reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pół miliona osób skorzystało z dofinansowania DVB-T2

dodano: 2022-10-11 12:12
autor: Jerzy Kruczek | źródło: satkurier.pl

DVB-T2 refarming Polska NTC HEVC 360px 7 października br. na stronach rządowych poinformowano, że już ponad pół miliona osób kupiło nowy sprzęt korzystając ze wsparcia, jakim jest dofinansowanie do zakupu dekodera lub telewizora pozwalającego na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie DVB-T2/HEVC. Oznacza to, że z budżetu państwa na ten cel przeznaczono już od 50 mln do 125 mln zł.

www.gov.pl
pół miliona dofinasowanie DVB-T2 www.gov.pl


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rządowy program dofinansowania do zakupu telewizora i dekodera to odpowiedź na zmianę standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Aby móc odbierać sygnał w nowym standardzie, należy posiadać odbiornik przystosowany do standardu DVB-T2/HEVC. Telewidzowie posiadający starszy sprzęt, a chcący nadal odbierać telewizję naziemną, muszą dokupić specjalny dekoder lub wymienić telewizor na nowszy. Wsparcie finansowe osób, które nie są w stanie samodzielnie ponieść tego wydatku (kwota 250 zł na zakup telewizora i 100 zł na zakup dekodera), to główny cel projektu, który będzie realizowany do końca 2022 roku.

Przypominamy, że składając wniosek o dofinansowanie świadczeniobiorca oświadcza m.in. że jego gospodarstwo domowe posiada trudną sytuację materialną. Zakup bardzo drogich odbiorników cyfrowych, bez wyraźnego uzasadnienia (np. wynikającego z potrzeb zdrowotnych) może zostać w świetle prawa uznany za nadużycie.

Jak ubiegać się o dofinansowanie?

Wniosek o dofinansowanie możesz złożyć za pośrednictwem:
  • Formularza online na platformie gov.pl
  • Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej – lista placówek, gdzie można złożyć wniosek.

Po złożeniu wniosku otrzymuje się specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie.

Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem można zrealizować w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Realizacja świadczenia jest możliwa w przeszło 3600 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. Wyszukiwarka sklepów, w których można zrealizować świadczenie, dostępna jest na tej stronie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...