reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jesienne premiery kanału TVP Kobieta [wideo]

dodano: 2022-08-25 11:58 | aktualizacja: 2022-08-29 10:42
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: TVP

TVP Kobieta Na jesień TVP Kobieta przygotowała wyjątkową ofertę programową. Wśród propozycji liczne nowości: „Operacja aranżacja”, „Kobiety Podhala”, „Zmysłowe randki” oraz premierowe cykle ukazujące różne oblicze piękna, stylu i designu. Widzowie zobaczą nowe seriale, w tym „Pięć gwiazdek”, zaś w codziennym paśmie filmowym będą mogli obejrzeć kultowe polskie i zagraniczne produkcje.

Jonatan Kilczewski i Katarzyna Cichopek, fot. TVP
Jonatan Kilczewski Katarzyna Cichopek Operacja aranżacja TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od września na antenie TVP Kobieta nowy autorski program pt. „Operacja aranżacja”. W roli prowadzącej – Katarzyna Cichopek, która wraz z architektem Jonatanem Kilczewskim odmieni wnętrza mieszkań polskich rodzin. Efekty ich pracy będzie można oglądać w każdą niedzielę o godzinie 9:40 już od 4 września. W programie nie zabraknie podpowiedzi, jak w prosty sposób odświeżyć i zaaranżować mieszkanie oraz sprawić, by było funkcjonalne. Twórcy pragną dostarczyć inspiracji tym wszystkim, którzy chcieliby dokonać metamorfozy swoich czterech kątów bez angażowania dużego budżetu.
 
Katarzyna Cichopek w programie „Operacja aranżacja”

Weekend 16-18 września w TVP Kobieta upłynie pod hasłem „eco”. Stacja przywiązuje ogromną wagę do troski o środowisko naturalne, dlatego na ecoweekend proponuje programy, które doskonale wpisują się w ideę budowania świadomości ekologicznej.

Na widzów czekają specjalne wydania programów: „Pięknie przyprawiona”, „Kwiaty na warsztat” i „Mr. White radzi” oraz liczne filmy dokumentalne, m.in. „Home: Ziemia S.O.S”.

Ważną pozycją programową TVP Kobieta tej jesieni będzie również nowy, autorski cykl poświęcony wyjątkowym mieszkankom Podhala. Dziennikarka Anna Kostrzewska odwiedzi domy i pracownie utalentowanych kobiet, udowadniając, że można żyć z pasją i realizować się właśnie na Podhalu. Każdy odcinek to kolejny etap fascynującej podróży, która rozpocznie się już w niedzielę, 4 września o godz. 9:00. Cykl „Kobiety Podhala” zainauguruje wyprawa do stolicy regionu, Zakopanego.

Kolejna nowość TVP Kobieta to program „Zmysłowe randki” (premiery w piątki o godz. 23:10). Widzowie będą świadkami damsko-męskiego eksperymentu, który zweryfikuje mity dotyczące naszych sercowych wyborów. Deklarowane preferencje uczestników będą konfrontowane z tym, co podpowiadają im zmysły. Widzów czeka podróż w najgłębsze zakamarki naszej podświadomości. Dziesiątki uczestników, nieoczywiste wybory, tematy tabu, natura i psychologia. A wszystko po to, by wybrać partnera idealnego.

W jesiennej ofercie TVP Kobieta nie zabraknie także programu „Kobiety w drodze”, którego kanwę stanowią ważne społeczne tematy (premiery w środy o godz. 17:20 od 12 października). Tym razem w rozmowach o pięknie pomagania Marta Manowska wraz ze swoimi bohaterkami dotknie tematów niepełnosprawności dzieci, przemocy domowej i bezdomności.

W paśmie seriali jesienna premiera „Pięciu gwiazdek”. Ta argentyńska produkcja to opowieść o losach pięciu sióstr, które po śmierci ojca, aby otrzymać spadek, muszą prowadzić wspólnie hotel. TVP Kobieta zaprasza również na kontynuację „Sześciu sióstr” oraz greckiego hitu „Dzikie pszczoły”.

Codziennie o 21:30 TVP Kobieta zaprasza na filmowe hity. Wśród nich m.in.: „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”, „Blue Jasmine” i „Biały oleander” oraz klasyczne produkcje, takie jak „Znachor” czy „Trędowata”. Na miłośników polskich komedii czekają: „Kogel Mogel”, „Galimatias, czyli kogel-mogel II”, „Brunet wieczorową porą”, a także „Nie lubię poniedziałku”. Wśród propozycji na romantyczne piątkowe seanse znajdziemy natomiast m.in.: „Miłość w Daisy Hills”, „Miłość w genach”, „Scenariusz na miłość”, „A jednak miłość!” oraz „Zawsze jest czas na miłość”.

