reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koniec dla rosyjskich kanałów z 31,5°E

dodano: 2022-07-01 18:34 | aktualizacja: 2022-07-01 19:09
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Domasznyj, STS, Piatyj, Ren TV i Perec TV 1 lipca br. na satelicie Astra 5B (31,5°E) zakończono transmisję większości rosyjskich kanałów FTA z Rosji. Wyłączono takie stacje, jak STS Kids Int., Perec International, Ren TV International, Domasznyj International, STS International i Piatyj International. Były to popularne kanały z Federacji Rosyjskiej w wersjach międzynarodowych dla widzów spoza kraju.

https://ergo-ua.com/sm/site/fileslibrary/img/news_pic/news/2019/09/jjj.jpg
wyłączenia kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przekaz prowadzono w wiązce europejskiej o idealnym pokryciu całej Europy Wschodniej. Widzowie w Polsce mogli odbierać kanały z anteny 80 cm, choć na zachodzie sygnał był już słabszy.

Dostawcą pojemności dla rosyjskich nadawców był luksemburski operator SES. Kanały opuściły zajmowane miejsca w ramach kolejnych pakietów sankcji wprowadzanych na Rosję przez UE i USA za napaść na Ukrainę i rozsiewanie fałszywych informacji o wojnie. Kreml nazywa swoje działania "specjalną operacją wojskową", w której bombarduje obiekty cywilne i morduje ludność na Ukrainie. Takie działania w celu osiągnięcia własnych korzyści są niedopuszczalne.

Ogólnodostępne stacje Perec Int., Ren Int., Domasznyj Int. i Piatyj Int. opuściły tp. 19 (12,070 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK) satelity Astra 5B (31,5°E). STS Int., zaszyfrowany w BISS, opuścił tp. 18 (12,051 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK).

SES pozostawił w dystrybucji kanał muzyczny Shanson TV oraz ogólny NTV Mir. Nie wiadomo jakie argumenty przemówiły za kontynuacją emisji, zwłaszcza NTV Mir - jednej z największych, propagandowych stacji telewizyjnych z Rosji, nadawanych przez koncern Gazprom-Media.

W czerwcu br. nadawcy zaczęli uruchamiać transmisje z satelity ABS-2A (74,9°E) z transponderów rosyjskich operatorów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia kanałów


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...