reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

52°E: WNS testuje multipleks z FEC 1/2

dodano: 2022-09-24 11:58 | aktualizacja: 2022-09-24 12:28
autor: RO | źródło: parabola.cz

Wide Network Solutions (WNS) Wide Network Solutions (WNS), będący kluczowym operatorem dla perskich kanałów FTA na satelicie telekomunikacyjnym TürkmenÄlem/Monacosat (52°E), zmienił wartość współczynnika korekcji błędów FEC dla jednego z pięciu transponderów DVB-S. Najnowszy multipleks z częstotliwości 10,762V SR: 27500 działa teraz z FEC: 1/2 zamiast pierwotnie stosowanej wartości 2/3.

widenetworks.net/
Wide Network Solutions WNS.


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zastosowanie FEC o współczynniku 1/2 zapewnia jeszcze niższy, minimalny poziom sygnału niezbędny do prawidłowego odbioru. W praktyce sygnał dotrze dalej i będzie łatwiej odbierany na mniejszych antenach. Wadą rozwiązania jest obniżona pojemność multipleksu, co skutkuje tym, że może znaleźć się w nim mniej kanałów TV lub taka sama ilość z gorszym bitrate, co wpłynie negatywnie na ostrość obrazu.

Zmiana techniczna przynosi dla odbiorców większą rezerwę sygnału w przypadku złej pogody, a z drugiej strony zmniejsza przepustowość multipleksu o około 8,84 Mbit/s do ok. 25,33 Mbit/s. Z drugiej strony prowadzone testy ułatwiają odbiór nowego kanału Persiana Sports HD na granicy wiązki wschodniej, w tym również w Polsce. Odbiór wiązki East na południowym zachodzie Polski jest możliwy z anten o średnicy 80-100 cm. Im dalej na wschód, tym sygnał słabnie.

Większość odbiorników automatycznie ustala FEC, ale niektóre mogą wymagać wpisania nowego współczynnika ręcznie i ponownego przeszukania częstotliwości.

Zmniejszenie dostępnej pojemności zaowocowało drobnymi zmianami w ofercie programowej. Kanały MBC Persia HD i Go2Travel HD opuściły pakiet WNS, a zamiast nich pojawił się kanał informacyjny Iran International HD.

Parametry techniczne:
TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E)
tp. - (10,762 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 1/2; DVB-S / QPSK) - wiązka East
Provider: WNS

- kanały TV: Maxx TV, Persiana Rap, Persiana Sports, AMC, Persiana Science, 4Kurd, Iran International (wszystkie w MPEG-4/HD; FTA)

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...