reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bombowce w październiku w Polsat Viasat History

dodano: 2022-09-12 15:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W październiku br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Starożytny Egipt - kroniki imperium” (sezon 1.), „Złamać kod” (sezon 1.) i „II wojna światowa: bombowce” (sezon 1.).

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Starożytny Egipt - kroniki imperium” („Ancient Egypt - Chronicles of an Empire”)
emisja: od środy, 5 października br. o 21:00

Około pięć tysięcy lat temu nad Nilem powstało jedno z najpotężniejszych imperiów w historii: starożytny Egipt. Egipska cywilizacja do dziś uważana jest za dziwną i tajemniczą. Seria pokazuje wyjątkowe osiągnięcia Egipcjan w zakresie sprawowania władzy, kultury i relacji społecznych. Naukowcy z całego świata analizują fascynujące oblicza tej wysokiej kultury. Każdy odcinek skupia się na innym jej aspekcie - od roli Nilu, poprzez egipskich bogów i królów, wielkie metropolie, kult zmarłych, piramidy i kobiety starożytnego Egiptu po wielkie wojny i wreszcie przyczyny upadku tej pierwszej zaawansowanej cywilizacji.

„Złamać kod” („Cracking The Code”)
emisja: od czwartku, 6 października br. o 21:00

Od dziwnych starożytnych symboli po przypadkowe liczby i litery: kody i szyfry były używane przez tysiące lat do wysyłania tajnych wiadomości, ukrywania tożsamości i działania poza prawem. Łamanie ich umożliwiało poznawanie tajemnic wojskowych, demaskowanie śmiertelnych wrogów, a nawet poznawanie dziejów zaginionych cywilizacji. Jak zapowiada nadawca, program odkrywa niektóre z najbardziej znanych szyfrów na świecie. Widzowie dowiedzą się, jak zostały rozszyfrowane, poznają genialne umysły, które je złamały, i tajemnice, które skrywały.

„II wojna światowa: bombowce” („Bomber: Terror of WWII”)
emisja: od poniedziałku, 17 października br. o 22:00

W historii wojen można wskazać wiele wynalazków, które zmieniły sposób prowadzenia bitew - katapultę, kuszę, armatę, karabin maszynowy. Była jednak broń, która zmieniła nie tylko pole walki, ale cały sposób prowadzenia wojny: bombowiec. Bombowce rozszerzyły zasięg konfliktów zbrojnych na tereny całych państw biorących udział w wojnie i rozpętały terror, jakiego świat wcześniej nie widział. Na początku XX wieku stały się one najpotężniejszym symbolem nowoczesnej wojny i dały początek obrazom, które są niemal symbolami II wojny światowej: serie bomb wylatujących z luków maszyn takich jak B-24 Liberator, zrównane z ziemią budynki, potężne chmury dymu. Żadna broń ani system uzbrojenia nie pochłonęły tyle inwestycji, nakładów siły roboczej i innowacji, żadna broń nie miała także tak niszczycielskiej siły. Program ukazuje strategie wykorzystania bombowców, technologie używane przy ich produkcji i ich wpływ na działania wojenne.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...