by dowieść jego niewinności. Czy zdołają odkryć prawdę, zanim dopadnie ich ekipa pościgowa? Kto i dlaczego wrobił Gabriela w tę zbrodnię? I jaką rolę w tej intrydze politycznej odegrała równie bezwzględna, co przebiegła Mei Chen, jego osobisty wróg?

Odcinek 13.: „Being Human”
reżyseria: Stephen Williams
emisja: w środę, 17 sierpnia br. o 20:00

Kontynuacja dramatycznej historii z poprzedniego odcinka. W finale Gabriel został poważnie ranny i teraz prowadzi Riley i Mei Chen do domu swojej matki, byłej pielęgniarki, bo tylko u niej może otrzymać pomoc medyczną. Podczas gdy jego matka opatruje ranę postrzałową, Mei Chen wyznaje Gabrielowi, kto ma być celem kolejnego zamachu. Riley i Gabriel są jeszcze bardziej zszokowani, gdy odkrywają, że to spisek, mający na celu powstrzymanie ujawnienia tożsamości uśpionych agentów Iranu w rządzie USA. Udaje im się ustalić jednego z tych zdrajców. Okazuje się, że to Weatherly, dyrektor Wywiadu Narodowego. Dosłownie w ostatniej chwili Gabriel i Riley powstrzymują go przed popełnieniem kolejnej zbrodni. Ale tych irańskich agentów na szczytach władzy w Stanach Zjednoczonych Ameryki jest więcej.
 
Josh Holloway w serialu „Wywiad”, foto: CBS Broadcasting, Inc.
Josh Holloway w serialu „Wywiad”, foto: CBS Broadcasting, Inc.
Marg Helgenberger w serialu „Wywiad”, foto: Brian Bowen Smith/CBS Broadcasting, Inc.
Marg Helgenberger w serialu „Wywiad”, foto: Brian Bowen Smith/CBS Broadcasting, Inc.
Marg Helgenberger w serialu „Wywiad”, foto: Brian Bowen Smith/ABC Studios/American Broadcasting Companies, Inc./CBS Broadcasting, Inc.
Marg Helgenberger w serialu „Wywiad”, foto: Brian Bowen Smith/ABC Studios/American Broadcasting Companies, Inc./CBS Broadcasting, Inc.
Marg Helgenberger w serialu „Wywiad”, foto: Brian Bowen Smith/ABC Studios/American Broadcasting Companies, Inc./CBS Broadcasting, Inc.
Marg Helgenberger w serialu „Wywiad”, foto: Brian Bowen Smith/ABC Studios/American Broadcasting Companies, Inc./CBS Broadcasting, Inc.
Marg Helgenberger w serialu „Wywiad”, foto: Chris Helcermanas-Benge/ABC Studios/American Broadcasting Companies, Inc./CBS Broadcasting, Inc.
Marg Helgenberger w serialu „Wywiad”, foto: Chris Helcermanas-Benge/ABC Studios/American Broadcasting Companies, Inc./CBS Broadcasting, Inc.
Meghan Ory w serialu „Wywiad”, foto: Brian Bowen Smith/ABC Studios/American Broadcasting Companies, Inc./CBS Broadcasting, Inc.
Meghan Ory w serialu „Wywiad”, foto: Brian Bowen Smith/ABC Studios/American Broadcasting Companies, Inc./CBS Broadcasting, Inc.
Meghan Ory w serialu „Wywiad”, foto: Brian Bowen Smith/ABC Studios/American Broadcasting Companies, Inc./CBS Broadcasting, Inc.
Meghan Ory w serialu „Wywiad”, foto: Brian Bowen Smith/ABC Studios/American Broadcasting Companies, Inc./CBS Broadcasting, Inc.
Meghan Ory w serialu „Wywiad”, foto: Brian Bowen Smith/ABC Studios/American Broadcasting Companies, Inc./CBS Broadcasting, Inc.
Meghan Ory w serialu „Wywiad”, foto: Brian Bowen Smith/ABC Studios/American Broadcasting Companies, Inc./CBS Broadcasting, Inc.
Meghan Ory w serialu „Wywiad”, foto: Brian Bowen Smith/ABC Studios/American Broadcasting Companies, Inc./CBS Broadcasting, Inc.
Meghan Ory w serialu „Wywiad”, foto: Brian Bowen Smith/ABC Studios/American Broadcasting Companies, Inc./CBS Broadcasting, Inc.


„Wywiad” - sezon 1., emisja w środy (od 6 lipca 2022 roku) o godz. 20:00 w kanale Polsat Seriale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...