5 października, w rocznicę śmierci Anny Przybylskiej, wystartuje specjalny maraton filmowy. Zobaczymy produkcje z udziałem aktorki: „Bilet na księżyc”, „Królową chmur” i „Ciemną stronę Wenus”.LIFESTYLE

OPERACJA ARANŻACJA
Niedziele, godz. 9:40

W roli prowadzącej – Katarzyna Cichopek, która wraz z architektem Jonatanem Kilczewskim odmieni wnętrza mieszkań polskich rodzin. Efekty ich pracy będzie można oglądać w każdą niedzielę o godzinie 9:40 już od 4 września. W programie nie zabraknie podpowiedzi, jak w prosty sposób odświeżyć i zaaranżować mieszkanie oraz sprawić, by było funkcjonalne. Twórcy pragną dostarczyć inspiracji tym wszystkim, którzy chcieliby dokonać metamorfozy swoich czterech kątów bez angażowania dużego budżetu.

ZMYSŁOWE RANDKI
Piątki, godz. 23:10

Widzowie będą świadkami damsko-męskiego eksperymentu, który zweryfikuje mity dotyczące naszych sercowych wyborów. Deklarowane preferencje uczestników będą konfrontowane z tym, co podpowiadają im zmysły. Widzów czeka podróż w najgłębsze zakamarki naszej podświadomości. Dziesiątki uczestników, nieoczywiste wybory, tematy tabu, natura i psychologia. A wszystko po to, aby wybrać partnera idealnego.

KOBIETY PODHALA
Niedziele, godz. 9:00

Nowy, autorski cykl poświęcony wyjątkowym mieszkankom Podhala. Dziennikarka Anna Kostrzewska odwiedza domy i pracownie utalentowanych kobiet, udowadniając, że można żyć z pasją i realizować się właśnie na Podhalu. Kim tak naprawdę są Góralki – jakie wartości wyznają, czym jest dla nich szczęście i jak pielęgnują tradycję przekazywaną przez pokolenia? Każdy odcinek to kolejny etap fascynującej podróży, która rozpocznie się od wyprawy do stolicy regionu, Zakopanego.

4 września widzowie TVP Kobieta zobaczą pierwszy odcinek autorskiego cyklu poświęconego wyjątkowym kobietom zamieszkującym jeden z najbardziej barwnych i wyrazistych rejonów Polski, czyli Podhale.

Kulturalno-podróżniczy cykl „Kobiety Podhala” rozpoczyna się od podróży po stolicy regionu, czyli Zakopanem. To tu dziennikarka Anna Kostrzewska, znana naszym widzom z programu „Kobieta w kulturze”, odkrywa nowe oblicze słynnego regionu odwiedzając domy i pracownie utalentowanych Podhalanek.

W pierwszym odcinku, do samych źródeł góralskiej tradycji zabierze widzów hafciarka Bogusia Dańko. Dzięki niej widzowie nauczą się rozróżniać góralskie rzemiosło od komercyjnych wyrobów, jakich nie brakuje dziś na Podhalu.

Znany wszystkim zakopiański styl, który już od dekad urzeka przyjezdnych swym pięknem, poznamy dzięki architektce i dekoratorce wnętrz Agnieszce Burzykowskiej oraz jej rodzinie Gąsieniców w drugim odcinku programu.

Z muzyką gór, czyli muzyką źródeł, zapozna widzów Hanka Rybka – reprezentantka i orędowniczka podhalańskiego folkloru, która już od dekad swą miłością do tradycji Podhala obdarowuje największych polskich artystów jak Marek Grechuta, BratHanki czy Skaldowie. Dla wielu niespodzianką mogą być jej jazzowe zamiłowania oraz rodzący się na naszych oczach talent córki.

Wśród bohaterek cyklu zobaczymy także trenerkę oddechu, graficzkę i malarkę Magdalenę Gądek – dla wielu rozpoznawaną jako wnuczka słynnego mistrza świata, olimpijczyka, oraz kuriera tatrzańskiego Stanisława Marusarza. Wraz z nią odwiedzimy pokój słynnego skoczka, który skrywa wiele niezwykłych tajemnic.

