reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat krytykowany za rosyjskie transmisje

dodano: 2022-07-17 10:26
autor: RO | źródło: advanced-television.com/fom.coe.int

satelity André Lange, koordynator Denis Diderot Committee, który prowadzi kampanię przeciwko propagandzie wojennej, powiedział: To nie jest normalne, że francuski satelita jest wykorzystywany do wojny i podżegania do ludobójstwa. Eutelsat powinien naprawdę przyjąć neutralność, a nie tylko brać jedną stronę.

Eutelsat
Satelity Eutelsat satelita niebo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komentarz opublikowany przez gazetę The Times, który stwierdza, że Eutelsat wciąż nadaje kanały telewizyjne do około 15 mln gospodarstw domowych w całej Rosji. Chodzi o rosyjskie platformy NTV Plus i Trikolor.

Krytycy stwierdzają, że blokowana jest możliwość wydzierżawienia pojemności niektórym nadawcom niekontrolowanym przez Kreml, co w efekcie doprowadza do ograniczenia dostępu do "darmowych i uczciwych" informacji znacznemu procentowi populacji, podaje The Times.

W odpowiedzi Eutelsat podał, że podtrzymuje silne zobowiązanie neutralności i że operator satelitarny kieruje się decyzjami organów regulacyjnych. Jeżeli zmienią się przepisy i sankcje, to zakończy nadawanie do Rosji.

Dwie rosyjskie platformy NTV Plus i Trikolor, nadające na satelitach Eutelsat z pozycji 36°E, w marcu br. wykluczyły ze swoich ofert międzynarodowe stacje telewizyjne BBC World News, CNN, Deutsche Welle, Euronews (w jęz. rosyjskim), France 24, NHK World, RAI News 24 i TV5 Monde. Później Eutelsat wyłączył ze swoich satelitów Eutelsat Hot Bird 13°E niekodowane kanały telewizyjne RT HD, RTR Planeta, Rossija 24, Pierwyj i Pobieda po przyjęciu 6. pakietu sankcji UE o przeciwdziałaniu rosyjskiej propagandzie.

Komitet Denisa Diderota, założony przez europejskich ekspertów ds. polityki satelitarnej na cześć francuskiego filozofa, krytyka sztuki i pisarza, skrytykował zachowanie operatora Eutelsat, wnosząc petycję o sankcje UE przeciwko rosyjskim platformom Trikolor i NTV Plus.

Źródło: advanced-television.com  coe.int 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia kanałów


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...