reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 7-8/2022

dodano: 2022-08-08 16:48 | aktualizacja: 2022-08-08 17:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 7-8/2022 okładka SAT Kurier 7-8/2022
Puchary i ligi piłkarskie w telewizji
10 produktów na lato/jesień 2022
Z historii kanałów TV o modzie
Podróże z anteną – Bazylea

NOWE PRODUKTY:
DI-WAY 2020 Mini
Televes V+ MIX
Ferguson ARIVA T800i HbbTV
Polsat Box z ofertą TV naziemnej
nc+ TNK z Eleven Sports lub HBO
Homatics Box R

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów Polsat Box i CANAL+
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 23,5°E – 4,8°E
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 7-8/2022 - wakacyjne wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

PORADNIK: Prepaid z satelity


Jak wiadomo, są widzowie, którzy potrzebują oglądać coś więcej niż to, co jest w bezpłatnej telewizji naziemnej czy Internecie, ale z satelity. Często są to osoby, które uczą się lub znają np. język francuski czy włoski. Są to też osoby oglądające telewizję na działce, kempingu czy zagranicznym wyjeździe albo kierowcy ciężarówek. Co można kupić w naszym kraju, aby oglądać kanały płatnej telewizji, nie wiążąc się abonamentem? 

 
Przestawiamy platformy: Kabelio

Kabelio jest platformą satelitarną działającą w systemie prepaid, bez umowy i abonamentu. Usługa oferuje dostęp do najpopularniejszych kanałów telewizji kablowej ze Szwajcarii i krajów sąsiednich – wygodnie w HD przez satelitę Eutelsat Hot Bird 13°E. Wyjątkowa kompilacja oferty telewizyjnej dla dystrybucji DTH jest tworzona przez szwajcarskiego operatora Kabelio AG. Jego usługa działa od 15 października 2020 roku i choć jest przeznaczona dla odbiorców w Szwajcarii, to również może być odbierana w Polsce po spełnieniu odpowiednich wymagań systemowych.


Puchary i ligi piłkarskie w telewizji


Środek lata to w wielu krajach czas startu nowych sezonów lig piłkarskich. Prezentujemy wykaz najważniejszych męskich klubowych rozgrywek ligowych i pucharowych wraz z nadawcami pokazującymi w Polsce transmisje na żywo. Rozpiska dotyczy sezonu 2022/23. 
Z historii kanałów TV o modzie

Wszystko zaczęło się w 1997 roku. W tamtym czasie mało kto wierzył, że to może się udać – całodobowy kanał o tematyce modowej. Ścisłe profilowanie stacji tematycznych zwykle dotyczyło gatunków film, muzyka, sport, informacje, dokument czy bajki, a zasięg był tylko w sieciach kablowych i drogą satelitarną. Ówcześnie rozwinięta technika analogowa nie dawała tyle miejsca nadawcom, a system cyfrowy dopiero raczkował na satelicie. Jednak kanał o modzie był czymś nowym i chętnie go włączano w sklepach ze sprzedażą telewizorów (wtedy jeszcze kineskopowych). Późniejsza rzeczywistość wraz z pełnym nastaniem ery telewizji cyfrowej pokazała, jak ogromna jest społeczność fanów mody, urody i elegancji. Do gry weszło wielu nowych nadawców spragnionych sukcesu.
10 produktów na lato/jesień 2022


Chcielibyśmy podpowiedzieć czytelnikom wybór 10 interesujących produktów związanych z odbiorem telewizji satelitarnej i naziemnej.
Ostatnio, przy okazji migracji do DVB-T2, najbardziej poszukiwane były sprzęty do odbioru telewizji naziemnej z HEVC, ale teraz niekoniecznie jest zainteresowanie nimi, bo większość pilnych potrzeb klientów zostało zaspokojonych. Obecnie jest zapotrzebowanie na tzw. wynalazki.

 
Podróże z anteną – Bazylea

Miasto Bazylea (w języku niemieckim Basel) jest położone w północnej części Szwajcarii, po obu stronach rzeki Ren. Graniczy z francuskimi miejscowościami Saint-Louis i Huningue oraz niemieckim Weil am Rhein, a więc znajduje się u styku granic trzech państw. Po Zurychu i Genewie, Bazylea jest trzecim co do wielkości miastem w Szwajcarii, liczącym 174 tys. mieszkańców. W 2019 r. firma konsultingowa Mercer umieściła Bazyleę wśród dziesięciu miast o najwyższej jakości życia na świecie. Wieża transmisyjna St. Chrischona mająca 250 m wysokości jest najwyższą wolno stojącą budowlą w Szwajcarii i drugą najwyższą budowlą w tym kraju.

Rodzaje kabli USB

ZAP – zmiany na satelitach

Uwaga! Od wydania SAT Kuriera 5/6-2022 wykaz kanałów jest ograniczony do pozycji orbitalnych od 23,5°E do 4,8°E, czyli do wycinka, który cieszy się w Polsce największym zainteresowaniem. Oczywiście nadal można znaleźć wykaz kanałów na satelitach Eutelsat Hot Bird na 13°E oraz Astra na 19,2°E. Jednocześnie zachęcamy do korzystania z alternatywnych sposobów sprawdzenia parametrów technicznych transmisji na satelicie. Są to strony internetowe: lyngsat.com, flysat.com oraz kingofsat.net.

Następne wydanie SAT Kurier 9-10/2022 na początku października.
 

Magazyn SAT Kurier w 2022 roku obejmuje 6 wydań w cenie 109 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2022 (Polska) lub 60 euro w Europie. Możliwe jest też zamówienie prenumeraty elektronicznej w cenie 72 zł.

UWAGA! W 2022 roku cena pojedynczego wydania magazynu SAT Kurier wynosi 12 zł.
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe;

-- solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom;

-- podroze.satkurier.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...