reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Anatomia” - film Canal+ Polska w kinach

dodano: 2022-10-21 02:55 | aktualizacja: 2022-10-21 16:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: Velvet Spoon/satkurier.pl

Velvet Spoon Canal+ „Anatomia” Od piątku, 21 października br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polsko-francuski film „Anatomia”. Producentem film jest Opus Film, koproducentami są CANAL+ Polska, Kometa Films, Opus TV, Coloroffon i EC1 Łódź - Miasto Kultury, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Velvet Spoon. Wystąpili Karolina Kominek, Ewa Dałkowska, Anna Krotoska, Klara Bielawka, Justyna Tafel, Andrzej Poniedzielski, Piotr Żurawski i Krzysztof Zarzecki.

Velvet Spoon Canal+ „Anatomia”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nakręcona na kamerze cyfrowej, 35 mm, VHS i w podczerwieni, kolażowa opowieść o tożsamości, czasie i pamięci. „Anatomia” to pełnometrażowy debiut fabularny Aleksandry Jankowskiej, który miał swoją premierę na 78. „Międzynarodowym Festiwalu Filmowym” w Wenecji w sekcji „Giornate degli Autori”, gdzie premierę miał również m.in. film „Boże Ciało” Jana Komasy.

Mika (w tej roli Karolina Kominek) przyjeżdża do Polski, żeby odwiedzić w szpitalu swojego ojca (Andrzej Poniedzielski), którego nie widziała wiele lat, a który cierpi teraz na uraz mózgu i zanik pamięci. Kiedy dochodzi do ich spotkania, okazuje się, że ojciec przekonany jest, że kobieta wciąż jest nastolatką i nadal razem mieszkają. Mika decyduje się zostać w Polsce dłużej - tym samym stając się towarzyszką ojca w podróży przez labirynt jego gasnącego umysłu. Wkrótce wyrusza też w podróż w czasie przez swoje własne życie. Teraźniejszość stopniowo zaczyna mieszać się z daleką przeszłością, a miejsca ujawniają swoje historie i wspomnienia. W międzyczasie stan ojca pogarsza się. Granica między życiem a śmiercią zaczyna się zacierać.

„Anatomia” - o filmie - scenariusz i reżyseria: Aleksandra Jankowska, zdjęcia: Małgorzata Szyłak, występują: Karolina Kominek („Fisheye” i „Legiony”), Piotr Żurawski („Córka trenera” i „Kamper”), Ewa Dałkowska („Teściowie i „Body/Ciało”), Anna Krotoska („Inni ludzie” i „Wieża. Jasny dzień”) i Krzysztof Zarzecki („Jak pokochałam gangstera” i „Ślepnąc od świateł”), kraj produkcji: Polska, Francja, rok produkcji: 2021, czas trwania: 108 minut.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Karolina Kominek na plakacie promującym kinową emisję filmu „Anatomia”, foto: Velvet Spoon
Karolina Kominek na plakacie promującym kinową emisję filmu „Anatomia”, foto: Velvet Spoon
Karolina Kominek w filmie „Anatomia”, foto: Velvet Spoon
Karolina Kominek w filmie „Anatomia”, foto: Velvet Spoon


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...