reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Bad Boys For Life” w kanale AXN

dodano: 2022-07-08 15:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: Antenna Group/satkurier.pl

AXN „Bad Boys For Life” Miami - centrum narkotykowego świata Ameryki na ekranach. Od „Policjantów z Miami po film „Bad Boys for Life”. W sobotę, 9 lipca br. o godz. 22:00 w kanale AXN wyemitowany zostanie premierowo amerykańsko-meksykański film „Bad Boys For Life”. Wystąpią Paola Nuñez, Vanessa Hudgens, Kate del Castillo, Nicky Jam, Will Smith i Martin Lawrence. Jednak zanim Will Smith i Martin Lawrence prowadzili śmiertelną rozgrywkę z przemytnikami w serii „Bad Boys”, dekadę wcześniej robili to na ekranach Don Johnson i Philip Michael Thomas w amerykańskim serialu „Policjanci z Miami” („Miami Vice”).

AXN „Bad Boys For Life”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zapomnijmy o Chicago i Nowym Jorku, jako stolicach przestępczego świata Ameryki. Zapomnijmy o Los Angeles, Filadelfii oraz Detroit. Na Florydzie, dzięki trwającemu od dziesięcioleci przemytowi narkotyków, to Miami urosło do rangi głównego portu przemytu kokainy w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wojny gangów i skandale nie przeszły uwadze producentów filmowych. To tu rozgrywa się akcja filmu „Bad Boys For Life”, którego premiera odbędzie się w sobotę 9 lipca br. o godz. 22:00 w kanale AXN. Jednak zanim Will Smith i Martin Lawrence prowadzili śmiertelną rozgrywkę z przemytnikami w serii „Bad Boys”, dekadę wcześniej robili to na ekranach Don Johnson i Philip Michael Thomas w serialu „Policjanci z Miami”.

Dziś, w epoce platform streamingowych, nikt chyba nie potrafi sobie wyobrazić, że w połowie lat 80. XX wieku, kiedy rozpoczęto produkcję „Policjantów z Miami”, Jeff Bridges i Nick Nolte, ówczesne gwiazdy kina, odmówili zagrania głównych bohaterów w serialu „Policjanci z Miami”. Nie chcieli zaangażować się w mało płatne i niezbyt popularne seriale telewizyjne. Tymczasem „Policjanci z Miami” byli jednym z najdroższych seriali w tamtych latach. Podobno wyprodukowanie jednego odcinka kosztowało tyle, ile wtedy wynosił roczny budżet policji z Miami.

Kiedy Michael Mann („Gorączka” i „Ostatni Mohikanin”) reżyserował pierwszy sezon Policjantów z Miami”, zdecydował, że cały serial będzie utrzymany w pastelowych barwach. Reżyser zrezygnował z czerwonych oraz ciemnych barw, które kojarzyły się z ziemią, a nie morzem, plażą i niebem. Jednak to szef NBC, Brandon Tartikoff, który był zachwycony sukcesem Music Television, wymyślił, że policjanci w serialu będą wyglądali jak muzycy z teledysków MTV (więcej tutaj).

Gdy w roku 1984 emitowano pierwszy odcinek serialu, przemoc w samym mieście była większa nawet od tej w Detroit. W pierwszej połowie lat 80. ubiegłego wieku Miami uznawane było za najniebezpieczniejsze miejsce w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Działo się tak za sprawą Griseldy Blanco, znanej jako La Madrina, Czarna Wdowa czy Kokainowa Matka Chrzestna. Była kolumbijską baronową kartelu z Medellín. To ona rozpoczęła kokainowy szlak z Kolumbii do Miami w latach 70. ubiegłego wieku. Ona też rozpowszechniła zlecanie zabójstw motocyklistom. Te szybkie, dwuosobowe zespoły na motorach były jej znakiem rozpoznawczym. Po latach, w rodzimej Kolumbii, do której uciekła ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, taka właśnie dwójka wykonała na niej wyrok śmierci.

