reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jibek Joly World środkowoazjatyckim Euronews?

dodano: 2022-10-28 18:55
autor: RO | źródło: inform.kz

Jibek Joly Należący do Kompleksu Radiowo-Telewizyjnego Prezydenta Republiki Kazachstanu kanał Jibek Joly, transmitowany m.in. przez satelitę Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), określił nowe kierunki rozwoju podczas sesji panelowej Astana Media Week. Za cel stawia rozszerzenie ścieżek dźwiękowych w międzynarodowej wersji Jibek Joly World.

jjtv.kz
Jibek Joly


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jibek Joly to linearny kanał telewizyjny, nadający dla dwóch kategorii odbiorców: kazachskiej (Jibek Joly TV) i zagranicznej (Jibek Joly World). To dwa oddzielne kanały o zupełnie różnych ramówkach. Wersja międzynarodowa ma być wzbogacona o nowe ścieżki językowe.

Jibek Joly jest wynikiem niezwykle długiego okresu ewolucji, począwszy od marki CaspioNet w latach 2002-2012 do marki Kazakh TV w latach 2012-2022. Nowe logo i nazwa symbolizują początek wielkich zmian, w tym całkowitą odmianę wizerunku i zawartości programowej. Zadanie tworzenia i rozwijania najnowszej marki przejął Kompleks Radiowo-Telewizyjny Prezydenta Republiki Kazachstanu od kazachskiej agencji telewizyjnej Khabar.

Dzisiaj Jibek Joly World nadaje po kazachsku, angielsku, rosyjsku, kirgisku i uzbecku. W przyszłości ten kanał może przekształcić się w środkowoazjatycki "Euronews". Jednym z celów jest tworzenie treści dla tureckojęzycznej widowni, a także dla widzów w Azerbejdżanie i za granicą. Nadawca chce zaprosić wszystkich przedstawicieli mediów z Azji Środkowej do współpracy przy projekcie.

1 września 2022 r. w Kazachstanie wystartował kanał Jibek Joly, wcześniej funkcjonujący jako QazaqTV. Równolegle ruszyła wersja międzynarodowa - Jibek Joly World. Rebrandowany kanał skupia się na wydarzeniach społecznych i politycznych, kwestiach dotyczących społeczeństwa, a także na wiadomościach kulturalnych i sportowych.

Źródło: inform.kz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...