reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Przyznano statuetki Tytanowego Oka i Złotą PIKE

dodano: 2022-10-06 13:25
autor: Jerzy Kruczek | źródło: PIKE

Tytanowe Oko PIKE 3 października br. w trackie Wielkiej Gali Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, która towarzyszyła 49. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie PIKE organizowanej w Toruniu, poznaliśmy Laureatów Festiwalu o nagrodę Tytanowego Oka oraz Laureata Złotej PIKE.

PIKE
Witold Kołodziejski Złota PIKE 2022


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Złota PIKE przyznawana jest od 2007 roku osobom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom, które w sposób godny wyróżnienia przyczyniają się do rozwoju całej branży i swoją działalnością – zarówno biznesową, jak i społeczną – stanowią wzór do naśladowania.

Tegorocznym LAUREATEM „Złotej PIKE” w kategorii Osoba wybrany został WITOLD KOŁODZIEJSKI.

W laudacji Prezes Fundacji Piksel Dr Włodzimierz Zieliński podkreślił, że tegoroczny Laureat związany jest z rynkiem medialnym od dziesiątków lat, jako redaktor, producent, dziennikarz, ekspert medialny czy wreszcie minister. Swoją wiedzą, ogromnym doświadczeniem, umiarkowaniem a wreszcie wykazaną niedawno postawą godną męża stanu, tonował wszelkiego rodzaju kryzysy, rozwiązywał napięcia i spory nie tracąc jednocześnie przekonania, że polski rynek medialny wymaga reform, a system koncesyjny daleki jest od doskonałości. Rozważnie miarkując różne racje, postępuje praworządnie, ale i z wyobraźnią, a jednocześnie trzymając stronę rynku, któremu nade wszystko należy się swoboda działalności gospodarczej. Jest wierny swoim przekonaniom, ale rozumie, że pluralizm mediów jest wartością naczelną. Jako Przewodniczący KRRiT był zaangażowany w wiele projektów m.in. na rzecz uregulowania zasady must carry/must offer czy funkcjonowania platform OTT i platform zdelokalizowanych.

TYTANOWE OKO

Do tegorocznej edycji Festiwalu zakwalifikowanych zostało 31 produkcji, spełniających wymogi formalne. Statuetki Tytanowego Oka zostały wręczone w trzech kategoriach: Polska Produkcja Telewizyjna, Współpraca z Operatorami oraz Wydarzenie Roku. A oto Laureaci:

POLSKA PRODUKCJA TELEWIZYJNA
Laureatem został Player.pl za produkcję serialu – „SKAZANA”


Nominacje otrzymali:
• Canal+ Polska za produkcję serialu – „THE OFFICE PL”
• Netflix za produkcję serialu – „KRÓLOWA”

WYDARZENIE ROKU

Kapituła Konkursu „Tytanowego Oka” pierwszy raz w historii zdecydowała się przyznać wspólne nagrody za „SOLIDARNOŚĆ MEDIÓW Z UKRAINĄ”. Rzetelne przekazywanie informacji z frontu oraz zaangażowanie w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Wyróżnienia otrzymali:
• TVN Warner Bros. Discovery
• Telewizja Polska
• Telewizja Polsat
• Telewizja Puls
• Canal+ Polska
• Kino Polska S.A.
• Walt Disney Polska
• Nickelodeon

WSPÓŁPRCA Z OPERATORAMI
Laureatem został A+E NETWORKS POLAND


Nominacje otrzymali:
• Walt Disney Polska
• Viasat World

Celem Festiwalu jest promowanie programów telewizyjnych oraz ich producentów, nadawców i autorów, którzy świadcząc najwyższej jakości usługi, jednocześnie w możliwie najpełniejszy sposób realizują ideę współpracy z Operatorami Telewizji Kablowych. Festiwal skierowany jest do producentów, autorów oraz nadawców. Do konkursu zgłoszone zostały audycje telewizyjne, filmy, seriale, krótkie filmy wideo, jak i kampanie informacyjne i społeczne, projekty inicjowane przez nadawców, itp., których premiera odbyła się w okresie od września 2021 roku do września 2022 roku.

Galerię fotografii z wręczenia nagród można obejrzeć pod tym linkiem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...