reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rosyjskie kanały z 31,5°E przed sankcjami?

dodano: 2022-06-11 12:28
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Domasznyj, STS, Piatyj, Ren TV i Perec TV Rosyjskie kanały międzynarodowe, znane z darmowej dystrybucji FTA na satelicie Astra 5B (31,5°E), uruchomiły alternatywną transmisję z satelity ABS-2A (74,9°E). Nowa dystrybucja pozwoli na nieprzerwane dostarczanie sygnału dla rosyjskojęzycznych gospodarstw domowych w krajach Europy Wschodniej.

SES - ASTRA 5B AIRBUS DEFENCE & SPACE
Astra 5B


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rosyjscy nadawcy przygotowują się na ewentualne odłączenie przekazu przez luksemburskiego operatora SES na satelicie telekomunikacyjnym Astra 5B (31,5°E). Przyczyną są międzynarodowe sankcje, jakie nakłada Unia Europejska na różne obszary działalności z Rosji za napaść rosyjskich wojsk na Ukrainę i stopniowe wyniszczanie tego kraju. Bombardowane są różne obiekty cywilne i mordowana ludność cywilna - wszystko w ramach nazywanej przez Kreml "specjalnej operacji wojskowej".

Perec International, Ren TV International, Domasznyj International i STS Kids Int. zameldowały się na częstotliwości 12,653 GHz, pol. V (SR: 35007, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK) satelity ABS-2A (74,9°E). Od 1 czerwca jest tu transmitowany STS International. Kanały są dostarczane w rozdzielczości SD w kodeku MPEG-4 bez szyfrowania (FTA).

Wkrótce obecna dystrybucja przez satelitę Astra 5B (31,5°E) może się zakończyć, a objąć może następujące stacje telewizyjne: STS International, Domasznyj International, Perec International, Ren TV International, NTV Mir, Piatyj International, STS Kids Int. i Shanson TV. Są to międzynarodowe wersje najpopularniejszych stacji z Rosji, przeznaczone do rozpowszechniania w krajach WNP. W głównej mierze są obsługiwane przez koncerny STS Media, Gazprom Media i Narodową Medialną Grupę, a jeden z nich Piatyj przez Teleradiokompania Petersburg.

Aktualnie brak oficjalnych informacji o wyłączeniu rosyjskich kanałów przez operatora SES, ale takie prawdopodobieństwo jest bardzo duże.

Aktualne parametry techniczne:
Astra 5B (31,5°E)
tp. 19 (12,070 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK)
  • kanały TV: Peretz Int, REN International, DOM-INT, CTC International, NTV MIR, 5 INTERNATIONAL

tp. 18 (12,051 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2 /8PSK)
  • kanały TV: Shanson, CTC Kids (BISS)

W ostatnich dniach z satelitów Eutelsat Hot Bird 13°E wyłączono kanały rosyjskiego nadawcy Pierwyj kanał - Wsiemirnaja siet (Pierwyj, Pobieda HD) i białoruskiego Biełteleradiokompania (Belarus 24 HD). Wyłączono też VGTRK i jego kanały RTR Planeta i Rossija 24, ale kilka dni później transmisję wznowiono - prawdopodobnie tylko na jakiś okres. Dystrybucję z pozycji 13°E obsługuje francuski operator GlobeCast.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...