Nowy cykl odkryje przed widzami piękno Zakopanego oraz wyjątkowe kobiety żyjące z pasji i realizujące je właśnie na Podhalu. Widzowie dowiedzą się co tak naprawdę czyni to miejsce na mapie Polski wyjątkowym. Co sprawiło, że właśnie tu rozwinęły się unikatowe w skali Polski a nawet świata: rzemiosło, muzyka oraz malarstwo. Kim tak naprawdę są góralki – jakie wyznają wartości, czym jest dla nich szczęście oraz jak udaje im się dziś realizować czy wręcz udoskonalać tradycję przekazywaną przez pokolenia. Każdy odcinek to prawdziwa podróż przez historię!

Program „Kobiety Podhala” powstał przy współpracy z Miastem Zakopane i Zakopiańskim Centrum Kultury.
 
„Kobiety Podhala” od 4 września w TVP Kobieta

KOBIETY W DRODZE - IV sezon
Od 12 października, środy, godz. 17:20

Każda z bohaterek „Kobiet w drodze” motywuje i inspiruje innych. Tej jesienni wśród gości Marty Manowskiej zobaczymy m.in.: mamę niepełnosprawnego dziecka, kobietę, która doświadczyła przemocy domowej, mieszkankę domu samotnej matki oraz blogerkę wspierającą inne kobiety.

NAJLEPSZE POD SŁOŃCEM
Niedziele i poniedziałki, godz. 10.50

To serial telewizyjny o próbie znalezienia idealnej nieruchomości. Śledzimy losy bohaterów, którzy postanowili sprzedać swój dotychczasowy dom i zacząć nowe życie w Wielkiej Brytanii lub poza nią.

ULEPIENI Z PASJI
Wtorki, godz. 7:25

Rozmowy Miłki Raulin z wyjątkowymi ludźmi. Zdobywczyni Korony Ziemi i Trawersu Grenlandii przeprowadziła cykl wywiadów z inspirującymi podróżnikami, sportowcami i marzycielami. Wraz ze swoimi niezwykłymi gośćmi Miłka zabierze nas na najwyższe szczyty i w najodleglejsze zakątki świata.

PYTANIE NA ŚNIADANIE
Codziennie, godz. 12.00

PORADNIKI

PIĘKNO – ZGŁOŚ SIĘ! - III seria
Poniedziałki, godz. 17:20

Trzecia seria, której bohaterkami są kobiety walczące z brakiem czasu i nadmiarem obowiązków. Własne samopoczucie, wygląd i potrzeby są ostatnią pozycją na liście ich priorytetów. Co zrobić, by znowu poczuć się dobrze we własnej skórze? Prowadząca Ewa Minge podpowie, jak z uśmiechem spojrzeć w lustro, na przekór monotonii dnia codziennego.

KWIATY NA WARSZTAT - III seria
Wtorki, godz. 17:20

Jak opiekować się kwiatami, by wydobyć pełnię ich naturalnego piękna? Dlaczego warto żyć w zgodzie z naturą? Mistrzyni florystyki Joanna Lewandowska opowie o tajemnicach roślin i udzieli wielu praktycznych porad dotyczących ich uprawy.

WSZYSTKIE STRONY PIĘKNA - II seria
Od 10 października, poniedziałki, godz. 7:25

Kalina Ben Sira pokaże, jak niewielkim kosztem i za pomocą prostych patentów poprawić jakość swojego życia, wzmocnić poczucie własnej wartości oraz pokonać kompleksy.

ZDROWIE

ZIOŁOWA APTEKA
Poniedziałki – soboty, godz. 19.05

Zioła wracają do łask. Przewodnikiem po świecie leczniczych roślin będzie Zbigniew Tomasz Nowak – botanik i dziennikarz. Program poprowadzi Aleksandra Kostka.

PIĘKNIE PRZYPRAWIONA - IV seria
Piątki, godz.17.20

Prowadząca program, dietetyczka Agnieszka Mielczarek, przekonuje, że zdrowe gotowanie nie jest trudne, a co więcej może być tanie. W kolejnym sezonie wiele wspaniałych i prostych przepisów na pyszne, a jednocześnie zdrowe dania!

RYTMY ZDROWIA
Od października, wtorki, godz. 7:25

Trafna i szybka diagnoza to zwykle podstawa skutecznego leczenia. Na jakie sygnały wysyłane przez organizm kobiety należy zwrócić uwagę i co powinno nas zaniepokoić? W każdym odcinku eksperci z zakresu medycyny i farmakologii przybliżą jedną z przypadłości, która może dotknąć płeć piękną oraz przybliżą dostępne metody diagnostyki i leczenia.

