reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Chopin. Nie boję się ciemności” - film TVP w kinach

dodano: 2022-10-14 08:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

Inbornmedia TVP „Chopin. Nie boję się ciemności” Od piątku, 14 października br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polsko-południowokoreański film „Chopin. Nie boję się ciemności”, którego bohaterami są pianiści Leszek Możdżer, Jae-Yeon Won i Fares Marek Basmadji. Producentami tego dokumentalnego filmu są Inbornmedia i Play Button Media, koproducentami TVP, Narodowe Centrum Kultury i Instytut Adama Mickiewicza, partnerami są Polska Fundacja Narodowa, Sinfonia Varsovia i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Korea Radio Promotion Association (RAPA), dystrybutorem kinowym jest Inbornmedia, a dystrybutorem telewizyjnym TVP.

Inbornmedia TVP „Chopin. Nie boję się ciemności”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Międzynarodowy film dokumentalny, którego koproducentem jest Telewizja Polska, „Chopin. Nie boję się ciemności” w reżyserii Joanny Kaczmarek otrzymał nagrodę Česká Televize (CT) na 59. „Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym Złota Praga”. Film wchodzi do polskich kin w piątek, 14 października br.

- Obóz koncentracyjny Auschwitz, granica między Koreą Północną i Południową oraz centrum Bejrutu. Są to miejsca, w których nikt nie spodziewałby się usłyszeć muzyki, a tam rozbrzmiewa ona z pełną mocą. „Chopin. Nie boję się ciemności” to niezwykły film, który stawia pytanie, czy piękne melodie Chopina potrafią zmienić ponurą atmosferę miejsc dotkniętych wojną i cierpieniem. Ten film stał się bardzo współczesny, biorąc pod uwagę aktualne wydarzenia we wschodniej części Europy

- napisano w uzasadnieniu nagrody, którą przyznała Česká Televize dla filmu „Chopin. Nie boję się ciemności”, w ramach 59. „Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnym Złota Praga”, który zakończył się w sobotę, 24 września br.


„Chopin. Nie boję się ciemności” to film dokumentalny, splatający historie trzech pianistów, Polaka - Leszka Możdżera, Koreańczyka - Jae-Yeon Won, i syryjskiego imigranta, w połowie Polaka - Faresa Marka Basmadji, których poza pasją do muzyki Fryderyka Chopina łączą trudne doświadczenia historyczne krajów, z których pochodzą. Bohaterowie przygotowują się do specjalnych koncertów w miejscach, w których nikt nie spodziewałby się usłyszeć muzyki „na żywo”.

Reżyserką i scenarzystką filmu „Chopin. Nie boję się ciemności” jest Joanna Kaczmarek, za zdjęcia odpowiadają natomiast Armand Urbaniak, Marcin Łaskawiec i Siarhei Marchyk. Producentami tego dokumentalnego filmu są Inbornmedia i Play Button Media, koproducentami TVP, Narodowe Centrum Kultury i Instytut Adama Mickiewicza, partnerami są Polska Fundacja Narodowa, Sinfonia Varsovia i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Korea Radio Promotion Association (RAPA), dystrybutorem kinowym jest Inbornmedia, a dystrybutorem telewizyjnym TVP.

Film wchodzi do polskich kin w piątek, 14 października br. Poza dystrybucją kinową w Polsce film „Chopin. Nie boję się ciemności” będzie zaprezentowany na festiwalach za granicą, m.in. w Wilnie podczas cyklu „Młode polskie kino”. Planowany jest również cykl, wspieranych przez Polską Fundację Narodową, zagranicznych pokazów, m.in. w Japonii, Francji, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Luksemburgu.
 
Jae-Yeon Won, Leszek Możdżer i Fares Marek Basmadji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Chopin. Nie boję się ciemności”, foto: Inbornmedia
Jae-Yeon Won, Leszek Możdżer i Fares Marek Basmadji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Chopin. Nie boję się ciemności”, foto: Inbornmedia
Jae-Yeon Won w filmie „Chopin. Nie boję się ciemności”, foto: TVP
Jae-Yeon Won w filmie „Chopin. Nie boję się ciemności”, foto: TVP
v


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...