reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Twoja twarz brzmi znajomo” 17 - finał w Polsacie

dodano: 2022-11-04 00:02
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Polsat „Twoja twarz brzmi znajomo” W piątek, 4 listopada br. o godz. 20:05 w telewizji Polsat wyemitowany zostanie premierowo 10. odcinek 17. sezonu polskiego programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, którego producentem jest Endemol Shine Polska. Będzie to finał tej serii. Wystąpią Katarzyna Wilk, Katarzyna Ucherska, Katarzyna Polewany, Ewa Błachnio, Michał Milowicz, Janusz Radek, Jakub Zdrójkowski i Robert Szpręgiel. Program prowadzą Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor, w jury zasiądą Katarzyna Skrzynecka, Małgorzata Walewska, Michał Wiśniewski i Robert Janowski, a uczestników wspierać będą Agnieszka Hekiert i Krzysztof Adamski „Kris”. Wcześniejsze odcinki mogą oglądać widzowie kanału Polsat Rodzina.

Polsat „Twoja twarz brzmi znajomo”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oto czwórka finalistów siedemnastej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”

Oni pozostali w walce o „Złotą Twoją Twarz” i 100 tysięcy złotych na cele charytatywne. Uczestnicy z najlepszymi wynikami po dziewięciu odcinkach to Katarzyna Wilk, Katarzyna Polewany, Janusz Radek i Katarzyna Ucherska. Kto z nich najbardziej zasługuje na nagrodę główną i zwycięstwo w siedemnastej edycji muzycznego widowiska Polsatu? Finałowy odcinek programu „Twoja twarz brzmi znajomo” wyemitowany zostanie premierowo w piątek, 4 listopada br. o godzinie 20:05 w Polsacie.

Bezbłędna od samego początku

Katarzyna Wilk była najlepsza po dziewięciu odcinkach widowiska. Uczestniczka, która zdobyła 253 punkty, przygodę z programem rozpoczęła od postaci amerykańskiego rapera Tramara Dillarda „Flo-Ridy” i od razu wygrała. Następnie zachwycała takimi rolami jak: Meghan Trainor, Stanisław Sojka czy Sia Kate Isobelle Furler. Pokazała, że wokalnie jest bezbłędna w każdej roli. Jurorzy wielokrotnie chwalili jej technikę śpiewania. Treningi z Agnieszką Hekiert dodatkowo poszerzyły jej i tak już ogromny wachlarz możliwości.

Utalentowana i wrażliwa

Występem, którym szczególnie zaimponowała Katarzyna Wilk, była interpretacja „Old MacDonald” z referencji wielkiej artystki jazzu Elli Fitzgerald.

- Co ty dziś wzięłaś na warsztat, to jest nie do wiary

- zachwycała się Katarzyna Skrzynecka.


Również jako Katarzyna Nosowska, uczestniczka pokazała, że na scenie potrafi wiernie oddać nawet najsilniejsze emocje. Wykonując utwór „Ja pas!”, udowodniła z kolei, że również przesłanie wykonywanego utwory jest dla niej niezwykle ważne.

Gwiazdy popu jej niestraszne

Daria Marcinkowska „Daria Marx”, Dua Lipa, Anita Lipnicka - w każdej z tych ról Katarzyna Polewany wykazała się niezwykłym zaangażowaniem. Uczestniczka, której udało się zgromadzić 249 punktów, zwyciężyła po raz pierwszy jako Stefani Joanne Angelina Germanotta „Lady Gaga” w piątym odcinku programu. Przybliżyła widzom piosenkę ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Top Gun: Maverick”. Interpretacją utworu „Hold My Hand” zdobyła uznanie jurorów (więcej tutaj).

- Wyszło to bardzo, bardzo dobrze i naturalnie

- mówił Michał Wiśniewski.


Wokalna petarda

Po raz drugi Katarzyna Polewany zdobyła czek o wartości 10 tysięcy złotych, gdy wcieliła się w Jennifer Hudson. Jej wykonanie piosenki „And I Am Telling You I’m Not Going” z musicalu „Dreamgirls” było strzałem w dziesiątkę.