DOKUMENT W TVP KOBIETA

HISTORIA W POSTACIACH ZAPISANA
Niedziele, godz. 17:40

Opowieści o ludziach, których decyzje zmieniały bieg historii. Charyzmatyczni i nieugięci w dążeniu do celu stawali na czele mocarstw, wpływając na losy świata. Do dziś wywołują gorące dyskusje wśród historyków, a fragmenty ich biografii owiane są tajemnicą. W cyklu „Historia w postaciach zapisana” widzowie poznają bliżej m.in.: Agathę Christie, Marię Stuart i Marię Antoninę.

PASMO FILMÓW DOKUMENTALNYCH
Poniedziałki, po godz. 0:00

Pasmo dedykowane unikalnym i ważnym społecznie dokumentom. Widzowie zobaczą m.in. głośny dokument „Matki wojny”.

SERIALE

DZIKIE PSZCZOŁY
Poniedziałki – soboty, godz. 17:50

Grecki serial kostiumowy o losach rodziny Stamiris. Po śmierci nestora rodu jego trzy córki muszą przeciwstawić się miejscowemu bogaczowi, Doukasowi. Syn Doukasa chce poślubić najstarszą z sióstr, aby tym posunięciem przejąć ich ziemię. Eleni, mimo początkowego oporu, zgadza się na zamążpójście. Wydarzenie to będzie miało ogromny wpływ na życie pozostałych sióstr.

SZEŚĆ SIÓSTR
Codziennie, godz. 20:30

Siostry Silva należą do madryckiej śmietanki towarzyskiej. Są piękne, dobrze wychowane i znane ze swojej beztroski. Nagła śmierć ich ojca wywraca życie szóstki kobiet do góry nogami. Teraz to one będą musiały udźwignąć ciężar prowadzenia rodzinnej firmy i rzuć wyzwanie społecznym konwenansom.

PIĘĆ GWIAZDEK
Od października, codziennie, godz. 20:30

Argentyńska produkcja opowiadająca o losach pięciu sióstr, które po śmierci ojca muszą przez rok wspólnie prowadzić hotel. Tylko pod tym warunkiem otrzymają rodzinny spadek.

WSZYSTKO DLA PAŃ
Poniedziałki – piątki, godz. 8:40

Włoski serial obyczajowy. Castelbuono, rok 1956. Teresa Iorio na głównym placu miasteczka upokarza swojego narzeczonego, syna burmistrza. Ojciec Teresy, chcąc zaczekać aż skandal przycichnie, wysyła córkę do Mediolanu. Po przybyciu na miejsce Teresa nieomal pada ofiarą kradzieży. Z opresji ratuje ją nieznajomy, elegancki mężczyzna.

WSPANIAŁE STULECIE
Poniedziałki – piątki, godz. 19:30

Zrealizowana z rozmachem kostiumowa produkcja opowiadająca o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Sułtan zakochuje się w pięknej Roksolanie, niewolnicy wziętej w jasyr w dalekim słowiańskim kraju. Ta, pod tureckim imieniem Hürrem („radosna”), rewolucjonizuje harem i daje początek erze sułtanek w Turcji.

OJCIEC MATEUSZ
Poniedziałki – soboty, godz. 15.30 po dwa odcinki

KOMISARZ ALEX
Soboty – niedziele, godz. 19.30

FILM W TVP KOBIETA

FILMY FABULARNE
Stałe pasmo filmowe codziennie, godz. 21:30

Codziennie o 21:30 TVP Kobieta zaprasza na filmowe hity. Wśród nich m.in.: „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”, „Blue Jasmine” i „Biały oleander” oraz klasyczne produkcje, takie jak „Znachor” czy „Trędowata”. Na miłośników polskich komedii czekają: „Kogel Mogel”, „Galimatias, czyli kogel-mogel II”, „Brunet wieczorową porą”, a także „Nie lubię poniedziałku”. Wśród propozycji na romantyczne piątkowe seanse znajdziemy natomiast m.in.: „Miłość w Daisy Hills”, „Miłość w genach”, „Scenariusz na miłość”, „A jednak miłość!” oraz „Zawsze jest czas na miłość”. 5 października, w rocznicę śmierci Anny Przybylskiej, wystartuje specjalny maraton filmowy. Zobaczymy produkcje z udziałem aktorki: „Bilet na księżyc”, „Królową chmur” i „Ciemną stronę Wenus”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...