reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat krytykowany za rosyjskie transmisje

dodano: 2022-07-17 10:26
autor: RO | źródło: advanced-television.com/fom.coe.int

satelity André Lange, koordynator Denis Diderot Committee, który prowadzi kampanię przeciwko propagandzie wojennej, powiedział: To nie jest normalne, że francuski satelita jest wykorzystywany do wojny i podżegania do ludobójstwa. Eutelsat powinien naprawdę przyjąć neutralność, a nie tylko brać jedną stronę.

Eutelsat
Satelity Eutelsat satelita niebo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komentarz opublikowany przez gazetę The Times, który stwierdza, że Eutelsat wciąż nadaje kanały telewizyjne do około 15 mln gospodarstw domowych w całej Rosji. Chodzi o rosyjskie platformy NTV Plus i Trikolor.

Krytycy stwierdzają, że blokowana jest możliwość wydzierżawienia pojemności niektórym nadawcom niekontrolowanym przez Kreml, co w efekcie doprowadza do ograniczenia dostępu do "darmowych i uczciwych" informacji znacznemu procentowi populacji, podaje The Times.

W odpowiedzi Eutelsat podał, że podtrzymuje silne zobowiązanie neutralności i że operator satelitarny kieruje się decyzjami organów regulacyjnych. Jeżeli zmienią się przepisy i sankcje, to zakończy nadawanie do Rosji.

Dwie rosyjskie platformy NTV Plus i Trikolor, nadające na satelitach Eutelsat z pozycji 36°E, w marcu br. wykluczyły ze swoich ofert międzynarodowe stacje telewizyjne BBC World News, CNN, Deutsche Welle, Euronews (w jęz. rosyjskim), France 24, NHK World, RAI News 24 i TV5 Monde. Później Eutelsat wyłączył ze swoich satelitów Eutelsat Hot Bird 13°E niekodowane kanały telewizyjne RT HD, RTR Planeta, Rossija 24, Pierwyj i Pobieda po przyjęciu 6. pakietu sankcji UE o przeciwdziałaniu rosyjskiej propagandzie.

Komitet Denisa Diderota, założony przez europejskich ekspertów ds. polityki satelitarnej na cześć francuskiego filozofa, krytyka sztuki i pisarza, skrytykował zachowanie operatora Eutelsat, wnosząc petycję o sankcje UE przeciwko rosyjskim platformom Trikolor i NTV Plus.

Źródło: advanced-television.com  coe.int 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...