reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

A1 Telekom Austria dostarczy Luxe.TV w Europie i Azji

dodano: 2022-09-10 12:52
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

LUXE.TV Austriackie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne A1 Telekom Austria i międzynarodowy kanał telewizyjny Luxe.TV rozpoczęli oficjalną współpracę na dwóch rynkach: europejskim i azjatyckim. Przedmiotem nowej umowy jest uruchomienie 8 lipca br. przekazu FTA z satelity Eutelsat 16A (16°E) dla gospodarstw domowych w Europie.

Luxe.TV
Luxe TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pion nadawczy grupy A1 (A1 Broadcasting) będzie świadczyć usługi satelitarne dla kanału Luxe.TV, dostarczając go do sieci kablowych, IPTV i DTH w Europie. Ponadto A1 ma pełnić rolę partnera dystrybucyjnego w Azji, przesyłając sygnał do satelity Apstar-7 (76,5°E).

Informowaliśmy o zakończeniu współpracy z brytyjskim operatorem Arqiva na satelicie Eutelsat 9B (9°E) od 1 sierpnia 2022 roku. Przekaz był szyfrowany w systemie Viaccess. Nowy dostawca A1 Telekom Austria używa systemu Conax i działa na pozycji 16°E. Dlatego operatorzy muszą przejść przez wiele aspektów technicznych. To nie tylko zmiana pozycji orbitalnej, ale również systemu dostępu warunkowego. A1 korzysta z systemu Conax.

Jak tylko kwestie techniczne po stronie dystrybucji będą rozwiązane, Luxe.TV zostanie zaszyfrowany na Eutelsat 16A (16°E) z częstotliwości 11,595 GHz, pol. V (SR: 30000, FEC: 5/6; DVB-S2 / 8PSK). Obecnie wciąż jest FTA w MPEG-4/HD, oferując dwie opcjonalne ścieżki dźwiękowe: angielską i francuską. Sprawdź parametry techniczne.
 

Z przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie strategicznej współpracy z Luxe.TV. Z dumą mogę powiedzieć, że obecnie jesteśmy światowym liderem w technicznej dystrybucji międzynarodowych kanałów telewizyjnych. Wysokiej jakości treści Luxe.TV, skoncentrowane na luksusowy styl życia, są dostępne dla widzów w całej Europie i Azji. Specjalne podziękowania dla Luxe.TV od zespołów technicznych A1 International Business w Aflenz za uczynienie tego projektu tak wielkim sukcesem

- powiedziała szefowa międzynarodowych usług nadawczych i satelitarnych w A1 Telekom Austria Group, Elena Petrova. 

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...