reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Polsat Viasat Nature: Niezwykłe krajobrazy Szkocji

dodano: 2022-08-14 19:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature „Dzika Szkocja: cztery pory roku” W poniedziałek, 15 sierpnia br. o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat Nature wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. sezonu 1. brytyjskiego serialu dokumentalnego „Dzika Szkocja: cztery pory roku” („Scotland: A Wild Year”). To 4-częściowa seria ukazująca spektakularny przekrój szkockiej fauny: od jeleni szlachetnych, orłów bielików, wiewiórek rudych i kun leśnych do mieszkających na wybrzeżu maskonurów, fok szarych, wydr, a nawet orek. - Wybierz się w roczną podróż po niezwykłych krajobrazach i porach roku tego wyjątkowego kraju - zachęca nadawca.

Polsat Viasat Nature „Dzika Szkocja: cztery pory roku”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podróżując od Szetlandów po dalekie południe Szkocji, każdy odcinek skupia się na tym, jak zwierzęta starają się przetrwać cztery bardzo różne pory roku zdominowane przez morski klimat, który jest zarówno sprzyjający, jak i nieprzewidywalny, a życie mieszkających tam zwierząt jest zawsze zdane na łaskę żywiołów.

Pierwszy odcinek przedstawia wiosnę, gdy z jedwabnych kokonów wyłaniają się oszałamiająco piękne ćmy cesarskie. Samica zająca górskiego testuje męstwo kandydatów, pozwalając im gonić ją przez góry. W Parku Narodowym Cairngorms w Szkocji największe na świecie głuszce walczą o uwagę samic.

Gdy nadchodzi lato, młode wydry uczą się, jak radzić sobie w pojedynkę podczas dawanych im przez mamę lekcji łowienia ryb. Tymczasem grupa jeleni postanawia ochłodzić się pływając po jednym z wielu jezior. Na zachodnim wybrzeżu Szkocji dwa orły bieliki uczą się latać, a samica wiewiórki rudej ciężko pracuje, aby wychować swoje potomstwo.

Nadchodzi jesień i słońce coraz słabiej świeci. Łosoś atlantycki musi walczyć z dzikim prądem i przeskakiwać potężne wodospady, aby dotrzeć do wód śródlądowych. Napędzane testosteronem jelenie idą łeb w łeb, ścierając się porożami w zażartych walkach, z których niejeden może wyjść ranny. W odległym szkockim lesie wiewiórki gromadzą zapasy żołędzi, szyszek i nasion, które wystarczą im na zimę.

Gdy jesień zamienia się w zimę, nasze zwierzęta są zaskakiwane przez nietypowe dla tej pory wysokie temperatury. Ciepło sprawia, że jelenie wychodzą z ukrycia. Bez śniegu i ostrych wiatrów wracają na szczyty wzgórz. W lutym zima ostatecznie przybiera na sile. U zachodnich wybrzeży wielkie sztormy tworzą w wodzie pianę bogatą w drobne organizmy, którymi żywią się ptaki morskie.

Producent serialu Matt Thompson jest również reżyserem i scenarzystą, który specjalizuje się w telewizji przyrodniczej, naukowej i przygodowej. W swojej ponad 25-letniej karierze pracował dla Natural History Unit BBC oraz dla brytyjskich niezależnych firm produkcyjnych. Do jego ostatnich osiągnięć należą „A Year in the Wild: Alaska” i „A Year in the Wild: Canada” dla Tigress Productions.

Program „Dzika Szkocja: cztery pory roku” będzie miał swoją premierę w poniedziałek, 15 sierpnia br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Viasat Nature. Emisja drugiego odcinka odbędzie się tego samego dnia o godzinie 22:05, a kolejne odsłony serii pojawią się w poniedziałek, 22 sierpnia br. od godziny 21:00 (więcej tutaj).
 
Kadr z programu „Dzika Szkocja: cztery pory roku”, foto: Viasat World
Kadr z programu „Dzika Szkocja: cztery pory roku”, foto: Viasat World


„Dzika Szkocja: cztery pory roku” - sezon 1., emisja w poniedziałki (od 15 sierpnia 2022 roku) o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat Nature.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...