reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Apollo z Bellac” w Teatrze Telewizji w TVP1

dodano: 2022-10-21 21:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka „Apollo z Bellac” W poniedziałek, 24 października br. o godz. 21:00 TVP1 zaprasza na premierę spektaklu Teatru Telewizji „Apollo z Bellac“ Jeana Giraudoux, w reżyserii Anny Wieczur. Wystąpią Monika Pikuła, Anna Sroka-Hryń, Natalia Stachyra, Jarosław Gajewski, Sławomir Orzechowski, Robert Majewski, Henryk Niebudek, Piotr Kamiński, Paweł Kamiński i Przemysław Stippa. Sztuka Jeana Giraudoux była jednym z pierwszych zarejestrowanych przedstawień Teatru Telewizji. Premierę miała w 1958 roku. Jej nowa inscenizacja w formie spektaklu „na żywo” w reżyserii Anny Wieczur będzie uświetnieniem obchodów 70-lecia Telewizji Polskiej.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Apollo z Bellac”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Apollo z Bellac” to jednoaktowa, komediowa sztuka Jeana Giraudoux, która opowiada historię Agnieszki (w tej roli Monika Pikuła), która w Muzeum Wynalazków spotyka tajemniczego nieznajomego. Po krótkiej rozmowie mężczyzna zdradza jej metodę powodzenia u mężczyzn. Agnieszka stosuje tę metodę wobec całego otoczenia, co sprawia, że świat wokół niej nabiera blasku (więcej tutaj).

Według Anny Wieczur, każdy człowiek kryje w sobie jakąś tajemnicę, która w sposób bezpośredni łączy nas z samym pięknem i każdy, w skrytości ducha, wierzy, że jest piękny i tego potwierdzenia wypatruje z utęsknieniem w oczach innych. Kiedy to się zdarzy, zauważalny jest tego wpływ na zachowania ludzi, ich wzajemne relacje i ich relacje wobec świata (więcej tutaj).

„Apollo z Bellac“ - o spektaklu - reżyseria: Anna Wieczur, realizacja telewizyjna: Marek Bik, scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk, muzyka: Ignacy Zalewski, obsada: Monika Pikuła (jako Agnieszka), Przemysław Stippa (pan de Bellac), Jarosław Gajewski (dyrektor), Sławomir Orzechowski (woźny), Anna Sroka-Hryń (Teresa), Natalia Stachyra (panna Chewerdent), Robert Majewski (sekretarz generalny), Henryk Niebudek (pan de Cracheton), Piotr Kamiński (pan Rasemutte), Paweł Kamiński (pan Schultze).

Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).

„Apollo z Bellac” - emisja w poniedziałek, 24 października 2022 roku o godz. 21:00 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...