reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Wojenne dziewczyny” 5 w TVP1 i TVP Seriale

dodano: 2022-09-03 09:39 | aktualizacja: 2022-09-04 01:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Wojenne dziewczyny” W niedzielę, 4 września br. o godz. 20:00 na kanale TVP1, a w kolejnych dniach w stacji TVP Seriale, wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 5. sezonu polskiego serialu „Wojenne dziewczyny”, którego producentem jest Akson Studio. Wystąpią Aleksandra Pisula, Vanessa Aleksander, Maja Szopa, Karolina Rzepa, Magdalena Czerwińska, Danuta Stenka, Michał Czernecki, Maciej Brzoska, Piotr Nerlewski, Paweł Małaszyński, Karol Czarnowicz, Maurycy Popiel i Mateusz Rzeźniczak. Wcześniejsze odcinki tej produkcji pokaże TVP Kultura 2. Dodajmy, że zdjęcia do nowej serii były kręcone m.in. w Bielsku-Białej.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Wojenne dziewczyny”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Akcja piątego sezonu rozgrywa się wiosną i latem roku 1943. Armia niemiecka doświadcza pierwszych klęsk. W pałacu w Złoczewicach powstaje lazaret dla rannych przywożonych z frontu wschodniego. Pierwszym pacjentem jest as Luftwaffe major Walter von Calstein (w tej roli Karol Czarnowicz). Tymczasem dziewczyny planują akcję propagandową na ulicach Warszawy polegającą na podłączeniu się do jednej z niemieckich „szczekaczek” i nadaniu polskiej audycji.

Dowództwo informuje dziewczyny o tym, że z Anglii zostanie przerzucony cichociemny kapitan Joe (Karolina Rzepa). Zadaniem dziewczyn jest jego przejęcie. Zyga (Piotr Nerlewski) zakochuje się Karolinie „Nitce” (Maja Szopa). Wydaje się, że związek chłopaka z Woli i hrabianki nie ma szans przetrwać. Dodatkową komplikacją jest zjawienie się w Złoczewicach Jerzego Odrowąża (Maurycy Popiel), zubożałego właściciela ziemskiego i dawnego adoratora dziewczyny. Komplikacje pojawiają się również w związku boksera Sońki (Mateusz Rzeźniczak) i Ewy (Vanessa Aleksander). Awanturniczy charakter Sońki sprawia, że nie jest on w stanie utrzymać żadnej pracy (więcej tutaj).
 
Marta Mazurek i Józef Pawłowski w serialu „Wojenne dziewczyny”, foto: TVP
Marta Mazurek i Józef Pawłowski w serialu „Wojenne dziewczyny”, foto: TVP
Marta Mazurek i Józef Pawłowski w serialu „Wojenne dziewczyny”, foto: TVP
Aleksandra Pisula, Vanessa Aleksander i Marta Mazurek w serialu „Wojenne dziewczyny”, foto: TVP
Aleksandra Pisula, Marta Mazurek i Vanessa Aleksander w serialu „Wojenne dziewczyny”, foto: TVP
Aleksandra Pisula, Marta Mazurek i Vanessa Aleksander w serialu „Wojenne dziewczyny”, foto: TVP


„Wojenne dziewczyny” - sezon 5., emisja w niedziele (od 4 września 2022 roku) około godz. 20:00 w TVP1. Serial ten będą mogli również oglądać widzowie kanału TVP Seriale, a wcześniejsze odcinki stacji TVP Kultura 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...