reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Zjawiskowa Ziemia” na kanale BBC Earth

dodano: 2022-10-19 18:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios

BBC Earth „Zjawiskowa Ziemia” W poniedziałek, 7 listopada br. o godz. 19:55 na kanale BBC Earth wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu brytyjskiego programu „Zjawiskowa Ziemia” („Spectacular Earth”). Planeta Ziemia jest ogromną sceną, na której rozgrywają się niesamowite widowiska przyrodnicze. Występują one tylko wtedy, gdy odpowiednim czasie i miejscu nastąpi połączenie ziemskich żywiołów i zjawisk atmosferycznych. Jak zapowiada nadawca, teraz, dzięki najnowszym odkryciom badaczy oraz zaawansowanym technikom filmowania, widzowie mogą z bliska podziwiać te zapierające dech w piersiach spektakle - seria „Zjawiskowa Ziemia” na początku listopada br. pojawi się na kanale BBC Earth.

BBC Earth „Zjawiskowa Ziemia”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czterech odcinkach naukowcy wyjaśniają mechanizmy powstawania tak fenomenalnych zjawisk naturalnych jak zorza polarna, błyskawice, wybuchy wulkanów oraz megafale. Zarejestrowanie ich na potrzeby programu wymagało od operatorów nie tylko sporych pokładów cierpliwości, ale również pomysłowości, np. zainstalowania specjalistycznych kamer na skuterach wodnych pokonujących gigantyczne fale u wybrzeży Portugalii, skierowania dronów wprost do krateru wulkanu w Gwatemali czy zapewnienie sprzętu zdolnego w zwolnionym tempie nagrać błyskawicę rozciągającą się na tysiące kilometrów nad Arizoną.

Pierwszy z czterech odcinków „Zjawiskowej Ziemi” zostanie premierowo wyemitowany w poniedziałek, 7 listopada br. o godzinie 19:55 na kanale BBC Earth.

„Zjawiskowa Ziemia” - sezon 1., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Błyskawice”
emisja: w poniedziałek, 7 listopada br. o 19:55

Błyskawica to jedno z najbardziej przerażających i najpiękniejszych zjawisk na świecie. Pojedynczy błysk pioruna ma temperaturę wyższą niż powierzchnia słońca. Jak zapowiada nadawca, zespół filmowców podejmuje misję udokumentowania burzy z możliwie najbliższej perspektywy, ryzykując przy tym własne życie. W programie dokonana jest też próba uchwycenia błyskawic w zwolnionym tempie i ujawnienia sekretów uderzeń piorunów z nieznanymi wcześniej szczegółami. W odcinku widzowie mogą oglądać m.in. załamanie pogody na Górze Stołowej w Kapsztadzie.

Odcinek 2.: „Megafale”
emisja: w poniedziałek, 14 listopada br. o 19:55

Największe fale na Ziemi potrafią osiągać wysokość sześciopiętrowego budynku i ważyć więcej niż sto samolotów pasażerskich Boeing 747. W tym odcinku programu filmowcy próbują uchwycić megafale z perspektywy lądu, morza i powietrza, a jeden z członków zespołu odważa się podążać w dół ogromnej fali podczas jej załamywania, by dostarczyć widzom obraz nieodstępny dla przeciętnego oka. W odcinku przedstawiono również spektakularną migrację sardynek, szalejące tornada i formujące się na niebie koliste tęcze.

Odcinek 3.: „Wulkany”
emisja: w poniedziałek, 21 listopada br. o 19:55

Żyjemy na wulkanicznej planecie - od fontann ognia na Etnie we Włoszech, po niekończące się rzeki lawy z Kilauea na Hawajach. Niektóre wulkany eksplodują z zapierającą dech w piersiach siłą, wyrzucając stopioną skałę na setki metrów w powietrze. W trzecim odcinku „Zjawiskowej Ziemi” widzowie są dodatkowo świadkami formowania się wyspy, migracji flamingów czy wybuchów gejzeru.

Odcinek 4.: „Zorza polarna”
​​​​​​​emisja: w poniedziałek, 28 listopada br. o 19:55

Połyskująca zorza polarna to jedno z najbardziej hipnotyzujących zjawisk na świecie. W ostatnim odcinku programu zespołowi filmowców udaje się uchwycić pokaz możliwości zorzy, a astronauta na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej filmuje go nawet z orbity. Widzowie mogą z bliska obserwować też całkowite zaćmienie, przemieszczanie się żółwi i gigantyczne wiry.
 
Kadr z programu „Zjawiskowa Ziemia”, foto: BBC Studios
Kadr z programu „Zjawiskowa Ziemia”, foto: BBC Studios


„Zjawiskowa Ziemia” - sezon 1., emisja w poniedziałki (od 7 listopada 2022 roku) o godz. 19:55 na kanale BBC Earth.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...