reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

CI Polsat: Zagadkowe zaginięcie studenta z Krakowa

dodano: 2022-10-05 01:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni” W środę, 5 października br. o godz. 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 3. odcinek 5. sezonu polskiego programu „Opowiem ci o zbrodni”, którego producentem jest Jolanta Gwardys Media. Wystąpią pisarz Robert Małecki oraz aktor Krystian Pesta. Odcinek zatytułowany będzie „W martwym punkcie”.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trzeci odcinek piątego sezonu „Opowiem ci o zbrodni” poprowadzi Robert Małecki, autor powieści kryminalnych. W środę, 5 października br. o godzinie 22:00, pisarz opowie o zagadkowym zaginięciu Roberta Wójtowicza, studenta z Krakowa. U boku Roberta Małeckiego na ekranie zagości Krystian Pesta, który wcieli się w rolę zaginionego chłopaka.

20 stycznia 1995 roku Robert Wójtowicz, 23-letni student psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, wyszedł z domu na zajęcia i nigdy już do niego nie wrócił. Do tej pory nie ustalono, co się z nim stało. Po prawie 20 latach od jego tajemniczego zaginięcia, sprawę przejęło krakowskie Archiwum X. Co tak naprawdę się wtedy wydarzyło? Czy młody mężczyzna mógł mieć problemy, od których sam zdecydował się uciec? A może zaangażowane były w to inne osoby? Na te pytania odpowiedzi postara się odnaleźć Robert Małecki.

- Śledczy przyjęli wiele hipotez dotyczących zaginięcia Roberta. Nie wykluczano udziału osób trzecich i morderstwa, jednak nie udało się odnaleźć żadnych tropów potwierdzających tę tezę. Z czasem wzięto także pod uwagę, że chłopak sam mógł targnąć się na swoje życie. Jak się później okazało, mógł mieć ku temu powody. Jego rodzina jednak stanowczo temu przeczy. Opisuje go jako pełnego życia, radosnego i szlachetnego chłopaka - mówi Robert Małecki. - Wydaje się, że w sprawie tajemniczego zaginięcia Roberta Wójtowicza w mediach powiedziano już wszystko, a dziennikarze niemal wskazali winnych. Tymczasem prawda o zdarzeniach z 1955 roku może się okazać zupełnie inna. Bo co, jeśli zbyt łatwo uwierzyliśmy w ten wykreowany w mediach, mocno wyidealizowany obraz Roberta i jego rodziny? A co, jeśli na tym obrazie jest rysa? - dodaje.


Robert Małecki, nagrodzony dwukrotnie „Nagrodą Wielkiego Kalibru” (w 2019 roku nagroda główna za „Skazę”, w 2020 nagroda czytelników za „Wadę”) oraz „Nagrody Kryminalnej Piły” (w 2019 roku za „Skazę”), uda się w poszukiwaniu prawdy i spróbuje rozwikłać tę owianą tajemnicą zagadkę sprzed prawie 30 lat.

W piątym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” gospodarze odcinków rozmawiają z ekspertami i osobami zaangażowanymi w sprawę oraz uczestniczą w rekonstrukcji wydarzeń. Pomagają je odtworzyć w inscenizacjach zawodowi aktorzy, którzy wcielają się w rolę osób powiązanych ze sprawą. W tym odcinku u boku Roberta Małeckiego na ekranie zagości Krystian Pesta. Premierowa emisja trzeciego odcinka piątego sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni” odbędzie się w środę, 5 października br. o godzinie 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) (więcej tutaj).
 
Robert Małecki w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Robert Małecki w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Krystian Pesta i Robert Małecki w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Krystian Pesta i Robert Małecki w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks


„Opowiem ci o zbrodni” - sezon 5., emisja w środy o godz. 22:00 w CI Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...