reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg
EBU z prawami do kobiecych MŚ - bez TVP, ale w Viaplay!

dodano: 2022-10-25 11:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: EBU/Eurowizja Sport/FIFA

FIFA Women World Cup 2023 logo MŚ kobiet logo FIFA 360px Eurowizja Sport ogłosiła nową umowę z FIFA w sprawie nabycia kompleksowych praw medialnych do transmisji przyszłorocznych Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023 na 28 terytoriach w imieniu 32 członków EBU, w tym 4 członków tylko dla transmisji radiowych. Nabyte prawa medialne obejmują transmisje telewizyjne, cyfrowe i radiowe. Wśród nadawców zrzeszonych w EBU, którzy nabyli te prawa nie ma Telewizji Polskiej (TVP), ani też Polskiego Radia w przypadku transmisji radiowych. W Polsce transmisje z tych MŚ w  2023 pokaże Viaplay, ale nie w stacjach liniowych, a tym bardziej FTA.  Przypomnijmy, że nie awansowały polskie piłkarki.

FIFA
Mistrzostwa Świata Kobiet MŚ 2023 FIFA Women's World Cup


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Członkowie EBU zobowiązują się zapewnić większy zasięg niż kiedykolwiek wcześniej, z:
  • Wszystkie kluczowe mecze wydarzenia będą transmitowane w niekodowanej telewizji linearnej na wszystkich terytoriach
  • Na wielu terytoriach (w tym w Szwajcarii i Irlandii) członkowie EBU zobowiązali się do pokazywania całego wydarzenia niekodowanego, z co najmniej jednym meczem dziennie w niekodowanej telewizji liniowej
  • Najważniejsze wydarzenia z wydarzenia będą szeroko dostępne w programach podsumowujących i informacyjnych, a także w wersji cyfrowej
  • Wiadomości Eurowizji będą wspierać członków EBU dużą ilością klipów informacyjnych podczas całego konkursu.

Członkami EBU, którzy zobowiązali się do transmitowania Mistrzostw Świata FIFA 2023 Kobiet są:

RTSH (Albania); ORF (Austria); RTBF i VRT (Belgia/Luksemburg); BHRT (Bośnia/Hercegowina); BNT (Bułgaria); HRT (Chorwacja); CYBC (Cypr); CT (Czechy); ERR (Estonia); GPB (Gruzja); MTVA (Węgry); RÚV (Islandia); RTE (Irlandia); RTV (Kosowo); LT (Łotwa); LRT (Litwa); PBS (Malta); TRM (Mołdawia); RTCG (Czarnogóra); MKRTV (Macedonia Północna); TVR (Rumunia); RTS (Serbia); RTVS (Słowacja); RTVS (Słowenia); SRG SSR (Szwajcaria/Liechtenstein); TRT (Turcja).

Czterej członkowie EBU, którzy zaoferują dodatkowy zasięg radiowy to:
BNR (Bułgaria); CR (Czechy); LR (Łotwa) i Radio Romania.

Lista członków obejmuje dwa obszary, na których Mistrzostwa Świata FIFA 2023 Kobiet będą śledzone ze szczególną intensywnością, po tym, jak ich drużyny narodowe zakwalifikowały się do turnieju w tym miesiącu poprzez system play-off: Irlandia (RTE) oraz Szwajcaria (SRG SSR).

Sarai Bareman, główny manager kobiecej piłki nożnej FIFA, powiedziała:

- Po zakończeniu losowania FIFA Women's World Cup 2023 ma być jednym z największych wydarzeń sportowych kobiet w historii, a turniej zapowiada się na kolejny naprawdę zmieniający grę moment dla kobiecej piłki nożnej i dla fanów na całym świecie. Oprócz stałego zaangażowania FIFA w przyspieszenie wzrostu i rozwoju kobiecego futbolu, niekodowane nadawcy będą odgrywać ważną rolę w przyciąganiu nowych widzów i rozwijaniu kobiecej gry. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z EBU i udostępnienie turnieju i kobiecej piłki nożnej nowym fanom w regionie.


Glen Killane, dyrektor wykonawczy Eurowizji Sport, powiedział:

- EBU i nasi członkowie nadal są światowymi liderami w transmisji i streamingu sportu kobiecego. Nasi Członkowie nieustannie wyznaczają standardy i przesuwają nowe granice; to coś, czym z dumą kierujemy się od wielu lat. Umowa ta będzie opierać się na wspaniałym dziedzictwie niezwykłej relacji z Mistrzostw Świata Kobiet w Piłce Nożnej 2019, podczas których członkowie EBU zapewnili rekordową widownię. Przyszłoroczne Mistrzostwa Świata jest dla nas okazją, aby po raz kolejny pokazać, że media publiczne są zaangażowane w to, aby prezentacja kobiecego futbolu i sportu kobiet nadal była centralnym elementem naszej misji.


Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet 2023, organizowane przez Australię i Nową Zelandię, po raz pierwszy odbędą się 32 drużyny i 64 mecze.

Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet 2023 zaplanowano od 20 lipca do 20 sierpnia 2023 roku.

Źródło: fifa.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka nożna


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...