reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Canal Digitaal usuwa kanały RTL

dodano: 2022-09-10 21:51 | aktualizacja: 2022-09-10 22:49
autor: RO | źródło: totaaltv.nl

Canal Digitaal CANAL+ Luxembourg nie było w stanie zawrzeć nowej umowy dystrybucyjnej z RTL Nederland w sprawie dalszej dostępności trzech kanałów RTL w platformie satelitarnej Canal Digitaal. Oferta holenderskiej usługi DTH ulegnie zmianie 1 października 2022 roku. Dostawca poinformował o tym klientów. Canal Digitaal nadaje na satelicie Astra 3B (23,5°E).

rtl.nl
RTL Nederland


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z oferty Canal Digitaal od 1.10.2022 r. znikają trzy kanały tematyczne RTL Nederland (RTL Lounge, RTL Crime i RTL Telekids). Przyczyną jest wzrost kosztów. Kanały RTL 4, RTL 5, RTL 7, RTL 8 i RTL Z pozostaną w platformie.

Canal Digitaal dostarcza konsumentom usługi telewizyjne za pośrednictwem satelity i OTT. Ponadto zapewnia usługi IPTV dla takich klientów, jak Tweak i Freedom Internet en Online.nl.

Wzrost kosztów
Canal Digitaal opłaca prawa do nadawania, aby jak najwięcej ciekawych kanałów i programów było do oglądania. Obecnie ważną sprawą jest wzrost kosztów tych kanałów. Chcąc utrzymać cenę pakietu możliwie na najniższym poziomie, operator postanawia wycofać z oferty RTL Lounge, RTL Crime i RTL Telekids.

Wielu operatorów będzie musiało zmierzyć się ze wzrostem kosztów transmisji kanałów liniowych RTL Nederland. Po wygaśnięciu obecnej umowy wzrasta opłata przesyłowa. Wyższą cenę nalicza się również za usługi interaktywne, takie jak nagrywanie w chmurze (cloudPVR). W rezultacie Canal Digitaal nie ma już możliwości nagrywania programów z pozostałych kanałów RTL, jeżeli używany jest interaktywny dekoder. RTL Nederland skupi się bardziej na własnej usłudze przesyłania strumieniowego Videoland.

Źródło: totaaltv.nl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...