- Było prawdziwe, pełne emocji, dobre wokalnie. To jest taki moment, dla którego ja siedzę w tym programie

- zachwycała się Małgorzata Walewska.


Aktorka zaprezentowała się również m.in. jako Rafał Stanisław Kamiński „Ralph Kamiński”, Urszula Dudziak i Eric Burdon.

Jedyny mężczyzna w finale

Janusz Radek otrzymał łącznie 228 punktów za swoje metamorfozy. Zadebiutował jako Shania Twain, a pełen sukces przyszedł w drugim odcinku, kiedy wygrał w roli Sławy Przybylskiej. W programie wystąpił także jako Beata Kozidrak, Tomasz Szczepanik i Czesław Niemen-Wydrzycki. Każde z tych wcieleń było przygotowane z dbałością o szczegóły wokalne, taneczne i aktorskie. Uczestnik niezwykle dobrze odnalazł się również w takich gatunkach jak R&B i soul. W bezbłędny sposób zmierzył się z absolutnym klasykiem „Purple Rain”, śpiewając i zachowując się, jak prawdziwy Prince Rogers Nelson.

R&B i soul to jest to

Jurorzy nie mogli nadziwić się umiejętnościom wokalnym Janusza Radka, gdy odtwarzał „I Try” Macy Gray. To właśnie ta metamorfoza przyniosła mu zwycięstwo w ósmym odcinku.

- Wielkie chapeau bas dla ciebie

- ocenił Robert Janowski.


Dystans do samej siebie

214 punktów pozwoliło zakwalifikować się Katarzynie Ucherskiej do finałowej czwórki. Jako Rita Ora-Waititi pokazała, że muzyka taneczna nie jest jej obca. W roli Demi Lovato zrobiła widowisko na miarę światowej gwiazdy pop, a wcielając się w Edytę Górniak, urzekła delikatnością i romantyzmem. Czarowała również jako Kalina Jędrusik, Amy Lee i Marian Gold.

Król popu wiecznie żywy

W szóstym odcinku u Katarzyny Ucherskiej nastąpił przełom. Aktorka zaprezentowała się jako nieodżałowany Michael Jackson i wygrała. Jurorzy docenili każdy element wykonania singla „Bad”.

- Taka bomba w górę poszła. Kocham cię za ten występ

- skomentował Robert Janowski.

- Aktorsko fantastycznie to zrobiła

- zachwycał się Michał Wiśniewski.


Ostatnie starcie na scenie

Według zasad programu „Twoja twarz brzmi znajomo” finaliści sami wybierają, w jakie gwiazdy chcą wcielić się w finale. Czego można się spodziewać po ostatnich metamorfozach? Kto wygra siedemnastą edycję programu? Tego widzowie dowiedzą się wkrótce.

Nie tylko finaliści

Druga czwórka z rankingu, czyli Robert Szpręgiel, Ewa Błachnio, Michał Milowicz i Jakub Zdrójkowski, w ostatnim odcinku wystąpi w duetach. Jakie to pary i co chcą zaprezentować widzom? Tego widzowie również dowiedzą się wkrótce (więcej tutaj).
 
Małgorzata Walewska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Małgorzata Walewska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Małgorzata Walewska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Małgorzata Walewska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Katarzyna Skrzynecka w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Katarzyna Skrzynecka w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Katarzyna Skrzynecka w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Katarzyna Skrzynecka w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Michał Wiśniewski, Katarzyna Skrzynecka, Robert Janowski i Małgorzata Walewska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Michał Wiśniewski, Katarzyna Skrzynecka, Robert Janowski i Małgorzata Walewska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada


„Twoja twarz brzmi znajomo” - sezon 17., emisja w piątki o godz. 20:05 w telewizji Polsat. Wcześniejsze odcinki tego programu mogą oglądać widzowie kanału Polsat Rodzina.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...