reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

43 mln subskrybentów Paramount+

dodano: 2022-08-05 11:17 | aktualizacja: 2022-08-09 16:38
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Paramount Global/satkurier.pl

Paramount+ Amerykański konglomerat medialny Paramount - właściciel takich marek, jak CBS, Showtime, Nickelodeon, MTV i Comedy Central - ogłosił wyniki za drugi kwartał 2022 roku. Z jego usług streamingowych Paramount+ i Pluto TV korzystało na koniec czerwca 64 mln subskrybentów. Wynik ten uwzględnia wycofanie się z rosyjskiego rynku, co jest równoznaczne z utratą 3,9 mln subskrybentów, oraz dodanie 5,2 mln nowych subskrybentów na pozostałych rynkach.

Paramount
Paramount+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Liczba subskrybentów Paramount+ wzrosła na koniec czerwca br. do ponad 43 mln, co odzwierciedla dodanie 4,9 mln subskrybentów i usunięcie 1,2 mln subskrybentów w Rosji. Wzrost liczby użytkowników Paramount+ był częściowo spowodowany udanymi wejściami na rynki międzynarodowe, w tym do Wielkiej Brytanii, Irlandii i Korei Południowej.

Jak informuje Paramount, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się następujące treści: „Halo”, „1883”, „The Lost City”, „Sonic the Hedgehog 2”, „Jackass Forever”, „Star Trek: Strange New Worlds” i Liga Mistrzów UEFA.

Przychody Paramount za drugi kwartał br. z działalności Direct-to-Consumer (DTC) wzrosły o 56 proc. rok do roku. W tym przychody z subskrypcji wzrosły o 74 proc. do 830 mln dol. i przychody z reklam wzrosły o 25 proc. rok do roku. Przychody z samego Paramount+ wzrosły o 120 proc. Skorygowana OIBDA zmniejszyła się o 302 mln dol. rok do roku do 445 mln dol. starty, odzwierciedlając wzrost inwestycji w usługi DTC.

Ani Paramount+, ani Pluto TV nie są dostępne w Polsce. Za to w naszym kraju jeszcze w 2022 roku wystartować ma SkyShowtime - wspólny projekt Paramount i Comcast, właściciela Sky i NBCUniversal.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...