reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sportowa.tv z koncesją KRRiT

dodano: 2022-07-05 20:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Sportowa.tv W poniedziałek, 27 czerwca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić spółce Stream Vibes z siedzibą w Ząbkach koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Sportowa.tv. Stacja ma mieć charakter wyspecjalizowany - sportowo-informacyjno-publicystyczny, i być dostępna u takich operatorów, jak: CDA, Evio Polska (Grupa Vectra), Fundacja Nasza Wizja, Orion Błażej Hess, Fiber BSA, Gonet, Beskid Media, Firma Handlowo-Usługowa Kompex Gabriel Sulka, Interq, Finemedia, Alfafiber, Softpro2, Telewizja Kablowa Bart-Sat Stowarzyszenie, Telesim, Hypernet, K3 Telecom, Nowogrod.Net i Fiberway.

Sportowa.tv
Sportowa.tv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółka Stream Vibes z siedzibą w Ząbkach wnioskiem z dnia 1 kwietnia 2022 roku, uzupełnionym pismem z dnia 22 kwietnia 2022 roku, wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Sportowa.tv w sieciach telekomunikacyjnych operatorów: Evio Polska na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, Fundacji Nasza Wizja na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, Orion Błażej Hess na obszarze województwa śląskiego, Fiber BSA na obszarze województwa dolnośląskiego, CDA na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, Gonet na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, Beskid Media na obszarze województwa małopolskiego, Firma Handlowo-Usługowa Kompex Gabriel Sulka na obszarze województwa małopolskiego, Interq na obszarze województwa podkarpackiego, Finemedia na obszarze województwa dolnośląskiego, Alfafiber na obszarze województwa śląskiego, Softpro2 na obszarze województwa śląskiego, Telewizja Kablowa Bart-Sat Stowarzyszenie w Bartoszycach na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego, Telesim na obszarze województwa śląskiego, Hypernet na obszarze województwa małopolskiego, K3 Telecom na obszarze województwa śląskiego, Nowogrod.Net na obszarze województwa lubuskiego oraz Fiberway na obszarze województw małopolskiego i śląskiego.

27 czerwca br. decyzja została wydana na podstawie uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 31 maja 2022 roku podjętej w związku z wnioskiem spółki Stream Vibes z siedzibą w Ząbkach o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Sportowa.tv w sieciach telekomunikacyjnych.

Koncesja obowiązuje od dnia 27 czerwca 2022 roku i wygasa z dniem 26 czerwca 2032 roku.

Wnioskodawca wystąpił o koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Sportowa.tv o charakterze wyspecjalizowanym - sportowo-informacyjno-publicystycznym. Program Sportowa.tv będzie - zgodnie z założeniami wniosku - rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 4 godziny na dobę (w tym 3 godziny audycji telewizyjnych i 1 godzina przekazów planszowych) i adresowany do mężczyzn, kibiców sportowych w wieku 15-65 lat ze średnich i dużych miast.

W projektowanym programie wnioskodawca zaplanował następujące rodzaje audycji i ich minimalny udział procentowy w tygodniowym czasie nadawania programu w godzinach 6:00-23:00 (nie mniej niż): audycje informacyjne - 2 proc. (w całości realizujące specjalizację), audycje publicystyczne - 3 proc. (w całości realizujące specjalizację), audycje o tematyce sportowej - 60 proc. (w całości realizujące specjalizację) oraz inne rodzaje audycji, w zależności od zapotrzebowania odbiorców na inne audycje o tematyce sportowej - 5 proc. (w całości realizujące specjalizację).

Udział audycji realizujących specjalizację programu wyniesie nie mniej niż 70 proc. w tygodniowym i miesięcznym czasie nadawania programu w godzinach 6:00-23:00. Wyspecjalizowany charakter programu wnioskodawca będzie realizował poprzez: audycje informacyjne: informacje sportowe, przegląd mediów o tematyce sportowej; audycje publicystyczne: debaty, dyskusje, talk show; audycje o tematyce sportowej: transmisje z wydarzeń sportowych, retransmisje; inne rodzaje audycji: np. quizy, konkursy o tematyce sportowej, wywiady, reportaże, audycje poradnikowe dotyczące zdrowia.

Zakres tematyczny programu Sportowa.tv będzie obejmował sport amatorski i sport zawodowy, kulturę fizyczną, zdrowe odżywianie się, zdrowy tryb życia, e-sport (gry komputerowe o tematyce sportowej) oraz publicystykę sportową. Audycje powtórkowe zajmą około 90 proc. tygodniowego czasu nadawania programu.

Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc. a audycje europejskie ponad 50 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę wcześniej wymieniony udział procentowy jest zgodny z wymaganiami „Ustawy o radiofonii i telewizji” w tym zakresie. Przewidywany procentowy udział w dobowym czasie nadawania programu audycji i innych przekazów niepochodzących od wnioskodawcy, to jest niewytworzonych przez wnioskodawcę ani na jego wyłączne zamówienie, ani we współdziałaniu z innymi nadawcami wyniesie 5 proc.

Zgodnie z załączoną do wniosku listą wspólników spółki Stream Vibes, wspólnikami spółki są Witold Sokołowski i Marzena Sokołowska, obywatele polscy.

Wnioskodawca wykazał regulatorowi rynku, że dysponuje możliwościami finansowymi niezbędnymi do finansowania, tworzenia i rozpowszechniania programu.

Aktualnie Sportowa.tv jest internetową telewizją sportową. Jej celem jest popularyzacja mało znanych i niszowych dyscyplin sportowych oraz wydarzeń sportowych. Chce również zachęcić do aktywności sportowej oraz identyfikacji z lokalnymi klubami sportowymi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...