reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP2: Kto pojedzie na „Eurowizję Junior 2022”?

dodano: 2022-09-24 11:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „Szansa na sukces” W niedzielę, 25 września br. o godz. 15:10 w stacji TVP2, a w kolejnych dniach na kanałach TVP HD, TVP Polonia i TVP Rozrywka, wyemitowany zostanie premierowo 4. odcinek programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022”. Będzie to finał. Widowisko poprowadzi Aleksander Sikora („The Voice of Poland” w stacjach TVP2, TVP HD, TVP Wilno i TVP Rozrywka; „Pytanie na śniadanie” na kanałach TVP2, TVP Polonia i TVP Kobieta). Wystąpią Natalia Smaś, Ida Wargskog, Laura Bączkiewicz i Aleksander Maląg. Zwycięzca serii reprezentował będzie Polskę podczas „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2022”, który odbędzie się w Erywaniu, stolicy Armenii.

TVP2 TVP 2 Dwójka „Szansa na sukces”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W niedzielę, 25 września br. o godzinie 15:10 w TVP2 odbędzie się finał programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022”. Zwycięzca zostanie reprezentantem Polski w „Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2022” w Erywaniu.

W ostatnim odcinku programu weźmie udział czwórka młodych wokalistów: Natalia Smaś, Ida Wargskog, Aleksander Maląg oraz Laura Bączkiewicz, która jako pierwsza w historii „Szansy na sukces. Eurowizji Junior” do finału dostała się dzięki „Złotemu Biletowi”.

Finałowy program będzie składał się z dwóch części. W pierwszym etapie wokaliści zaśpiewają piosenki, zgodne tematycznie z odcinkiem, w którym wystąpili. O tym, kto przejdzie do dogrywki, zdecydują widzowie w głosowaniu SMS-owym oraz jury. W ścisłym finale znajdzie się dwoje uczestników, którzy zaprezentują utwory przygotowane specjalnie na konkurs. O wygranej, a tym samym o tym, kto zostanie reprezentantem Polski, przesądzą wynik głosowania SMS-owego oraz jurorzy (więcej tutaj).

Widowisko poprowadzi Aleksander Sikora („The Voice of Poland” w stacjach TVP2, TVP HD, TVP Wilno i TVP Rozrywka - więcej tutaj; „Pytanie na śniadanie” na kanałach TVP2, TVP Polonia i TVP Kobieta - więcej tutaj).

„Konkurs Piosenki Eurowizji Junior” to międzynarodowe widowisko muzyczne, w którym dzieci - reprezentanci różnych państw. które należą do Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union/EBU), prezentują utwory stworzone specjalnie na tę okazję. W tym roku „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior” odbędzie się w niedzielę, 11 grudnia w Erywaniu, w Armenii (więcej tutaj).

Dodajmy, iż w latach poprzednich Polskę w „Konkursie Piosenki Eurowizji Junior” reprezentowały Roksana Węgiel „Roxie”, Wiktoria Gabor, Alicja Tracz i Sara Egwu-James.

„Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022” - finaliści programu:

Laura Bączkiewicz śpiewała w odcinku OneRepublic „Run”. Ma 11 lat. Mieszka w Koninie. Chodzi do czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Koninie. Na co dzień uczy się śpiewu w Studiu Piosenki Estradowej Hit.  Uwielbia muzykę oraz dubbing. Dubbinguje od ponad 2 lat w różnych bajkach, serialach i filmach. Jak mówi, „najfajniejsze w dubbingu jest to, że również mogę tam śpiewać!”. W programie „The Voice Kids” Laurze Bączkiewicz udało się znaleźć w finałowej dziewiątce programu.

