reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Minuta ciszy” - nowy serial Canal+ [wideo]

dodano: 2022-08-11 11:20
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+

Minuta Ciszy Aurum Film CANAL+ Najnowsza produkcja CANAL+ Polska „Minuta ciszy” to historia emerytowanego listonosza z małego, prowincjonalnego miasteczka (Robert Więckiewicz), który podejmuje nierówną walkę z bezkompromisowym potentatem branży funeralnej. Kiedy życiowe okoliczności zmuszają go do... otworzenia własnego domu pogrzebowego, jego świat zmienia się bezpowrotnie. Premiera nowej produkcji oryginalnej CANAL+ już 9 września w CANAL+ online i na antenie CANAL+ Premium.

Aurum Film/CANAL+
Minuta Ciszy Aurum Film CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Minuta ciszy” to sześcioodcinkowy serial wyreżyserowany przez Jacka Lusińskiego (będącego również pomysłodawcą formatu), który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest odpowiedzialny za scenariusz. Na ekranie zobaczymy m.in. Roberta Więckiewicza, Piotra Roguckiego, Karolinę Bruchnicką, Aleksandrę Konieczną, Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Mirosława Zbrojewicza, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka i Wojciecha Skibińskiego.
 
Robert Więckiewicz jako Mietek Zasada w serialu CANAL+ „Minuta ciszy”, fot. Aurum Film/CANAL+

„Minuta ciszy” to intrygujący portret małego, prowincjalnego miasteczka, w którym ludzie żyjący ze sobą i obok siebie tak naprawdę się nie znają. W świecie skrywanych latami tajemnic i rządzących miasteczkiem „układów zamkniętych” bycie uczciwym staje się coraz trudniejsze. W tle pogrzebowa branża z zupełnie nieznanej strony, z jej szokującymi naturalizmem kulisami.Oś fabuły komediodramatu wyreżyserowanego przez Jacka Lusińskiego („Śubuk”, „Carte Blanche”) opiera się o postać Mietka Zasady (Robert Więckiewicz), listonosza z małego miasteczka, który nie może doczekać się przejścia na emeryturę. Jego pełne codziennych trudów, ale dość spokojne życie odmienia niespodziewana, samobójcza śmierć przyjaciela, Czesława Majora (Mieczysław Zbrojewicz). Po odmowie pochówku ze strony jedynego domu pogrzebowego w okolicy bohater postanawia sam założyć firmę pogrzebową, aby odprawić przyjaciela w ostatnią drogę. Przy wsparciu córki zmarłego (Karolina Bruchnicka) oraz swojej niepełnosprawnej żony (Aleksandra Konieczna), wchodzi w konflikt z lokalnym monopolistą, Jackiem Wiecznym (Piotr Rogucki).

Szczególną uwagę należy zwrócić na chemię pomiędzy odtwórcami głównych ról męskich – Robertem Więckiewiczem a Piotrem Roguckim. Skonfliktowani mężczyźni w trakcie wydarzeń w serialu posuną się do różnych metod, aby uratować swój biznes.
 

- Kiedy producent Leszek Bodzak zarysował mi delikatnie fabułę serialu „Minuta ciszy”, poczułem, że to może być strzał w dziesiątkę. Gdy przeczytałem już scenariusze wszystkich odcinków, zakochałem się w tej historii i w bohaterach. Dodatkowo spodobało mi się, że mój bohater to taki spokojny, z pozoru niczym się niewyróżniający „zwykły” człowiek, który jak się okaże, kryje w sobie tajemnicę - mówi Robert Więckiewicz.

- Rola Jacka Wiecznego wydawała mi się intrygująca i „uszyta” pode mnie, już na poziomie czytania scenariusza. Dodatkowo reżyser, Jacek Lusiński, widział potencjał na dodatkowy rozwój tej postaci. Kłopot pojawił się dopiero, kiedy dowiedziałem się, że w pierwszych odcinkach będę musiał „zdominować” Roberta Więckiewicza. Pomyślałem sobie oczywiście, że to realne… Dopóki nie spotkaliśmy się na planie. Starcie obu charakterów to duże wyzwanie, ale moim zdaniem wyszliśmy z niego zwycięsko. My, aktorzy. Co innego nasi bohaterowie… - powiedział Piotr Rogucki.

Więcej materiałów specjalnych o serialu na dedykowanej stronie internetowej.

Producentem wykonawczym serialu jest Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham. Zdjęcia wykonał Witold Płóciennik. Kierownik produkcji to Jarosław Jakubiec. Scenografami serialu są Karina Baran, Magdalena Marszałek, Włodzimierz Szyrle, za kostiumy odpowiadała Małgorzata Zacharska, a charakteryzacją zajął się Marcin Rodak. Muzykę do serialu stworzył Paweł Lucewicz.

Premiera serialu 9 września w CANAL+ online oraz o 21:00 na antenie CANAL+ Premium.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...