reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Canal+ Sport CZ/SK nie będzie jedyną nowością

dodano: 2022-07-29 22:18
autor: RO | źródło: parabola.cz

Skylink M7 Group canal sport premier League 360px Kanał sportowy klasy premium Canal+ Sport nie będzie jedyną nowością M7 Group (Canal+ Luxembourg) na czeskim i słowackim rynku. Nadawca przygotowuje kolejne kanały tematyczne, które będą dostępne dla abonentów platformy satelitarnej Skylink.

M7 Group/Canal+
M7 Group Canal+ company budynek 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na środowej konferencji prasowej M7 Group ogłosił, że po oficjalnym uruchomieniu Canal+ Sport HD od 4 sierpnia br. w Czechach i na Słowacji, luksemburska spółka skupi się na przygotowaniu kanału filmowego i serialowego. Ich premiera jest planowana na pierwszą połowę 2023 roku. Do utworzenia nowych kanałów linearnych, Canal+ mógłby wykorzystać własną bibliotekę filmową, a także treści firmy filmowej i dystrybucyjnej SPI International.

4 sierpnia br. startują Canal+ Sport CZ i Canal+ Sport SK. Kanały już działają na satelicie Astra 3B (23,5°E). Będą prezentować te same treści, a różnica będzie tkwić w pasmach reklamowych. Emisja będzie realizowana wyłącznie w rozdzielczości HD w kodeku MPEG-4/H.264.

Spółka Canal+ na terytorium Czech i Słowacji wykupiła prawa do transmisji wszystkich 380 meczów piłki nożnej brytyjskiej Premier League i teraz zaoferuje je widzom, w tym bogatą ofertę magazynów. Nie zabraknie również wywiadów ze sportowcami. W tym przypadku Canal+ skorzysta z usług polskiego kolegi w Anglii, który mówi po słowacku. Dzięki temu widzowie będą mieli informacje z pierwszej ręki.

Choć zakupione prawa sportowe do transmisji są obszerne, to nie pozwalają na dystrybucję oryginalnej ścieżki dźwiękowej (angielskiej). Ma to chronić przed piractwem i ograniczać zakup abonamentów Canal+ Sport z zagranicy, gdzie pakiety z Premier League są znacznie droższe. Znane twarze i wysokiej klasy komentatorzy zapewnią wysokiej jakości komentarz, np. Jaromír Bosák, Matúš Lukáč czy Jiří Hošek.

Z technicznego punktu widzenia relacje Premier League będą prowadzone z Wielkiej Brytanii przez Polskę i Czechy. W Czechach będzie studio telewizyjne, a cały playout Canal+ Sport CZ/SK w Polsce. W przyszłości łańcuch transmisji ma zostać uproszczony i przeniesiony do Pragi. Choć dojście do widzów będzie odznaczać się dość długą drogą, to końcowe opóźnienie sygnału dla telewidza ma sięgnąć od 2 do 3 sekund.

Canal+ Sport znajdzie się w pakietach platformy Skylink i usługi internetowej Skylink Live TV, a także w pakietach Skylink TV pre Orange. Negocjacje z innymi operatorami trwają, ale wciąż nie wiadomo czy uda się osiągnąć porozumienie z innym dostawcami przed rozpoczęciem nowego sezonu 2022/23 Premier League.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...