reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

RTL UHD na nowej częstotliwości z Astry

dodano: 2022-07-19 12:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: RTL-UHD.de

RTL UHD 2021 nowe logo 360px Niemiecki kanał RTL UHD wystartował na satelicie Astra na pozycji 19,2°E na nowej częstotliwości. RTL UHD pojawił się na nowym transponderze 97. Na razie stacja została zdublowana, ale za to jest już w DVB-S2 i 8PSK, a nie w DVB-S i QPSK. RTL UHD nadal jest kodowany w pakiecie HD+.

RTL UHD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby móc odbierać RTL UHD na nowej częstotliwości, konieczne jest ręczne wyszukiwanie w satelitarnym odbiorniku 4K z transpondera 97 z pozycji 19,2°E . Kanał RTL UHD nadawany jest na częstotliwości 12,344 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 2/3 w DVB-S2/8PSK. Równolegle kontynuowana jest transmisja z tp.1 na wcześniej używanej częstotliwości 11,391 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6, ale tu jest w standardzie DVB-S oraz starszej modulacji QPSK. Zwykle kanały 4K/UHD są od razu nadawane w DVB-S2/8PSK, bo to pozwala zmniejszyć pojemność z jakiej korzysta stacja w najwyższej rozdzielczości.

RTL UHD można odbierać w ramach niemieckiej, płatnej platformy HD+.
Oprócz anteny satelitarnej ustawionej na 19,2°E warunkiem koniecznym poprawnego odbioru jest telewizor 4K i w razie potrzeby, satelitarny odbiornik 4K z gniazdem CI+. Widzowie potrzebują również modułu HD+ lub HD+ TVKey z aktywnym pakietem HD+. RTL UHD przez HD+ można również zarezerwować w platformie Sky D.

Jeśli telewizor UHD obsługuje proces High Dynamic Range (HDR) zwany Hybrid Log-Gamma (HLG) używany przez RTL UHD, widzowie oglądają wybrane programy z większą liczbą kolorów i wyższym zakresem kontrastu.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

569 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...