Ida Wargskog śpiewała w odcinku Frans „If I Were Sorry“. Ma 12 lat. Mieszka w Warszawie z rodzicami i dwoma siostrami - starszą Hanną i młodszą Emmą. Wychowuje się w rodzinie polsko-szwedzkiej, jej tata jest pochodzenia szwedzkiego, dlatego drugim językiem dla Idy Wargskog jest szwedzki. Biegle mówi po angielsku i bardzo lubi przyswajać nowe języki. Jest uczennicą ósmej klasy Społecznej Szkoły Podstawowej. Tworzy własne opowieści, pisze książki, a każdą wolną chwilę wykorzystuje na śpiewanie i kształcenie głosu. Wraz ze starszą siostrą mają amatorskie mini studio muzyczne, w którym nagrywają piosenki własnego autorstwa. Lubi spędzać aktywnie czas z przyjaciółmi, a w deszczowe dni piecze czekoladowe mufinki.

Natalia Smaś śpiewała w odcinku Adele Laurie Blue Adkins „Easy On Me”. Ma 14 lat. W wieku 5 lat rozpoczęła naukę w szkole muzycznej I stopnia w Wieliczce. Półtora roku uczyła się gry na pianinie. Obecnie kształci się w prywatniej szkole wokalnej w Warszawie. Jako swoje ulubione wokalistki wskazuje Snoh Aalegra i Whitney Houston. Gra na ukulele, gdzie świetnie tworzy podkład pod śpiewane przez siebie utwory. W przyszłości chciałaby zajmować się i kształcić w technikach wizażu, ale rozważa równiach kierunki medyczne. Obecnie rozpoczęła pierwszą klasę w XV Liceum im. Narcyzy Żmichowskiej na kierunku biologiczno-chemicznym. Uwielbia również uczyć się języków obcych i historii, którą bardzo się interesuje. Mocno stawia na naukę i osobisty rozwój, przez wakacje powtarzała materiały szkolne, aby łatwiej stawić czoło nowym wyzwaniom w liceum. Śpiewanie i tworzenie własnych piosenek to największe marzenie, które pielęgnuje i rozwija, aby kiedyś się spełniło.

Aleksander Maląg śpiewał w odcinku „Mój dom”, który wykonywała Alicja Rega. Ma 13 lat i mieszka w Łodzi. Tam uczęszcza do Szkoły Podstawowej. Skończył już szkołę muzyczną I stopnia. Trenuje piłkę nożną i jest to jego największa pasja. Śpiewa wszędzie: na treningach, w szkole (nawet na lekcjach) i oczywiście pod prysznicem. Ostatnio zwierzył się tacie, że mógłby pracować w telewizji, na planach zdjęciowych. Jak to określił „to jest to, co mógłbym w życiu robić”. W programie „The Voice Kids” dotarł do etapu „Bitew”.
 
Sara Egwu-James w programie „The Voice Kids”, foto: TVP
Sara Egwu-James w programie „The Voice Kids”, foto: TVP
Alicja Tracz w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”, foto: TVP
Alicja Tracz w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”, foto: TVP
Alicja Tracz reprezentowała Polskę w „Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2020”, foto: Waldemar Kompała/TVP
Alicja Tracz reprezentowała Polskę w „Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2020”, foto: Waldemar Kompała/TVP
Wiktoria Gabor podczas koncertu „Eurowizji Junior 2019” foto: Natasza Młudzik/TVP
Wiktoria Gabor podczas koncertu „Eurowizji Junior 2019” foto: Natasza Młudzik/TVP
Roksana Węgiel „Roxie” w programie „The Voice Kids”, foto: Jan Bogacz/TVP
Roksana Węgiel „Roxie” w programie „The Voice Kids”, foto: Jan Bogacz/TVP
Roksana Węgiel „Roxie” w programie „The Voice Kids”, foto: Rochstar
Roksana Węgiel „Roxie” w programie „The Voice Kids”, foto: Rochstar


„Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022” - emisja w niedziele o godz. 15:10 w TVP2. Program ten mogą również oglądać widzowie kanałów TVP HD, TVP Polonia i TVP Rozrywka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...