Jej nieposkromiona chciwość spowodowała, że kartel się od niej w końcu odwrócił. Stało się tak po zamordowaniu Marty Saldarriagi Ochoi, która również pracowała dla kartelu. Zamordowała ją Czarna Wdowa, bo nie chciała płacić za przemycaną dla niej kokainę. Griselda Blanco ogłosiła, że towar nigdy do niej nie dotarł. Ale kiedy odnaleziono ciało Marty Saldarriagi Ochoi, podejrzenia padły na Kokainową Matkę Chrzestną. Od tego czasu zajmowała się przemytem z ukrycia. Był to czas kiedy w Miami trwała krwawa wojna między kolumbijskimi i kubańskimi gangami narkotykowymi. Przemytnicy nazwani „Cocaine Cowboys”, mordowali się w biały dzień na ulicach. W roku 1981 padł rekord morderstw: 621 zabitych gangsterów.

Do dziś Miami jest głównym punktem przerzutowym narkotyków do Stanów Zjednoczonych Ameryki z Ameryki Południowej. W kwietniu tego roku świat obiegła wiadomość, że Andrew Fahie, premier Brytyjskich Wysp Dziewiczych, terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii, został aresztowany w Miami pod zarzutem udziału w spisku mającym na celu przemyt kokainy do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Polityk został także oskarżony o pranie brudnych pieniędzy. Andrew Fahie został aresztowany na lotnisku w Miami przez agentów Drug Enforcement Administration (DEA). Udawali oni członków meksykańskiego kartelu Sinaloa. Zatrzymano także Oleanvine Maynard, dyrektor zarządu Portów Brytyjskich Wysp Dziewiczych, oraz jej syna Kadeema Maynarda. Według śledczych, Andrew Fahie miał zgodzić się na korzystanie przez kartel z portów Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Dostał za to pół miliona dolarów. Kartel Sinaloa, na czele którego do niedawna stał przebywający w więzieniu Jaquin Guzman „El Chapo”, to największy dostawca narkotyków na rynek amerykański.

Z podobnymi przemytnikami mieli do czynienia Will Smith i Martin Lawrence. Tak było w pierwszej odsłonie „Bad Boys”, kiedy policjanci Wydziału Antynarkotykowego Miami, Marcus Burnett (w tej roli Martin Lawrence) i Mike Lowrey (Will Smith), przechwycili wielki transport heroiny, która na czarnym rynku była warta 100 mln dolarów. W najnowszej odsłonie serii, „Bad Boys for Life”, z więzienia ucieka pałająca żądzą zemsty baronowa narkotykowego kartelu. Agenci Mike Lowrey i Marcus Burnett wracają, aby zmierzyć się z największym wyzwaniem w swojej karierze. W akcji pomaga im specjalna jednostka Advanced Miami Metro Operations (AMMO), którą tworzą przedstawiciele młodego pokolenia policyjnych twardzieli (więcej tutaj).
 
Will Smith w filmie „Bad Boys For Life”, foto: Kyle Kaplan/CTMG, Inc./Sony Pictures Entertainment Inc.
Will Smith w filmie „Bad Boys For Life”, foto: Kyle Kaplan/CTMG, Inc./Sony Pictures Entertainment Inc.
Will Smith i Martin Lawrence w filmie „Bad Boys For Life”, foto: Ben Rothstein/CTMG, Inc./Sony Pictures Entertainment
Will Smith i Martin Lawrence w filmie „Bad Boys For Life”, foto: Ben Rothstein/CTMG, Inc./Sony Pictures Entertainment
Nicky Jam oraz motocykl Harley-Davidson FXDR w filmie „Bad Boys For Life”, foto: Ben Rothstein/CTMG, Inc./Sony Pictures Entertainment
Nicky Jam oraz motocykl Harley-Davidson FXDR w filmie „Bad Boys For Life”, foto: Ben Rothstein/CTMG, Inc./Sony Pictures Entertainment
Kate del Castillo w filmie „Bad Boys For Life”, foto: Ben Rothstein/CTMG, Inc./Sony Pictures Entertainment
Kate del Castillo w filmie „Bad Boys For Life”, foto: Ben Rothstein/CTMG, Inc./Sony Pictures Entertainment


„Bad Boys For Life” - emisja w sobotę, 9 lipca 2022 roku o godz. 22:00 w AXN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...