reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Premier League nadal w Canal+. Sublicencja od Viaplay

dodano: 2022-07-15 10:31 | aktualizacja: 2022-07-19 13:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CANAL+/Viaplay

Premier League Viaplay Group udzieliła CANAL+ Polska sublicencji na transmisje dwóch meczów Premier League w każdej kolejce przez trzy następne sezony (2022/23, 2023/24 i 2024/25). Mecze będą dostępne w kanałach CANAL+ od sierpnia, wraz z rozpoczęciem nowego sezonu rozgrywek ligi angielskiej. Viaplay Group oraz CANAL+ Polska uzgodnili również warunki partnerstwa obejmującego dystrybucję w modelu direct-to-home (DTH), które umożliwi abonentom platformy satelitarnej CANAL+ posiadającym pakiet kanałów CANAL+ dostęp do serwisu streamingowego Viaplay.

Premier League
Premier League CANAL+ Sport liga angielska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Abonenci oferty satelitarnej CANAL+ posiadający pakiet kanałów CANAL+ będą mogli otrzymać dostęp do oferty Viaplay obejmującej transmisje wydarzeń sportowych na żywo, produkcje Viaplay Originals, hollywoodzkie filmy i seriale oraz programy dla dzieci. Dostęp do aplikacji Viaplay dla abonentów CANAL+ będzie możliwy od jesieni tego roku. Dalsze szczegóły związane z ofertą zostaną przekazane w najbliższych tygodniach, czytamy w komunikacie.

Począwszy od sierpnia tego roku dwa mecze Premier League rozgrywane w każdej kolejce będą dostępne na żywo na kanałach CANAL+. Będą to mecze 2. i 3. wyboru. Umowa sublicencyjna obowiązuje przez trzy kolejne sezony: 2022/23, 2023/24 oraz 2024/25. Wszystkie mecze sezonu Premier League składającego się z 38 kolejek, w trakcie których rozgrywanych jest po 10 spotkań, będą transmitowane na żywo na platformie streamingowej Viaplay.

Jak poinformował satkurier.pl Piotr Kaniowski, dyrektor ds. PR i komunikacji wewnętrznej CANAL+ Polska, wszystkie mecze będą transmitowane w HD (1080). Jednocześnie CANAL+ nie wyklucza możliwości transmisji w rozdzielczości 4K, ale jest to uzależnione od wielu czynników i decyzji nie leżących wyłącznie po stronie CANAL+.

Natomiast z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł satkurier.pl wynika, iż wielce prawdopodobne jest, że CANAL+ będzie transmitował w przyszłości wszystkie 10 meczów Premier League w każdej kolejce, ale tylko dla abonentów telewizji satelitarnej. W chwili obecnej ma prawa do transmisji na żywo i skrótów z 2 meczów. Już 1 sierpnia premierę będzie miał nowy sezon magazynu „Jej Wysokość Premier League”, poinformował w mediach społecznościowych Michał Kołodziejczyk, dyrektor CANAL+ Sport.

Z drugiej strony, CANAL+ Polska udzielił Viaplay Group sublicencji na transmisję w Polsce na żywo do dwóch spotkań każdej kolejki rozgrywek eWinner 1. Ligi Żużlowej. Sublicencjonowane mecze żużlowe będą tak jak do tej pory transmitowane równolegle na kanałach i w serwisach CANAL+.
 

Polska jest kluczowym rynkiem dla Viaplay i chcemy, aby jak najwięcej widzów mogło wypróbować naszą unikalną usługę. Długoterminowa umowa zawarta z jednym z największych polskich operatorów płatnej telewizji znacząco poszerzy nasz rynek w najbliższych latach, z tego względu jest ważnym krokiem na drodze do realizacji naszych ambitnych planów. Umożliwi ona także przedstawienie relacji ze spotkań Premier League jeszcze większej publiczności, pokazując jednocześnie jakość naszych transmisji sportowych kibicom w każdej części Polski

- powiedział Kim Poder, Chief Commercial Officer w Viaplay Group.

Wraz z rozpoczęciem najbliższego sezonu Premier League dwa czołowe mecze każdej kolejki będzie można nadal oglądać na żywo na kanałach CANAL+, co jest niewątpliwie doskonałą wiadomością dla klientów CANAL+. Dzięki współpracy z Viaplay będziemy mogli także zaoferować naszym klientom dostęp do kolejnych unikalnych treści z wielu różnych kategorii. Nawiązanie współpracy z kolejnym tak dużym partnerem jest również potwierdzeniem naszych ambicji oraz zaangażowania w budowanie najbardziej kompletnej i konkurencyjnej oferty filmów, seriali i sportu na polskim rynku

- powiedziała Edyta Sadowska, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalna CANAL+ Polska.

Oprócz współpracy z CANAL+ Polska, Viaplay Group posiada w Polsce również długoterminowe partnerstwa dystrybucyjne zawarte z UPC, Vectrą oraz Play. Platforma streamingowa Viaplay jest także dostępna dla polskich widzów poprzez bezpośrednie subskrypcje.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...